Współczesny tryb życia nie jest zdrowy – żyjemy w pośpiechu, jesteśmy narażeni na ciągły stres, spożywamy nieregularne i źle zbilansowane posiłki, sięgamy po duże ilości kawy i napojów energetycznych… Jeśli należysz do grona osób, które wybierają zgoła odmienny, zdrowy styl życia, zapewne dbasz o zbilansowaną dietę i uprawiasz sport. Jeśli jednak wydaje ci się, że jest to gwarancja doskonałego zdrowia, możesz się mylić. Mimo usilnych starań nie unikniesz bowiem kontaktu z wszechobecnymi toksynami i zanieczyszczeniami. Biegając w parku, wdychasz zanieczyszczone powietrze, spożywając dużo warzyw i owoców możesz dostarczać do organizmu pestycydy. Nasz organizm do pewnego stopnia radzi sobie sam z usuwaniem szkodliwych związków, ale prędzej czy później będzie potrzebował wsparcia. To, co możesz zrobić, to zminimalizować podaż toksyn oraz przeprowadzać okresowe kuracje oczyszczające. 

 

SPIS TREŚCI:

1. Na czym polega detoks organizmu?

2. Ziołowe mieszanki oczyszczające – jak dokonać wyboru tej najlepszej?

3. Które zioła poradzą sobie najlepiej z toksynami?

4. Nie zapomnij o diecie oczyszczającej

 

 

1. Na czym polega detoks organizmu?
Nasz organizm wykształcił szereg mechanizmów oczyszczających, jednak z założenia służyć miały one usuwaniu jedynie szkodliwych produktów przemiany materii. Wraz z rozwojem cywilizacji nasze narażenie na zanieczyszczenia znacznie się zwiększyło, a dziś osiąga apogeum. Nie dziwi zatem, że fizjologiczne mechanizmy detoksykujące okazują się niewystarczające. Najważniejsze z nich to:
– oczyszczanie organizmu z toksyn rozpuszczalnych w wodzie przy udziale nerek, które filtrują do moczu zanieczyszczenia;
– detoksykacja toksyn i szkodliwych metabolitów w wątrobie, a następnie usuwanie ich z żółcią z przewodu pokarmowego;
– usuwanie zanieczyszczeń przez skórę wraz z potem;
– usuwanie zanieczyszczeń lotnych przez płuca.

 

Na co dzień możemy zwiększyć intensywność tych procesów oczyszczających organizm przez spożywanie dużych ilości błonnika, antyutleniaczy, probiotyków oraz nawodnienia organizmu. Pomocna okaże się także regularna aktywność fizyczna lub masaże – drenaż limfatyczny. Jednak czasami dobrze jest wykonać dłuższą kurację oczyszczającą, która umożliwi kompleksowe oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn i zauważalnie poprawi stan zdrowia. Skumulowane toksyny wpływają negatywnie na wygląd i samopoczucie.


Objawy zanieczyszczenia organizmu są niespecyficzne i mogą występować pojedynczo lub pojawiać się stopniowo jedna po drugiej. Ponieważ mają dość uciążliwy charakter, z pewnością ich nie przeoczysz:
– chroniczne bóle głowy,
– problemy z koncentracją, drażliwość, kłopoty ze snem,
– obrzęki, wzrost masy ciała, trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów,
– łamliwe włosy i kruche paznokcie,
– alergie skórne, atopowe zapalenie skóry, egzema, podrażnienia,
– stany zapalne błon śluzowych,
– bóle stawów i kości,
– zaparcia i bóle brzucha.

 

Nie musisz jednak czekać z rozpoczęciem kuracji oczyszczającej do momentu, kiedy zauważysz u siebie wspomniane symptomy zanieczyszczenia organizmu. Przeprowadź detoks organizmu już dziś. Jak jednak zrobić to skutecznie i bezpiecznie? Zaufaj oczyszczającej mocy ziół!

 

2. Ziołowe mieszanki oczyszczające – jak dokonać wyboru tej najlepszej?
Jedną z najskuteczniejszych metod pobudzenia wszystkich fizjologicznych mechanizmów oczyszczających organizm jest terapia z wykorzystaniem ziół. Taka fitoterapia znana jest ludzkości od tysięcy lat i do dziś jest aktualna. Stosowanie ziół jest bowiem kuracją naturalną i przez to bezpieczną. Wyróżnia się wysokim stopniem skuteczności. Nie potrzebujesz przeprowadzać wyczerpujących głodówek, nie musisz poddawać się wymyślnym procedurom z wykorzystaniem futurystycznej aparatury. W domowym zaciszu możesz skutecznie oczyścić organizm z toksyn dzięki wartościowej mieszance ziół, którą możesz uzupełnić właściwą dietą.

