Amerykańska firma APS posiada w swojej ofercie produkt uważany przez ćwiczących za legendarny, a wszystko za sprawą niezwykle umiejętnej kombinacji silnie działających składników. Mowa o odżywce przedtreningowej Mesomorph – jednej z najbardziej rozpoznawalnych nazw wśród pasjonatów siłowni i szeroko pojętego treningu siłowego. Niniejszy tekst poświęcamy analizie tego preparatu, który może na stałe zagościć w waszej suplementacji.

 

SPIS TREŚCI:
1. Mesomorph – skład
2. Mesomorph – działanie
3. Mesomorph – dawkowanie
4. Mesomorph – opinie
5. Mesomorph – cena

 

 

1. Mesomorph – skład
Mesomorph jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych preparatów dla osób ćwiczących, który ze względu na swoje właściwości jest zaliczany do grona suplementów określanych jako boostery treningowe. Firma APS postanowiła wykorzystać w formule swojego produktu jedynie silne i skuteczne składniki pozwalające na maksymalizację korzyści, jakie niosą za sobą zbilansowana dieta oraz spersonalizowany plan treningowy.

 

Sam skład preparatu Mesomorph został podzielony na trzy kompleksy, które zostały opracowane na bazie najbardziej efektywnych związków chemicznych wykorzystywanych w sportowej suplementacji. Marka APS postanowiła zawrzeć w swoim preparacie następujące mieszanki:
– Synthenox-Carnosine/Nitric Oxide Complex (alfa-ketoglutaran argininy, beta-alanina, jabłczan cytruliny);
– Mesowell-Cell Volumizing ATP Matrix (kreatyna: azotan, fosforan sodowy, jabłczan; l-tauryna, siarczan agmatyny);
– Neuromorph-Neuro Energized Stimulant Matrix (bezwodna kofeina, geranaburn, glukuronolakton, metyloksantyna, naringina, teobromina).

 

2. Mesomorph – działanie
Właściwości suplementu Mesomorph są efektem sprzężonego i synergistycznego działania wszystkich komponentów tworzących ten preparat. W wyniku takiego połączenia zawartych składników marka APS uzyskała odżywkę przedtreningową o niesamowitej sile, która przynosi efekty praktycznie już od pierwszej porcji. Skoncentrowane dawki związków wchodzących w skład Mesomorph zapewniają szybkie i odczuwalne efekty na każdym treningu, bez zwiększania porcji czy konieczności adaptacji na działanie suplementu.

 

Mesomorph jest suplementem odpowiedzialnym za wzrost produkcji i uwalniania tlenku azotu (NO) – związku naturalnie produkowanego i występującego w ludzkim ustroju. Połączenie trzech silnych boosterów – AAKG, beta-alaniny i cytruliny – warunkuje nasilenie syntezy NO, co jednoznacznie przekłada się na spotęgowanie transportu wartości odżywczych wraz z krwią do miejsca w którym są one szczególnie potrzebne. W przypadku osób ćwiczących będzie to tkanka mięśniowa, która dzięki transferowi niezbędnych składników zyskuje dodatkowe produkty do dalszego rozwoju.

  Fabryka Siły Sklep

Tlenek azotu w znaczący sposób poprawia przekrwienie w innych narządach, np. płciowych, co jest jednym z elementów profilaktyki zaburzeń kondycji seksualnej i libido. Pozwala także znormalizować ciśnienie krwi i wyregulować pracę serca. AAKG wraz z cytruliną stanowią też silne związki detoksykacyjne, a to z uwagi na obecność tych substancji w cyklu mocznikowym – procesie pozwalającym na usuwanie z organizmu szkodliwego amoniaku. Natomiast beta-alanina jest substratem w produkcji karnozyny – niezwykle istotnego dla mięśni białka, które pozwala na zwiększenie efektywności pracy naszych mięśni – poprzez oddziaływanie na jakość skurczu włókien wchodzi w ich skład, powiększając ich ogólna masę.

 

Kolejnym ważną funkcją odżywki Mesomorph jest bezpośrednie oddziaływanie na siłę i rozmiar struktur mięśniowych. Właściwość ta została uzyskana poprzez wykorzystanie trzech postaci kreatyny: azotanu, fosforanu sodowego oraz popularnego jabłczanu. Każda z tych form umożliwia nasilenie produkcji energii w najczystszej z możliwych postaci (ATP), co determinuje modyfikację całkowitego poziomu siły praktycznie do maksimum. Wszystkie trzy substancje charakteryzuje odmienny czas i stopień przyswajalności w organizmie, co zapewnia równomierne wysycenie naszych mięśni po spożyciu porcji tego boostera. Dodatek tauryny zapewnia bezproblemowy i bardziej wydajny transport kreatyny, co pozwala na minimalizacje jej strat w naszym ustroju i jeszcze lepsze wykorzystanie suplementu do rozbudowy masy mięśniowej.

 

Mesomorph ma także właściwości nootropowe, które w tym przypadku polegają na znacznym ograniczeniu zmęczenie układu nerwowego, spotęgowaniu efektu jego pobudzenia czy polepszeniu ogólnej koncentracji ćwiczącego. Składniki wykorzystane w kompleksie Neuromorph-Neuro Energized Stimulant Matrix zapewniają nieprzesadną i jednocześnie efektywną stymulację zawodnika, co znacząco podwyższa wytrzymałość w trakcie intensywnego treningu oraz polepsza przewodnictwo do naszych mięśni impulsu wzrostowego pochodzącego z ćwiczeń.

 

3. Mesomorph – dawkowanie
Suplement Mesomorph jest niezwykle silnym preparatem przedtreningowym, dlatego też jego stosowanie musi odbywać się w zgodzie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Firma APS poleca zastosować pojedynczą dawkę odżywki (1 miarka – 22 g) do 45 minut przed planowaną aktywnością fizyczną. Produkt nie powinien być przyjmowany w dni nietreningowe.

 

4. Mesomorph – opinie
Mesomorph jest produktem legendarnym, a wszystko za sprawą jego długiej obecności na rynku i wielkiej rzeszy zadowolonych klientów. Zwolennicy boostera treningowego marki APS cenią sobie w tym produkcie jakość i realne korzyści, a także formułę suplementu, która została pozbawiona zbędnych dodatków. Skład wykorzystuje jedynie sprawdzone rozwiązania, które w zaproponowanych przez producentów dawkach potrafią zmienić nasze dotychczasowe treningi w prawdziwie mordercze i intensywne sesje.

 

Z uwagi na rozbudowaną i silnie działającą formułę preparatu Mesomorph suplement nie jest polecany osobom początkujących lub tym, którzy nie mieli wcześniejszego kontaktu z boosterami treningowymi. Co więcej, APS zabrania stosowania tego produktu osobom mającym problemy z krążeniem lub sercem, cierpiącym zaburzenia o charakterze neurologicznym lub psychicznym, dysfunkcje w obrębie układu pokarmowego, a także kobietom w ciąży i karmiącym matkom.

 

5. Mesomorph – cena
Choć popularność odżywki Mesomorph jest naprawdę olbrzymia, suplement ten jest dość unikatową pozycją w punktach sprzedaży suplementów diety dla trenujących. Można go jednak zakupić w naszym sklepie internetowym, a cena za opakowanie o pojemności 388 g wynosi około 200 zł.