Koncentraty ISOSTAR stanowią bezkonkurencyjny przykład źródła wysokoprzyswajalnej mieszanki elektrolitów i węglowodanów. Dzięki połączeniu odpowiednio dobranych składników oraz łatwo rozpuszczalnej formy uzyskano preparat spełniający wszelkie potrzeby nawet najbardziej wymagających sportowców. ISOSTAR posiada charakter wysokowartościowego napoju o działaniu izotonicznym, który gwarantuje szybkie nawodnienie wraz z kolejną porcją energii do dalszego wysiłku. Wszystko to stawia koncentraty ISOSTAR w roli niezbędnika dla każdej osoby prowadzącej aktywny tryb życia. 

 

SPIS TREŚCI:
1. ISOSTAR – skład
2. ISOSTAR – działanie
3. ISOSTAR – dawkowanie
4. ISOSTAR – opinie
5. ISOSTAR – cena

 


1. ISOSTAR – skład
W skład koncentratu ISOSTAR wchodzą niezbędne związki, które wykorzystywane są w trakcie zakończonego wysiłku fizycznego i po nim. Oprócz wody, witamin (w tym antyoksydantów), a także źródła energii w postaci węglowodanów o różnym tempie wchłaniania (tj. fruktoza, glukoza, maltodekstryny, sacharoza) wyróżnić można elektrolity takie jak sód, potas, wapń i magnez. Brak sztucznych wzmacniaczy smaku i zapachu, substancji słodzących oraz środków konserwujących stanowi niewątpliwy atut produktu firmy ISOSTAR. Jest to zaleta unikalna wśród suplementów o podobnym zastosowaniu. Bogata kompozycja wspomaga wyrównanie strat mikroelementów spowodowanych intensywnym treningiem – a trzeba pamiętać, że ich zapotrzebowanie wzrasta proporcjonalnie do zwiększającej się temperatury oraz wilgotności powietrza.

 

2. ISOSTAR – działanie
Koncentraty ISOSTAR po przygotowaniu do spożycia według instrukcji zamieszczonej na etykiecie tworzą płyn o osmolalności analogicznej do stężenia węglowodanów i składników mineralnych ludzkiej krwi oraz osocza. Właściwość ta odpowiada bezpośrednio za błyskawiczną absorpcję wypijanego roztworu, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Biorąc pod uwagę że utrata wody z organizmu na poziomie 2% oznacza zmniejszenie wydolności aż o 25%, spożycie koncentratu w trakcie aktywności będzie przekładać się na realne polepszenie wyników sportowych. W badaniu naukowym z użyciem placebo udowodniono, że wypicie rozpuszczonego preparatu firmy ISOSTAR wpływa na poprawę wydolności badanej jednostki o 19%.

 

Kompozycja czterech rodzajów węglowodanów o różnym tempie wchłaniania daje możliwość stałego dopływu energii, która w krótkim czasie staje się niezbędna do dalszego skurczu dla włókien mięśniowych. Jednocześnie kaloryczność mieszanki utrzymana jest na niskim poziomie, a więc jej ilość przynosząca wymierne korzyści w kontekście osiągów sportowych nie pociąga za sobą zbędnego ryzyka przyrostu tkanki tłuszczowej.

  Fabryka Siły Sklep

Witamina C i E, będące biologicznie aktywną częścią koncentratu ISOSTAR, należą do skutecznych przeciwutleniaczy. Oznacza to, że mają zdolność do skutecznej redukcji stresu oksydacyjnego powstałego na skutek gwałtownej nadprodukcji reaktywnych form tlenu, które wykazują szkodliwe działania dla błon komórkowych i kodu genetycznego. Wolne rodniki są produktem ubocznym powstałym między innym na skutek żmudnego spalania węglowodanów lub tłuszczu w obecności tlenu. Im mniej dbamy o jakość swojego trybu życia, tym słabsza jest nasza naturalna obrona. Antyoksydanty w asyście minerałów skutecznie wspierają wrodzone mechanizmy ochronne.

