Firma BSN od dłuższego czasu jest jednym z czołowych producentów suplementów diety. Długa historia, wysoka jakość oferowanych produktów i masa zadowolonych klientów na całym świecie – to tylko niektóre powody składające się na niesłabnącą popularność tej marki. W naszym tekście przedstawiamy najważniejsze preparaty tego brandu będące zarazem najczęściej wybieranymi pozycjami z szerokiej oferty BSN.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o firmie BSN
2. BSN NO Xplode
3. BSN Syntha-6
4. BSN Nitrix
5. BSN Amino X
6. BSN True Mass

 

 

1. Kilka słów o firmie BSN
BSN to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów suplementów diety oraz odżywek dla sportowców. Firma działa nieprzerwanie od 2001 roku i sumiennie wypełnia swoje zadanie, jakim jest zapewnienie najlepszego i najbardziej efektywnego wsparcia dla osób ćwiczących. Suplementy BSN są polecane nie tylko zawodnikom kulturystyki czy szeroko pojętego treningu siłowego. Dowodem na to są zawodowi sportowcy, jak chociażby profesjonalny zawodnik mieszanych sztuk walki Connor McGregor czy profesjonalna modelka Jodi Amerosa, którzy zaufali amerykańskiej marce BSN. Jak przystało na światową firmę, oferuje ona szeroki wybór preparatów o zróżnicowanym działaniu w kontekście poprawy kondycji oraz maksymalizacji efektów dostarczanych przez zbilansowaną dietę i właściwie dostosowany plan treningowy. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych suplementów firmy BSN, które powinien znać każdy miłośnik aktywności fizycznej.

 

2. BSN NO Xplode
Preparat NO Xplode jest boosterem treningowym, którego działanie pozwala na zaliczenie go do grona suplementów przedtreningowych. Skład preparatu bazuje tylko i wyłącznie na sprawdzonych związkach ukierunkowanych na znaczną intensyfikację naszych treningów. Formuła preparatu BSN została oparta na mieszance kilku form kreatyn i beta-alaniny, których połączenie umożliwia poprawę siły oraz wytrzymałości w trakcie wysiłku fizycznego. NO Xplode posiada też kompleks potęgujący efekt "pompy mięśniowej", który jest osiągany poprzez zwiększenie uwalniania tlenku azotu. Właściwość ta została uzyskana poprzez zastosowanie cytruliny, fenyloalaniny, a także roślinnych ekstraktów i licznych składników mineralnych. Dzięki temu pre-workout firmy BSN może pochwalić się skutecznym i zauważalnym działaniem pompującym.

 

Suplement NO Xplode jest oferowany w trzech różnych wariantach gramaturowych, co decyduje o znaczących dysproporcjach w cenie. Najmniejsze opakowania kosztują 40 zł (240 g), średnie 100 zł (600 g), natomiast największe 136 zł (1000 g). Odżywka przedtreningowa firmy BSN jest dostępna w kilku wersjach smakowych, których jakość przebija większość boosterów treningowych. Producenci zalecają, by pojedynczą porcję preparatu rozpuścić w około 250 ml zimnej wody i spożyć do 30 minut przed planowanym treningiem. Odżywka NO Xplode to jeden z najbardziej popularnych produktów marki BSN, dlatego z łatwością można zakupić go w punktach sprzedaży suplementów dla osób ćwiczących oraz w naszym sklepie internetowym.

  Fabryka Siły Sklep

3. BSN Syntha-6
Każda firma zajmująca się produkcją suplementów diety ma w swojej ofercie odżywkę białkową – jeden z podstawowych preparatów dla osób przestrzegających zasad zdrowego odżywiania i systematycznego wysiłku fizycznego. Marka BSN posiada odżywkę Syntha-6, która jak sama nazwa wskazuje, jest konglomeratem kilku frakcji proteinowych. Dzięki rewelacyjnym smakom i wysokiej technologii produkcji suplement jest polecany wszystkim tym, którzy cenią sobie nienaganną jakość i skuteczne działanie.

 

Wykorzystanie kilku form białkowych w suplemencie Syntha-6 decyduje o uniwersalnym charakterze tego produktu. Szybko i wolnowchłanialne frakcje proteinowe pozwalają na rozłożone w czasie uwalnianie energii, co skutkuje ochroną naszych mięśni przed szkodliwym katabolizmem przez długi czas. Białko firmy BSN charakteryzuje się też rozbudowanym profilem aminokwasowym, dzięki czemu Syntha-6 w realny sposób oddziałuje na mechanizmy związane z powysiłkową regeneracją organizmu. Bogata zawartość aminokwasów jest dodatkowym sposobem na nasilenie reakcji anabolicznych, które odpowiadają m. in. za rozbudowę masy mięśniowej, ograniczenie powstawania zakwasów czy stymulację pracy metabolizmu.

