Detoks organizmu to obecnie nie tylko moda, to konieczność. Coraz częściej słyszymy o kuracjach oczyszczających, choć faktem jest, że niektóre z nich są dość dyskusyjne. Zapewne na samą myśl o żmudnych i osłabiających głodówkach czy spożywaniu niesmacznych mikstur oczyszczających odechciewa ci się jakiegokolwiek oczyszczania organizmu, prawda?

 

SPIS TREŚCI:
1. Oczyszczanie organizmu – dlaczego warto?
2. Ziołowy detoks – bezkonkurencyjne oczyszczanie organizmu
3. Ziołowe herbaty oczyszczające i dieta – gdzie znajdziesz taki idealny duet?
4. Dieta wspomagająca ziołową kurację oczyszczającą

 


1. Oczyszczanie organizmu – dlaczego warto?
Warto podejść rozsądniej do kwestii oczyszczania organizmu i zdecydować się na taką kurację oczyszczającą, która:
– nie wymaga głodzenia, a wręcz przeciwnie, opiera się na smacznej i zdrowej diecie oczyszczającej;
– nie jest realizowana w formie wyjazdów, obozów i można ją przeprowadzić w domowym zaciszu;
– nie kosztuje bardzo wiele, ale też nie bazuje na tanich i nieskutecznych preparatach – stanowi połączenie doskonałej jakości i adekwatnej do niej ceny;
– nie działa selektywnie na jeden mechanizm oczyszczający organizm, lecz wpływa na wszystkie aspekty detoksu;
– nie zapewnia efektów po kilku dniach, ponieważ oczyszczanie organizmu wymaga nieco czasu, a pierwsze efekty powinny pojawić się po około 2–3 tygodniach.

Jaka kuracja oczyszczająca spełni wszystkie te wymagania?

 

2. Ziołowy detoks – bezkonkurencyjne oczyszczanie organizmu
Zioła od tysięcy lat stanowią uznany element terapii wielu chorób. Fitoterapia to skuteczna i bezpieczna forma leczenia wielu dolegliwości, polegająca na wykorzystaniu naturalnych substancji. Nie brakuje ziół, które zapewniają skuteczne oczyszczanie organizmu w wyniku wszechstronnego oddziaływania na organizm. Terapia ziołami jest bezpieczna, gdyż opiera się na zintensyfikowaniu fizjologicznych mechanizmów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu z toksyn. W warunkach umiarkowanego narażenia na zanieczyszczenia nerki i wątroba skutecznie oczyszczają organizm z toksyn, jednak dziś narażenie na toksyny jest zdecydowanie zbyt duże. Ze sporym prawdopodobieństwem prędzej czy później każdy z nas będzie potrzebować detoksu organizmu.


Zioła oczyszczające organizm są najskuteczniejszą i zarazem najbezpieczniejszą metodą na pozbycie się toksyn i zanieczyszczeń z organizmu. Dieta obfitująca w przetworzone produkty, zanieczyszczenie środowiska, stosowanie leków czy używek przyczyniają się zarówno do kumulacji syntetycznych zanieczyszczeń oraz metali ciężkich, jak i nasilonej syntezy szkodliwych metabolitów. Podlegają one kumulacji w organizmie i negatywnie oddziałują na zdrowie.


Jeśli zastosujesz skuteczną kurację oczyszczającą, początkowo może jej towarzyszyć nieco gorsze samopoczucie oraz mniej korzystny wygląd. Jest to spowodowane uwalnianiem się toksyn z depozytów tkanki tłuszczowej oraz wydalaniem ich przez skórę. Mogą pojawić się podrażnienia skóry i wypryski, a także częstsze bóle głowy i zmęczenie. Przeczekaj jednak ten trudny moment, a z dnia na dzień twoje samopoczucie będzie się poprawiać.


