Magnez to pierwiastek chemiczny, jego ilość w pożywieniu zawsze była wystarczająca, by nawet osoby niespecjalnie zwracające uwagę na jego podaż miały go pod dostatkiem. W dzisiejszych czasach dochodzą jednak takie problemy jak znaczny stopień przetworzenia żywności czy zwiększone nawożenie pól uprawnych, co może powodować wypieranie składnika mineralnego, jakim jest magnez, przez potas (antagonizm kationowy). Do tego dochodzą jeszcze takie kwestie jak stosowanie różnych leków oraz intensywna aktywność fizyczna osób trenujących. W ten sposób okazuje się, że powszechny niegdyś pierwiastek coraz częściej jest dzisiaj składnikiem deficytowym w diecie i należy go suplementować.

 

SPIS TREŚCI:
1. Jakie objawy może wyeliminować MagMAX B6?
2. Kto powinien przyjmować MagMAX B6 profilaktycznie?
3. Dlaczego MagMAX B6 zawiera cytrynian magnezu?
4. Jakie znaczenie w suplemencie MagMAX B6 mają witaminy?
5. W jaki sposób przyjmować suplement MagMAX B6?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. Jakie objawy może wyeliminować MagMAX B6?
Magnez jest powszechnie wykorzystywany w organizmie, przez co jego niedobory wiążą się z negatywnymi zjawiskami dotykającymi praktycznie wszystkich układów w organizmie człowieka. Największe spustoszenie niedobór magnezu powoduje w układzie nerwowym, prowadzi do zaburzenia przesyłania impulsów nerwowych, i w układzie sercowo-naczyniowym, może być przyczyną kołatania serca i zaburzeń jego rytmu.

 

Zazwyczaj najbardziej związane z niedoborem magnezu są wszystkie objawy, które dotyczą bezpośrednio działania mięśni. U osób z poważnymi brakami magnezu zwykle obserwuje się niekontrolowane drżenie powiek. Często też cierpią na tak zwany zespół niespokojnych nóg, który objawia się nieprzyjemnym drętwieniem i mrowieniem kończyn dolnych, opisywanym przez pacjentów jako uczucie swoistego pienienia się krwi w żyłach.

Pomagają na to ćwiczenia fizyczne, wystarczy się poruszać, by objaw chwilowo znikł, ale niestety do momentu wdrożenia odpowiedniej suplementacji, która wyrówna poziom magnezu w organizmie, prawdopodobnie problem będzie wracał.

 

Bardzo charakterystycznym objawem hipomagnezemii jest także pojawianie się silnych skurczów łydek, ale mogą one też występować w innych częściach nóg, a także w kończynach górnych. Takie zjawisko może pojawiać się również w związku z intensywnymi treningami i często występuje u osób mocno zmęczonych w wyniku długiego wysiłku fizycznego, który znacznie zwiększa zapotrzebowanie organizmu na omawiany pierwiastek. W takiej sytuacji podawanie suplementu MagMAX B6 może mieć pozytywny wpływ na sportowca.

 

Poważne objawy związane z brakami magnezu w diecie mogą mieć także destrukcyjny wpływ na sferę życia społecznego i samopoczucie. Osoby drażliwe bardzo często swoją nerwowość mogą tłumaczyć właśnie problemami związanymi z niedoborem magnezu. Te kłopoty powodują również większą podatność na zmęczenie psychiczne i stres. Warto podkreślić, że magnez ma istotny wpływ na funkcje kognitywne. Unormowanie poziomu magnezu w organizmie może mieć bardzo pozytywny wpływ na działanie pamięci oraz zdolność do kojarzenia i przetwarzania faktów. Szczególnie warto jest korzystać z preparatów magnezowych w przypadku długotrwałego stresu i zmęczenia psychicznego.

 

2. Kto powinien przyjmować MagMAX B6 profilaktycznie?
Nie u wszystkich osób pojawią się aż tak poważne objawy niedoboru magnezu. W zdecydowanej większości przypadków brak magnezu objawia się bliżej nieokreślonymi bólami głowy, problemami ze skupieniem się czy uczuciem zmęczenia, co w praktyce oznacza, że u każdej osoby w różnym okresie mogą pojawiać się objawy niedoboru magnezu. Tego typu problem żywieniowy może dotyczyć każdego z nas, choć w grupie ryzyka są szczególnie osoby trenujące wyczynowo.

 

Profilaktyczne przyjmowanie suplementu diety MagMAX B6 powinny rozważyć osoby, które są w podeszłym wieku i leczą się na choroby takie jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze. Leczenie tych osób oznacza najczęściej konieczność przyjmowania leków powodujących zwiększone usuwanie magnezu z organizmu, więc przyjmowanie magnezu w formie suplementu po wcześniejszej konsultacji z lekarzem jest bardzo dobrym pomysłem. Zapotrzebowanie na magnez może zwiększać także przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, więc kobiety stosujące je regularnie powinny korzystać również z preparatów takich jak MagMAX B6.

  Fabryka Siły Sklep

Dobrym pomysłem jest też korzystanie z MagMAX B6 przez osoby rozpoczynające okres intensywnych treningów bez względu na ich cel. Produkt ten sprawdzi się zarówno u osób ukierunkowanych na budowanie masy mięśniowej, jak również u tych, którzy chcą poprawić swoją wydolność i wyniki w uprawianym sporcie. Dotyczy to nawet osób, które chcą po prostu schudnąć lub poprawić sylwetkę przed wakacjami i sezonem plażowym, przez co w ostatnim czasie znacznie zwiększyli swoją aktywność.

Nad suplementacją magnezu powinny zastanowić się także osoby, które mają często biegunki lub odczuwają mdłości, a także osoby, które pomimo prawidłowej higieny jamy ustnej mają problemy z próchnicą.

 

3. Dlaczego MagMAX B6 zawiera cytrynian magnezu?
Cytrynian magnezu to specjalna sól magnezowa, która znajduje się w suplemencie diety MagMAX B6 dlatego, że jest to forma zdecydowanie lepiej przyswajalna przez organizm ludzki niż stosowany dawniej w suplementach diety tlenek magnezu. Cytrynian magnezu jest bardo dobrze wchłaniany.

 

4. Jakie znaczenie w suplemencie MagMAX B6 mają witaminy?
Witaminy zawarte w suplemencie MagMAX B6 są skierowane do sportowców. Przyjmowanie suplementu MagMAX B6 pomaga trenować dłużej i efektywniej oraz w mniejszym stopniu odczuwać zmęczenie związane z treningiem. Warto podkreślać też, że MagMAX B6 jest w stanie efektywnie przyspieszać tempo regeneracji mięśni po treningu, co ma kluczowe znaczenie dla treningu w dłuższej perspektywie czasowej.

 

5. W jaki sposób przyjmować suplement MagMAX B6?
Suplement diety MagMAX B6 ma postać tabletek, które należy przyjmować po posiłku. Jeśli lekarz nie zaleci innego sposobu przyjmowania suplementu, należy korzystać z jednej tabletki dziennie po obiedzie. Drugą tabletkę danego dnia można dołożyć po śniadaniu lub po kolacji, jeśli odczuwa się wyraźne problemy związane z brakiem magnezu. Dwie tabletki mogą przyjmować też osoby trenujące bardzo intensywnie. Nie należy przyjmować dawki większej niż 2 tabletki w ciągu dnia.