 

Suplement Syntha-6 należy stosować w zgodzie z aktualnym bilansem energetycznym diety, który to decyduje o ilości spożytych porcji w trakcie dnia. Odżywka firmy BSN może być przyjmowana zarówno w dni treningowe, jak i te wolne od wysiłku fizycznego. Pojedynczą porcję preparatu należy wymieszać w shakerze zawierającym 250 ml odtłuszczonego mleka lub zimnej wody. BSN Syntha-6 jest preparatem ogólnodostępnym, który można zakupić w punktach sprzedaży suplementów diety oraz w naszym sklepie internetowym. Obecnie dostępne są dwie wersje gramaturowe tej odżywki: mniejsza o pojemności 1320 g (109 zł) i większa 2288 g (129 zł).

 

4. BSN Nitrix
Kreatyna od wielu lat stanowi jeden z fundamentalnych anabolików w suplementacji osób ćwiczących. Obecny rynek odżywek dla sportowców oferuje ogrom jej form. Począwszy od popularnego monohydratu i jabłczanu, przez mniej powszechne formy takie jak cytrynian czy pirogronian, a skończywszy na preparatach typu stack – mieszankach kreatyny ze związkami poprawiającymi jej właściwości.

 

Firma BSN z dumą przedstawia suplement diety o nazwie Nitrix – niezwykle kompleksowy preparat kreatynowy, którego działanie zaskoczy nawet najbardziej wymagających zawodników. Skład tej odżywki bazuje przede wszystkim na mieszance klasycznego i skutecznego monohydratu kreatyny wraz z cytruliną – niezwykle silnej substancji skutkującej nasileniem uwalniania tlenku azotu (NO). Konglomerat tych dwóch związków umożliwia ćwiczącym szybkie uzyskanie efektu pompy mięśniowej, która jest wynikiem wzmożonego transportu wartości odżywczych wraz z krwią do naszych mięśni. Sprawniejsze odżywanie sprzyja nie tylko wzmożeniu rozbudowy masy mięśniowej, ale i realnemu zwiększeniu siły oraz wytrzymałości. Połączenie monohydratu i cytruliny ma znaczący wpływ na wzrost liczby produkowanych włókien mięśniowych następujący poprzez nasilenie uwalniania energii w postaci ATP.

 

Preparat Nitrix to także duża dawka naturalnych związków, jak pochodząca z czarnego pieprzu piperyna, ekstrakty z głogu, winogron, papryki, a także resweratrol i niacyna. Oprócz ich stymulującego działania na naszą przemianę materii, wszystkie te składniki zostały wykorzystane w jeszcze jednym celu. Ich obecność w znaczący sposób nasila transport kreatyny do naszych mięśni, intensyfikuje działanie cytruliny, a także prowadzi do znaczącej poprawy wchłaniania głównych składników boostera firmy BSN.

Odżywka Nitrix jest sprzedawana w formie tabletek, których ilość w opakowaniu wynosi 180 sztuk, a koszt jej zakupu to 119 zł. Liczba tabletek odpowiada 60 porcjom, które zaleca się przyjmować zarówno w dni treningowe, jak i te bez aktywności fizycznej. Tabletki należy popić odpowiednią ilością zimnej wody. BSN Nitrix jest suplementem diety, który można zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym.

 

5. BSN Amino X
O roli aminokwasów w diecie osób ćwiczących można by mówić cały dzień, dlatego też firma BSN postanowiła wypuścić suplement stanowiący alternatywę dla popularnego BCAA. Mowa o preparacie Amino X, którego formuła jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla wszystkich tych, którzy cenią sobie suplementy o kompleksowym działaniu.

Skład Amino X to przede wszystkim konglomerat BCAA – mieszanka trzech głównych aminokwasów egzogennych: leucyny, izoleucyny i waliny. Aminokwasy egzogenne stanowią jeden z fundamentów prawidłowego funkcjonowania reakcji anabolicznych, które mają niezwykle istotne znaczenie dla zawodników sportowych.


Anabolizm to ogół reakcji przyczyniających się do produkcji energii w naszym ustroju. Zwiększenie całkowitej ilości energii przekłada się natomiast na szereg ważnych efektów – nasilenie syntezy cząsteczek białkowych, szybszą odbudowę mikrouszkodzeń powstałych w trakcie wysiłku fizycznego czy utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mechanizmów regeneracji. Aminokwasy typu BCAA pozwalają też na poprawę wchłanialności wartości odżywczych z pożywienia, co umożliwia sprawniejsze tempo pracy całego metabolizmu. Dzięki temu dochodzi do ograniczenia odkładania tkanki tłuszczowej, a sam proces jej redukcji staje się o wiele łatwiejszy.