 

Nie powinna zostać pominięta również aktywność proregeneracyjna koncentratu ISOSTAR. Zaniedbania w obrębie wypoczynku nadwyrężonego układu mięśniowego korelują z powstawaniem przetrenowania, stanów zapalnych i kontuzji. Po wyczerpujących treningach tkanki i włókna potrzebują godzin czy nawet całych dni na odzyskanie sił. Aby maksymalnie skrócić potrzebny im czas, należy zadbać o fundamentalne kwestie: nawodnienie, odbudowę zasobów glikogenu wraz z dostarczeniem mikroelementów i resyntezę białek mięśniowych. Podanie profesjonalnego napoju izotonicznego gwarantuje wypełnienie dwóch z trzech nadrzędnych warunków ekspresowej, a przede wszystkim efektywnej regeneracji.

 

W trakcie każdego odbywanego treningu można zanotować nieznaczny wzrost temperatury ciała. Podwzgórze ulokowane w podkorowej części mózgowia odpowiedzialne jest za uruchomienie procesów obronnych. Jednym z nich jest stymulacja funkcji wydzielniczej gruczołów potowych.

 

Razem z potem na powierzchnię skóry zostają dostarczone niestety pokaźne ilości soli potasu i magnezu. Odwodnienie może wtedy osiągnąć kilkadziesiąt procent. Wynikiem tego jest ogólne pogorszenie samopoczucia, kondycji, nasilenie podatności na urazy i skurcze, a wszystko to na skutek osłabienia sygnałów wysyłanych przez centralny układ nerwowy. Minerały zawarte w koncentracie ISOSTAR wyrównują rytm bicia serca, ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, pomagają uregulować funkcjonowanie układu krwionośnego oraz utrzymać równowagę kwasowo-zasadową wewnątrz komórek, zmniejszając uporczywość efektów ubocznych zaburzonej homeostazy. Taki stan jest wielce niekorzystny dla organizmu. Oprócz bólu głowy i osłabienia nieprawidłowa homeostaza powoduje zaburzenie procesów anabolicznych, upośledzenie spalania tkanki mięśniowej, a także zachwianie prawidłowości pracy układu krwionośnego.

 

3. ISOSTAR – dawkowanie
Koncentraty w formie proszku do samodzielnego przygotowania dają możliwość wypróbowania różnych proporcji danej substancji na konkretną jednostkę płynu. Jednocześnie producent, jakim jest uznana na światowym rynku firma ISOSTAR, proponuje optymalne rozwiązanie tej kwestii. Jedną sugerowaną porcję (40 g) należy odmierzyć miarką znajdującą się w nakrętce pojemnika z suplementem. Następnie zawartość przenieść do bidonu lub innego pojemnika zalać wodą w ilości 500 ml i rozcieńczyć. Tak sporządzony napój rekomenduje się wypijać już w trakcie rozgrzewki (od 150 do 300 ml), a następnie małymi łykami podczas trwania głównej aktywności oraz do 2 godzin po jej zakończeniu w tempie 150 ml na każdy kwadrans.

 

4. ISOSTAR – opinie
Isostar od początku swojego istnienia był na terenie Europy jedną z pier-wszych firm, które zaczęły przedstawiać na preparaty dedykowane sportowcom. Koncentraty znajdujące się w ich ofercie stanowią gwarancję maksymalnej wydajności za niedużą cenę. Każdy z nich to doskonałe uzupełnienie zbilansowanej diety, suplement, a zarazem środek spożywczy przystosowany do systematycznego użytkowania przez wszystkich tych, którzy zawsze szukają najlepszych rozwiązań mogących sprostać ich oczekiwaniom. Dobrze rozpuszczalny proszek stanowi bazę dla smacznego, a zarazem orzeźwiającego napoju intensyfikującego proces nawadniania. Z racji higroskopijnej zawartości opakowania koncentraty ISOSTAR należy przechowywać w suchym, zaciemnionym i chłodnym miejscu.

 

5. ISOSTAR – cena
Suplementy wytwarzane przez ISOSTAR podzielić można na trzy podstawowe smaki: pomarańczowy, grejpfrutowy oraz cytrynowy.
W sprzedaży dostępne są również dwie dodatkowe wersje antioxidant (żurawina, czerwone owoce) w cenie 19 zł za opakowanie, zawierające 400 g produktu wystarczające do sporządzenia 5 l napoju izotonicznego.
Koncentraty ISOSTAR dostępne są w dystrybucji na terenie całego kraju

w punktach sprzedaży suplementów diety, a także naszym sklepie internetowym.