Forsowny trening za każdym razem poddaje połączenia stawowe sportowca ogromnym przeciążeniom. Flexit Drink firmy Nutrend jest preparatem o szerokim zastosowaniu, który stanowi duże wsparcie dla tkanki łącznej i kostnej. Flexit Drink odżywia, odbudowuje i pozwala na pokonanie kolejnych barier bez strachu o nadwyrężenia i kontuzje.

 

SPIS TREŚCI:
1. Flexit Drink – skład
2. Flexit Drink – działanie
3. Flexit Drink – dawkowanie
4. Flexit Drink – opinie
5. Flexit Drink – cena

Tu kupisz ten produkt Nutrend Flexit Drink - 400g (4.76) Nutrend Flexit Drink - 400g 46,59 zł Sprawdź Teraz!

 


1. Flexit Drink – skład
Flexit Drink to suplement, którego skład w znacznej części bazuje na białku kolagenowym zawierającym istotną dla budowy tkanki łącznej pulę aminokwasów i oligo- oraz polipeptydów. Ponadto w opisywanej odżywce występują duże ilości takich składników jak: siarczan glukozaminy charakteryzujący się biodostępnością na poziomie 89%, siarczan chondroityny istotny dla budowy szkieletu, L-prolina będąca podstawowym budulcem kolagenu, kwas hialuronowy oraz metylosulfonylometan zwany również w skrócie MSM.


Preparat Flexit Drink uzupełniono również o witaminy C, B6 oraz D3, a także wapń oraz magnez, które w połączeniu z resztą wspomagają pracę układu nerwowego i mięśniowo-kostnego oraz wzmacniają wzajemnie swoje funkcje.

 

2. Flexit Drink – działanie
Podstawowym zadaniem suplementu Nutrend Flexit Drink jest protekcja wszystkich stawów przy jednoczesnym wzmacnianiu, odżywianiu i odtwa-rzaniu tkanki kostnej, a także towarzyszącej jej tkanki łącznej i wszystkich jej elementów (stawy, torebki stawowe, chrząstki, ścięgna, więzadła).

 

Długoterminowe i regularne stosowanie preparatu prowadzi do wielokierunkowych działań przynoszących znaczące korzyści dla układu ruchu. Odpowiednia elastyczność, sprężystość oraz gibkość zapewniona jest w ramach dostarczania odpowiedniej dawki protein kolagenowych. Ich cząsteczki odgrywają istotną rolę w trakcie ciągle trwającego procesu wytwarzania kolagenu gwarantującego nie tylko odpowiedni rozwój, ale i ochronę każdego z drobnych elementów tworzących poszczególne stawy. Ich kondycja i ruchomość pozostają na niezmiennie dobrym poziomie, przeciwdziałając tym samym destrukcyjnemu uszkodzeniu chrząstki.

 

Wskazane jest również wspomnienie o korzyściach płynących dla urody włosów i paznokci – to one są wizytówką dobrego zdrowia. Opisywane białko kolagenowe dostarcza składników odżywczych, tym samym zapewniając pielęgnację skóry na wysokim poziomie – wszystko przez jej odpowiednie nawilżenie i prewencję w kontekście powstawania lipodystrofii zwanej powszechnie cellulitem. Obecność w preparacie Flexit Drink witaminy C daje gwarancję w postaci dużo szybszego gojenia się ran, skaleczeń, złamań; zapobiega ona też incydentalnemu tworzeniu się stłuczeń oraz krwotoków.

 

Flexit Drink uzupełnia niedobory dwóch związków: chondroityny i jej prekursora glukozaminy, które w postaci mazi smarującej powierzchnie ścierających się chrząstek odpowiedzialne są za prawidłową ruchomość w zgięciach. Ich największe zapotrzebowanie zauważa się u osób o wysokiej aktywności fizycznej, a także u osób starszych z uwagi na pojawiające się wraz z wiekiem niedobory. Siarczan chondroityny, będący strukturalnym składnikiem chrząstki stawowej, bezpośrednio wpływa na utrzymanie jej prawidłowego stanu poprzez odnowę i oddziaływanie na proces jej wytwarzania.