 

Amino X to także kompleks trzech mikronizowanych aminokwasów o działaniu pobudzającym. Połączenie alaniny, argininy i tauryny ma na celu dostarczenie ćwiczącemu dodatkowych sił do wykonania jeszcze efektywniejszego treningu. Wspomniana mieszanka powoduje między innymi wzrost uwalniania tlenku azotu (NO), poprawę metabolizmu komórkowego, regulację pracy systemu nerwowego czy sprawniejszy transport wartości odżywczych do mięśni. Dzięki temu każda kolejna sesja ćwiczeniowa zapewni jeszcze szybszy rozwój tkanki mięśniowej, a co za tym idzie – jeszcze skuteczniejsze modelowanie sylwetki.

 

Suplement Amino X jest oferowany w trzech wersjach gramaturowych. Najtańszą z nich są pojedyncze próbki (27 g), które kosztują 6 zł i umożliwiają sprawdzenie działania preparatu przed zakupem większych opakowań. Standardowa pojemność aminokwasów BSN (435 g) kosztuje 76 zł, podczas gdy największe warianty (1015 g) oscylują w cenie 137 zł . Amino X jest oferowany w kilku smakach, zaleca się stosować go przed oraz po zakończonym wysiłku fizycznym. Pojedynczą porcję preparatu należy rozpuścić w około 300 ml zimnej wody i spożyć tuż po przygotowaniu. BSN Amino X jest suplementem dostępnym w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym.

 

6. BSN True Mass

Nasze zestawienie byłoby niekompletne, gdybyśmy nie wspomnieli o odżywce białkowo-węglowodanowej True Mass. Firma BSN postanowiła stworzyć gainer o niezwykle oryginalnym składzie przy jednoczesnym zachowaniu klasycznych proporcji głównych składników aktywnych. Tak jak w większości przypadków, w tej grupy substancji fundamentem jest mieszanka prostych i złożonych węglowodanów. Zastosowanie zróżnicowanych frakcji pozwoliło na rozłożone w czasie uwalniania energii, co umożliwia nie tylko szybkie pokrycie strat powstałych w trakcie treningu. Węglowodany w odżywce True Mass to także solidna porcja mocy dla pozostałej części naszego dnia.

 

W przeciwieństwie do klasycznych gainerów, marka BSN wykorzystała w preparacie True Mass matriks proteinowy. W tym przypadku mówimy o 6 frakcjach białkowych – albuminie z jaj, dwóch postaciach kazeiny, koncentracie białek mleka, mikrofiltrowanym izolacie serwatki oraz kazeinianie wapnia. Każda z nich charakteryzuje się odmiennym tempem przyswajalności, co pozwala na długotrwałe i stopniowe łagodzenie oznak powysiłkowego zmęczenia organizmu. Co więcej, proteiny znajdujące się w odżywce True Mass odznaczają się niezwykle rozbudowanym aminogramem, a dzięki temu każda kolejna porcja gainera BSN zapewnia właściwe funkcjonowanie mechanizmów regeneracyjnych. Warto podkreślić zastosowanie czystych peptydów glutaminy, które dodatkowo potęgują działanie antykataboliczne tego produktu.

 

Skład preparatu True Mass został dodatkowo wzbogacony o enzymy trawienne, które zapewniają jego lepszą przyswajalność oraz znaczące ograniczenie problemów ze strony przewodu pokarmowego. Dodatkowym wsparciem w tym aspekcie jest także obecność błonnika, który jak powszechnie wiadomo, reguluje pracę naszych jelit i pozwala na znaczące ograniczenie niekontrolowanych napadów głodu. Firma BSN zastosowała też olej MCT – łatwo przyswajalne i szybkie źródło energii, które uzupełnia nasze codzienne zapotrzebowanie na zdrowe tłuszcze.

 

Odżywka True Mass sprzedawana jest w postaci proszku o kilku wariantach smakowych. Sam suplement można zakupić w opakowaniu o gramaturze 4730 g, a jego cena wynosi 200 zł. Firma BSN poleca stosować swój preparat w zgodzie z aktualnym zapotrzebowaniem kalorycznym, zarówno w dni treningowe jak i wolne od wysiłku fizycznego. True Mass zaleca się przyrządzać przy użyciu zimnej wody lub odtłuszczonego mleka. Produkt dostępny jest w punktach sprzedaży suplementów diety, a także w naszym sklepie internetowym.