Podobno najlepsze korzyści niesie to, co pochodzi od matki natury, dlatego też firmy zajmujące się produkcją suplementów diety coraz chętniej sięgają po składniki, których tradycja stosowania sięga nawet kilka wieków wstecz. Przykładem jest Muira puama, egzotyczny gatunek jednej z roślin o niezwykle korzystnych właściwościach dla ludzkiego organizmu. Okazuje się bowiem, że jej systematyczne stosowanie może na stałe wyeliminować niektóre problemy, co z kolei przekłada się na znaczną poprawę komfortu życia.

 

SPIS TREŚCI:

1. Czym jest Muira puama?
2. Muira puama – działanie
3. Muira puama – dawkowanie
4. Muira puama – opinie
5. Muira puama – cena

 


1. Czym jest Muira puama?
Muira puama czy też Ptychopetalum jest tropikalną rośliną, która w naturalnych warunkach występuje w Brazylii, Kolumbii, Peru czy Wenezueli. To właśnie na tych terenach rozpoczyna się historia medycznego zastosowania Muira puama, gdzie tamtejsza ludność od wieków wykorzystuje terapeutyczne właściwości tego naturalnego suplementu. Do Europy została sprowadzona dopiero po roku 1920, początkowo znajdując zastosowanie jako bezpieczny i organiczny środek wzmagający popęd seksualny. Nic też dziwnego. Mieszkańcy terenów Ameryki Południowej często określają Ptychopetalum mianem „drzewa potencji”, co wskazuje na właściwości, jakie niesie za sobą systematyczne stosowanie tej egzotycznej rośliny z dorzecza Amazonki.

 

2. Muira puama – działanie
Warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione informacje, które dość jednoznacznie podkreślają zastosowanie Muira puama jako środka poprawiającego sprawność seksualną. Starożytne plemiona Indian od dawien dawna wykorzystywały sproszkowaną korę tego krzewu jako naturalny sposób na zwiększenie libido.

 

Wszystko za sprawą zawartych w Muira puama substancji, które wykazują niezwykle korzystny wpływ na sprawność seksualną, eliminując pojawiające nieprawidłowości i poprawiając pracę narządów płciowych. Dziś „drzewo potencji” jest chętnie wykorzystywane przez mieszkańców Europy Zachodniej jako bezpieczna metoda przeciwdziałania zaburzeniom wzwodu czy przedwczesnej erekcji. Terapeutyczne właściwości Muira puama nie są jednak przeznaczone tylko dla mężczyzn. Kobiety systematycznie stosujące Ptychopetalum mogą w naturalny sposób przeciwdziałać oziębłości seksualnej oraz spadkom libido, które postępują wraz z wiekiem i nadchodzącym okresem menopauzalnym.

  Fabryka Siły Sklep

Oprócz silnego oddziaływania amazońskiego krzewu na sferę intymną, Muira puama świetnie sprawdza się jako środek tonizujący i poprawiający pracę systemu nerwowego. Ptychopetalum jest suplementem diety, którego długotrwała suplementacja powoduje zwiększenie ilości tzw. „czynnika wzrostu neuronów”. Efektem tego jest poprawa ich odżywiania, co jednocześnie powoduje rzeczywisty wzrost żywotności komórek nerwowych. Konsekwencją takiego działania jest wyraźne wzmocnienie ich wytrzymałości na nadmierne obciążenie fizyczne i psychiczne. To w znaczący sposób ułatwia funkcjonowanie układu nerwowego w sytuacjach stresowych czy podczas intensywnej aktywności fizycznej. Badania naukowe dowodzą, że Muira puama w znaczący sposób sprzyja polepszeniu koncentracji i zapamiętywania.

 

Tonizujące właściwości Muira puama są także odczuwalne w codziennym życiu każdego stosującego ten suplement. Okazuje się bowiem, że oddziaływanie na system nerwowy ma nierozerwalny wpływ na ogół przemian metabolicznych ustroju. W związku z tym organizm osób przyjmujących Ptychopetalum wykazuje o wiele większą odporność na zmęczenie, a także o wiele szybciej przeprowadza reakcje regeneracyjne, co jednocześnie jest jednym z elementów profilaktyki szkodliwego katabolizmu.

 

3. Muira puama – dawkowanie
Muira puama jest naturalnym suplementem diety, dlatego też w większości przypadków spotyka się go w formie sproszkowanej kory lub korzeni służących do przygotowywania prozdrowotnych naparów. Jedną łyżeczkę proszku zaleca się gotować przez około 15 minut w 250 ml wody. Przygotowany napój należy spożyć po krótkim ostygnięciu. W ciągu dnia należy stosować dwie porcje Muira puama, a po trzech tygodniach kuracji zaleca się przerwę.

 

Wraz z rozwojem rynku suplementów diety niektóre firmy zajmujące się produkcją preparatów wspomagających poszerzyły swoją ofertę o suplementy z Ptychopetalum. W większości przypadków wykorzystują dawkę 250 mg ekstraktu z Muira puama, co jednocześnie odpowiada

2500 mg naturalnego suszu.

 

4. Muira puama – opinie
Suplementacja Muira puama wciąż jest traktowana jako swoista ciekawostka, choć coraz częściej można zauważyć pozytywny odzew ze strony osób korzystających z właściwości tej rośliny. W większości przypadków znajduje zastosowanie jako naturalny afrodyzjak oraz środek wzmagający sprawność seksualną. Głównymi atutami przemawiającymi za stosowaniem „drzewa potencji” są bezpieczeństwo i długotrwałe efekty. Muira puama w przeciwieństwie do johimbiny, innego organicznego środka zwiększającego libido, nie niesie za sobą ryzyka niebezpiecznych efektów ubocznych, jakie może powodować nieumiejętna suplementacja rauwolfią żmijowatą. Co więcej, Muira puama jest znacznie efektywniejsza niż popularna „niebieska tabletka”, gdyż poprawa kondycji seksualnej nie jest tymczasowa, lecz utrzymuje się przez długi czas po zakończonej kuracji.

 

5. Muira Puama – cena
Cena suplementów z Muira puama jest uzależniona przede wszystkim od postaci preparatu, w jakiej występuje. Ptychopetalum można więc spotkać w formie sproszkowanej kory lub korzenia, które wykorzystywane są do przyrządzania prozdrowotnych naparów bądź tonizujących nalewek na bazie alkoholu. Oprócz tego Muira puama jest sprzedawana w formie łatwych do połknięcia kapsułek, które można zakupić w naszym sklepie internetowym.