 

Flexit Drink doskonale sprawdza się w roli dodatku do codziennej diety, niwelując negatywne konsekwencje spowodowane przez mikrourazy na poziomie komórkowym. Jego składniki wzajemnie się uzupełniają, a kilka z nich działa nadzwyczaj synergistycznie. Mowa tu między innymi o prolinie oraz witaminie C, które w połączeniu ze sobą stwarzają wzorowe warunki dla odbudowy nadwyrężonych ścięgien i więzadeł. Przy istotnym udziale witaminy D3 pierwiastki takie jak wapń oraz fosforany są wchłaniane ze wzmożoną intensywnością.

 

Podsumowując, suplementacja preparatem Flexit Drink może być z powo-dzeniem stosowana przez aktywnych fizycznie, osoby starsze oraz ze znaczną nadwagą, u których istnieje niebezpieczeństwo powstania bolesnych kontuzji i w dalszej perspektywie nieodwracalnych zwyrodnień. Flexit Drink stanowi uzupełnienie diety przeznaczonej dla ludzi borykających się regularnie z dolegliwościami stawowymi oraz dla tych, u których poziom wapnia z różnych powodów nie jest na odpowiednim poziomie.

 

3. Flexit Drink – dawkowanie
Przed zastosowaniem Flexit Drink należy przeczytać uważnie zasady dawkowania zamieszczone na etykiecie producenta oraz wziąć pod uwagę, że preparat ten nie może stanowić podstawy dobrej diety, bo zgodnie z przyjętą definicją suplementu stanowi jedynie jej uzupełnienie. Firma Nutrend informuje, iż spożywanie Flexit Drink dozwolone jest od ukończenia 6. roku życia.

 

Zaleca się regularne przyjmowanie rozcieńczonej odżywki, najlepiej jeden raz dziennie w dawce 5 g. W przypadku, gdy jest ona stosowana profilaktycznie, rekomenduje się podawanie jej raz dziennie rano przez posiłkiem w dawce 10 g. Dla osób obarczonych zwiększonym obciążeniem oraz posiadających zwyrodnienia tkanki łącznej należy zwiększyć dawkę do 20 g raz na dzień.


Ilość proszku bardzo łatwo odmierzyć za pomocą miarki w kształcie łyżki, która umieszczona została w puszcze. Podkreśla się, że Flexit Drink powinien być stosowany zarówno w dni treningowe, jak i nietreningowe. Zalecaną ilość proszku należy rozpuścić w niewielkiej ilości niegazowanej wody, a następnie dolać resztę płynu.

 

4. Flexit Drink – opinie
Flexit Drink jest stosunkowo tanią odżywką, którą zalecić można wszystkim, ale w szczególności sportowcom, osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną ze znacznie obciążonym układem ruchu, a także rekonwa-lescentom po przebytych urazach. Suplement firmy Nutrend przede wszystkim stawia na prewencję oraz regenerację, czyli ochronę przed ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami różnorakich kontuzji. Produkt zakupić można w formie rozpuszczalnego proszku, który miesza się nawet

z niezbyt gorącą wodą. Po kilku chwilach od rozcieńczenia otrzymujemy stabilną zawiesinę gotową do spożycia w ciągu najbliższych minut.

 

5. Flexit Drink – cena
Cena suplementu Flexit Drink będącego w sprzedaży w naszym sklepie internetowym wynosi 49 zł. Preparat dostępny jest w jednej gramaturze

(400 g) oraz czterech smakach: brzoskwiniowym, grejpfrutowym, pomarańczowym oraz truskawkowym. Flexit Drink można zakupić również

w innych punktach sprzedaży suplementów diety.