Nasz organizm codziennie ma kontakt ze szkodliwymi substancjami, przed którymi broni się przy pomocy fizjologicznych mechanizmów oczyszczających. Mowa chociażby o nerkach czy wątrobie, których kluczową funkcją w organizmie jest usuwanie toksyn i szkodliwych metabolitów. Jeśli jednak ekspozycja na toksyny i szkodliwe substancje jest stała, organizm przestaje radzić sobie z bieżącym oczyszczaniem organizmu i dochodzi do kumulacji toksyn. Głównie gromadzą się w one tkance tłuszczowej, a także we włosach, złogach kamieni w drogach żółciowych czy kamieni kałowych w jelitach. Toksyny krążą ponadto w całym organizmie, co powoduje upośledzenie czynności wielu narządów. Nie sposób przeoczyć sygnałów, jakie wysyła nam wtedy organizm. Nie możemy całkowicie ograniczyć ekspozycji na toksyny, ale możemy pomóc organizmowi z nimi walczyć – przy pomocy dobrej jakości preparatów wspomagających oczyszczanie organizmu oraz lekkostrawnej diety.

 

SPIS TREŚCI:

1. Czy masz te objawy? Jeśli tak, twój organizm potrzebuje oczyszczenia

2. Zioła do zadań specjalnych

3. Dieta oczyszczająca – bez tego detoks się nie uda

4. Naturalne sposoby na oczyszczanie organizmu

 

 

1. Czy masz te objawy? Jeśli tak, twój organizm potrzebuje oczyszczenia

Pora na wykonanie małego testu – udzielenie odpowiedzi na kilka pytań pomoże ci dowiedzieć się, czy twój organizm woła o pomoc. Każdy z nas narażony jest na kontakt z syntetycznymi dodatkami do kosmetyków, przetworzoną żywnością, zanieczyszczeniami środowiska czy lekami. Do tego dochodzą ponadto endogenne zanieczyszczenia powstałe podczas procesów metabolicznych. I coraz częściej potencjał oczyszczający naszego organizmu okazuje się być niewystarczający. Poniżej znajdziesz kilka pytań, które pomogą ci ocenić stan zanieczyszczenia twojego organizmu. Rozpoznanie nawet kilku z wymienionych symptomów wskazywać może na stan kumulacji toksyn w organizmie.

 

1. Czy masz problemy skórne – przesuszoną i podrażnioną skórę, skłonność do powstawania wysypek?
2. Czy zauważasz nasilone wypadanie włosów i łamliwość paznokci?
3. Czy skóra utraciła jędrność i pojawił się cellulit?
4. Czy masz problemy ze snem?
5. Czy czujesz poirytowanie i rozdrażnienie bez powodu?
6. Czy zauważasz u siebie problemy z koncentracją i zawroty głowy?
7. Czy cierpisz na bóle stawów i kości, a także na bóle głowy?
8. Czy ostatnio wzrosła twoja waga lub masz spore problemy z odchudzaniem?
9. Czy masz problemy trawienne i cierpisz na zaparcia?
10. Czy masz obrzęki?

 

Pojawienie się choć kilku ze wspomnianych objawów wskazuje na potrzebę oczyszczenia organizmu, gdyż odczuwalny jest już szkodliwy wpływ zanieczyszczenia na zdrowie. Jak zatem przeprowadzić kurację oczyszczającą? Czy można samodzielnie oczyścić organizm naturalnymi sposobami?

 

2. Zioła do zadań specjalnych

Oczyszczanie organizmu polega na pobudzeniu pracy nerek, co ma na celu zwiększenie diurezy. Dochodzi wtedy do produkowania większych ilości moczu, a tym samym skuteczniejszego pozbywania się toksyn i nadmiaru wody z organizmu. Warto wspomóc także pracę wątroby, która jest najważniejszym organem detoksykującym – to tu trafiają metabolity leków, syntetyczne związki dostarczone z dietą czy alkohol. Wątroba ma za zadanie zneutralizować je, a następnie wraz z żółcią usunąć z organizmu. Kuracja oczyszczająca powinna zapewnić ponadto właściwe nawodnienie organizmu oraz ograniczyć dostarczanie szkodliwych produktów. Jak to zrealizować w praktyce?