 

Aby ziołowa kuracja detoksykująca okazała się wystarczająco skuteczna, należy zainwestować w mieszankę doskonałej jakości. Najistotniejszy jest oczywiście jej skład, ale także jakość użytych surowców. Do kuracji oczyszczającej nie możesz przecież użyć ziół niewiadomego pochodzenia, które mogą stanowić źródło metali ciężkich czy innych zanieczyszczeń. Wybieraj zatem mieszanki pochodzące z certyfikowanych ekologicznych upraw poddawanych kontrolom jakości. Ważne są nie tylko warunki uprawy ziół, ale także sposób ich zbioru i dalszego przetwarzania. Tutaj kluczowe jest zatrzymanie jak największej ilości substancji czynnych. Skuteczna mieszanka ziołowa poddawana jest ponadto licznym testom klinicznym.

  Fabryka Siły Sklep

Oczywiste jest, że za tak wysokiej jakości preparat należy zapłacić więcej niż za przypadkowe mieszanki o wątpliwej skuteczności. Ceny najskuteczniejszych herbat oczyszczających zaczynają się od 120 zł – tyle warta jest doskonała jakość i ogromna skuteczność mieszanki.

 

3. Które zioła poradzą sobie najlepiej z toksynami?
Zatrzymajmy się na chwilę przy składzie mieszanek oczyszczających. Najlepiej, gdy zawierają one zioła oddziałujące wszechstronnie na wszystkie mechanizmy oczyszczające. Powinny to być zatem zioła moczopędne, ale jednocześnie pobudzające wydzielanie żółci, działające hepatoprotekcyjnie, przyspieszające przemianę materii i procesy trawienne. Jednocześnie wskazane jest dostarczenie licznych minerałów i witamin, a także antyutleniaczy, które zneutralizują wolne rodniki powstałe podczas usuwania toksyn. W każdej dobrej ziołowej mieszance na oczyszczenie organizmu nie może zabraknąć następujących składników:
– mniszka lekarskiego,
– fiołka trójbarwnego,
– skrzypu polnego,
– hibiskusa,
– lubczyku,
– zielonej herbaty,
– yerba mate.
Taki bogaty skład ziół warto uzupełnić o inne cenne komponenty roślinne: korę cynamonowca, imbir, skórkę pomarańczy, siemię lniane czy owocnię fasoli.

 

4. Nie zapomnij o diecie oczyszczającej
Najlepszej jakości mieszanki oczyszczające dostępne są wraz z opcją indywidualnej opieki dietetycznej, ponieważ tylko spersonalizowana dieta nasili działanie ziół oraz utrwali efekty kuracji detoksykującej. Dieta oczyszczająca ogranicza dostarczanie większych ilości toksyn, ponieważ bazuje na jak najmniej przetworzonych produktach. Ale dieta sama w sobie może wspomagać oczyszczanie organizmu, działając analogicznie do ziół oczyszczających. Składniki diety mogą zatem pobudzać diurezę, usprawniać pracę wątroby oraz wspomagać trawienie. Ponadto indywidualnie dopasowana dieta zapewnia redukcję masy ciała, a pozbycie się depozytów tkanki tłuszczowej sprzyja usuwaniu skumulowanych w niej toksyn.


Taka kompleksowa kuracja oczyszczająca możliwa jest do przeprowadzenia w domowym zaciszu i gwarantuje stopniowe i trwałe oczyszczenie organizmu z wszelkich niepożądanych substancji. Nie powoduje gwałtownego działania przeczyszczającego, nie przyczynia się do utraty z moczem cennych jonów potasu, ponieważ zastosowane zioła wspomagają usuwanie nadmiaru wody z organizmu, ale oszczędzają elektrolity. Nie doświadczysz odwodnienia czy zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej, nie nabawisz się niedoborów pokarmowych. W bezpieczny i skuteczny sposób zadbasz natomiast o zdrowie i wygląd oraz zmniejszysz ilość zalegających w organizmie toksyn.