Ziołowe mieszanki oczyszczające są wybierane zdecydowanie częściej niż syntetyczne preparaty oczyszczające, gdyż działają łagodnie, w naturalny sposób. Doskonałym uzupełnieniem terapii ziołowej będzie umiarkowana aktywność fizyczna, masaże i terapeutyczne kąpiele oczyszczające. A integralnym elementem terapii oczyszczającej powinna być dieta. Fabryka Siły Sklep

 

3. Ziołowe herbaty oczyszczające i dieta – gdzie znajdziesz taki idealny duet?
Podobnie jak w przypadku stosowania suplementów, również decydując się na ziołową kurację oczyszczającą, musisz wybrać produkt o wysokiej jakości. Na rynku nie brakuje oczywiście ziołowych preparatów oczyszczających, jednak albo mają niewystarczająco złożony skład, albo nie są to preparaty o wysokiej jakości. Przed preparatami oczyszczającymi stoi kilka wyzwań, a najważniejszym z nich jest skład wolny od wszelkich zanieczyszczeń. Konieczne jest zatem użycie ziół pochodzących wyłącznie z ekologicznych upraw, przygotowanych w odpowiedni sposób.

 

Preparaty ziołowe powinny być poddane kontrolom jakości, badaniom w kierunku zanieczyszczeń oraz badaniom laboratoryjnym. Nie warto zatem decydować się na zakup tanich preparatów wątpliwej jakości – dobra mieszanka oczyszczająca będzie kosztować od 120 zł wzwyż. Masz jednak wtedy pewność, że stosujesz preparat najwyższej jakości.


Za jakość mieszanki ziołowej odpowiada także jej skład. Zioła powinny być skomponowane w taki sposób, żeby uzupełniały nawzajem swoje działanie oraz wspomagały kluczowe dla oczyszczania organizmu układy moczowy i pokarmowy oraz wątrobę. Wiele z tych ziół działa także przeciwzapalnie oraz stanowi źródło cennych witamin i minerałów. Najskuteczniejsze zioła oczyszczające to:
– fiołek trójbarwny,
– mniszek lekarski,
– skrzyp polny,
– lubczyk,
– hibiskus.


Doskonale działają ponadto skórka pomarańczy, siemię lniane, zielona herbata, yerba mate, imbir, kora cynamonowca, owocnia fasoli. Wszystkie te składniki roślinne regulują gospodarkę wodno-elektrolitową, likwidują obrzęki, pobudzają krążenie krwi. Możesz liczyć na usprawnienie procesów trawiennych, redukcję masy ciała, poprawę ogólnego samopoczucia oraz wyglądu.

 

4. Dieta wspomagająca ziołową kurację oczyszczającą
Skutecznie działające preparaty oczyszczające muszą wyróżniać się starannie skomponowanym składem i wysokim stopniem czystości. Niektórzy producenci mieszanek oczyszczających idą o krok dalej i znacząco zwiększają skuteczność kuracji oczyszczającej. Mowa o uzupełnianiu terapii ziołowej dietą oczyszczającą organizm. Dostępne są takie wyselekcjonowane oferty preparatów oczyszczających, które zapewniają dostęp do indywidualnej opieki dietetycznej.


Spersonalizowany jadłospis zapewnia szybszą redukcję masy ciała, co przyczynia się do uwalniania toksyn skumulowanych w tkance tłuszczowej. Dieta wspomaga także pracę układu pokarmowego, zapobiega niedoborom pokarmowym oraz wspomaga pracę wątroby i nerek. Najczęściej dieta oczyszczająca zapewnia nieco mniej kalorii, niż wynika to z indywidualnego zapotrzebowania na kalorie.

 

Dieta powinna dostarczać sporych ilości błonnika oczyszczającego jelita, warzyw i owoców stanowiących świetne źródło witamin i minerałów, a także produktów zawierających w swoim składzie sporo wody. Wskazane jest ponadto spożycie naturalnych probiotyków takich jak jogurty naturalne lub kiszonki. Sprzyja to utrzymaniu fizjologicznej flory bakteryjnej jelit.


Taka kompleksowa terapia oczyszczająca to doskonała inwestycja w zdrowie, pozwala na wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych i utrzymanie świetnego samopoczucia i wyglądu przez długi czas. Pozwala wyeliminować uciążliwe objawy kumulacji toksyn w organizmie, między innymi chroniczne bóle głowy, problemy ze snem i koncentracją, bóle stawów i kości czy pogorszenie stanu skóry. A kontynuowanie stosowania zdrowej diety zminimalizuje ryzyko ich ponownego pojawienia się w przyszłości.