 

Podstawą każdej kuracji oczyszczającej są zioła, które działają w sposób naturalny i bezpieczny, a zarazem bardzo skuteczny. Te o najlepszym udowodnionym działaniu to:
– mniszek lekarski, skrzyp polny oraz fiołek trójbarwny, które działają moczopędnie, pobudzają procesy trawienne, wspomagają przemianę materii oraz normalizują poziom glukozy i cholesterolu we krwi;
– lubczyk nasila diurezę i procesy trawienne;
– hibiskus pobudza pracę wątroby, wspomaga trawienie oraz nasila diurezę;
– siemię lniane działa osłonowo na żołądek, oczyszcza jelita, normalizuje poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi;
– skórka pomarańczy reguluje trawienie, przyspiesza metabolizm oraz obniża poziom lipidów we krwi;
– imbir czy kora cynamonu znane są ze swoich właściwości rozgrzewających, pobudzają zatem termogenezę i lipolizę, ponadto działają moczopędnie i pobudzają krążenie krwi;
– zielona herbata i yerba mate wspomagają trawienie i ograniczają apetyt, co sprzyja odchudzaniu, ponadto działają moczopędnie. Fabryka Siły Sklep

 

Tak skomponowana mieszanka składników roślinnych to gwarancja skutecznego i bezpiecznego oczyszczania organizmu. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość preparatu – jeśli zaopatrzysz się w tanie mieszanki ziół, mogą one okazać się bezskuteczne. Często nie zawierają bowiem aktywnych biologicznie części roślin, takich jak listki czy kora, a całe rośliny z łodyżkami czy innymi zbędnymi strukturami. Poza tym istotny jest sposób pozyskiwania surowców roślinnych – od ich uprawy przez zbiory i przetwarzanie, aż po przechowywanie i transport. Dobrej jakości mieszanka ziołowa poddana jest ponadto starannym kontrolom jakości oraz badaniom klinicznym. A najlepsze herbaty oczyszczające organizm dostępne są wraz w indywidualną opieką dietetyka. Dlaczego to takie ważne?

 

3. Dieta oczyszczająca – bez tego detoks się nie uda

Jeśli nie szukasz półśrodków, a naprawdę skutecznej terapii oczyszczającej – zaopatrz się w suplement dostępny wraz z indywidualnie opracowaną dietą. Dzięki temu zyskasz pewność, że w kompleksowy sposób zadbasz o zdrowie – oczyścisz organizm, co przyspieszy przemianę materii i wspomoże proces odchudzania. A im mniej tkanki tłuszczowej będziesz posiadać, tym mniej toksyn będzie się w niej gromadzić, co zapobiegnie konieczności przeprowadzenia kolejnej kuracji detoksykującej za jakiś czas. Korzyści są zatem oczywiste, a taka kompleksowa kuracja oczyszczająca okazuje się bezkonkurencyjna. Wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych zaowocuje w przyszłości, gdyż łatwiej będzie ci utrzymać prawidłową masę ciała. Ponadto lekkostrawna i nieprzetworzona dieta to najlepsza profilaktyka wielu chorób.

 

4. Naturalne sposoby na oczyszczanie organizmu

Poza piciem oczyszczających herbatek i wdrożeniem zdrowego jadłospisu, można wspomóc organizm w usuwaniu toksyn także na inne sposoby.

 

1. Nawadniaj organizm, pijąc minimum dwa litry wody mineralnej dziennie. Unikaj mocnej kawy i herbaty.
2. Unikaj używek – papierosów i alkoholu.
3. Jak najwięcej czasu spędzaj na świeżym powietrzu i regularnie uprawiaj sport – to doskonale pobudza krążenie i dotlenia organizm, co ułatwia usuwanie toksyn z komórek.
4. Masuj skórę, wykonuj drenaż limfatyczny – to doskonały sposób na usuwanie toksyn i jednocześnie walkę z cellulitem.

 

Najważniejsze znaczenie dla oczyszczania organizmu ma pobudzenie naturalnego potencjału oczyszczającego organizmu, a także zminimalizowanie dalszego negatywnego wpływu toksyn na organizm. Na pierwszy plan wysuwają się zatem zioła oczyszczające organizm oraz dieta. Dobrze jest połączyć te dwa kluczowe elementy kuracji detoksykującej w spójną całość. Taką profesjonalną kurację oczyszczającą możesz zyskać dzięki zakupowi herbaty oczyszczającej doskonałej jakości, której działanie wzmacniane jest profesjonalną dietą skomponowaną indywidualnie dla ciebie. Tylko nieliczni producenci suplementów oczyszczających tak kompleksowo traktują kwestię oczyszczania organizmu, zapewniając dostęp do doskonałej jakości suplementu oraz specjalistycznej opieki dietetycznej.