O roli testosteronu w życiu mężczyzny można znaleźć wiele informacji w praktycznie każdym miejscu – literaturze naukowej, specjalistycznych podręcznikach, internecie czy nawet ulotkach znajdujących się w placówkach służby zdrowia. To najistotniejszy hormon androgenny, którego niedobory niosą za sobą wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. W przypadku gdy dieta i regeneracja zawodzą, warto sięgnąć po suplementy diety zwane boosterami testosteronu. Jednym z nich jest Biosterol – preparat stanowiący jeden z podstawowych produktów legendarnej marki Megabol.

 

SPIS TREŚCI:
1. Biosterol – skład
2. Biosterol – działanie
3. Biosterol – dawkowanie
4. Biosterol – opinie
5. Biosterol – cena

 

 

1. Biosterol – skład
Suplement diety Biosterol jest produktem zaliczanym do grona bezpiecznych i naturalnych boosterów testosteronu. Firma Megabol postanowiła przygotować kompleksowy preparat, który bazując tylko i wyłącznie na organicznych i sprawdzonych składnikach, wspomaga ogół anabolicznych przemian naszego ustroju poprzez bezpośrednie oddziaływanie na poziom najważniejszego hormonu androgennego w życiu człowieka.

 

Formuła preparatu Biosterol została oparta na saponinach steroidowych – zdrowych i niejednokrotnie przebadanych związkach pochodzenia roślinnego. Składniki te wykazują niezwykle silny potencjał anabolicznych w organizmie człowieka, co jest bardzo istotną właściwością dla każdego ćwiczącego. Firma Megabol stworzyła produkt będący świetną alternatywą dla niebezpiecznych środków dopingujących, które mogą doprowadzić do poważnego zaburzenia naszej gospodarki hormonalnej i pojawienia się wielu niepożądanych następstw (np. ginekomastii, zaburzenia płodności, problemów z metabolizmem).

Tu kupisz ten produkt Megabol Biosterol - 36kaps. (4.25) Megabol Biosterol - 36kaps. 19,99 zł Sprawdź Teraz!  

2. Biosterol – działanie
Marka Megabol zdecydowała się na stworzenie suplementu, którego składniki pozwolą na efektywną i pewną stymulację gospodarki hormonalnej. Wszystko za sprawą wspomnianych saponin steroidowych, które na skutek działalności odpowiednich związków o charakterze katalizatorów zostają przekształcone do postaci hormonów sterydowych lub parahormonów. Jednym z takich przykładów jest testosteron – podstawowy związek o charakterze hormonalnym, sprawujący w organizmie funkcję fundamentu anabolizmu mięśniowego. Systematyczna suplementacja Biosterolem może doprowadzić do całkowitego wzrostu produkcji tego hormonu i to nawet o 4 mg w ciągu całego dnia. Całkowity poziom testosteronu w naszym ustroju rzutuje w życiu człowieka praktycznie na każdej płaszczyźnie metabolicznej.

 

Biosterol dzięki bezpośredniemu oddziaływaniu na regulację poziomu testosteronu może zostać wykorzystany do rozmaitych celów. Jednym z podstawowych jest poprawa kondycji seksualnej u mężczyzn. Zapewnienie właściwego stężenia testosteronu pozwala na utrzymanie prawidłowej sprawności libido, odpowiedniej jakości nasienia, a także umożliwia znaczące obniżenie ryzyka bezpłodności.

 

Testosteron jest także fundamentem prawidłowego funkcjonowania anabolizmu mięśniowego i mechanizmów regeneracji. Zawartość podstawowego hormonu androgennego ma nierozerwalny związek zarówno z jakością, jak i całym procesem snu. Nie bez powodu osoby mające zbyt małą ilość testosteronu skarżą się na ciągłe zmęczenie, problemy z zaśnięciem czy przerywany cykl snu powodowany budzeniem się w środku nocy. Niewłaściwy sen to także spora przeszkoda w rozwoju masy mięśniowej. Niedostatek energetyczny zostanie w pierwszej kolejności użyty do zregenerowania układu nerwowego, a nie syntezy nowych cząsteczek białkowych i nowych włókien mięśniowych.

 

3. Biosterol – dawkowanie
Suplement diety Biosterol jest preparatem występującym w postaci miękkich i łatwych do połknięcia kapsułek. Firma Megabol zaleca, by produkt był stosowany codziennie, co pozwoli na uzyskanie jego maksymalnego działania. W tym celu należy stosować od 1 do 2 kapsułek w ciągu dnia, które ze względu na znaczne działanie stymulujące powinny zostać spożyte do godziny 18. Podczas dni treningowych poleca się, by 1 kapsułka została spożyta wraz z ostatnim posiłkiem przed zaplanowaną aktywnością fizyczną. Z kolei w dni wolne od treningu porcję 2 kapsułek zaleca się podzielić na dwie mniejsze i przyjąć po spożytym posiłku.

 

4. Biosterol – opinie
Biosterol to naturalny środek proanaboliczny, który służy do stopniowego zwiększenia ogólnej zawartości testosteronu w organizmie. Ze względu na organiczną formułę, która bazuje tylko i wyłącznie na przebadanych i sprawdzonych składnikach, Biosterol jest bezpiecznym suplementem diety. Roślinne saponiny i fitosterole nie niosą za sobą jakiegokolwiek ryzyka występowania objawów niepożądanych w postaci zaburzeń gospodarki hormonalnej czy nieprawidłowościami metabolicznymi, które stanowią częste następstwo stosowania niektórych farmakologicznych produktów sterydowych czy też nielegalnych środków dopingujących.

 

Preparat Megabol Biosterol jest rekomendowany przede wszystkim mężczyznom. Bezpośrednie oddziaływanie na gospodarkę hormonalną testosteronu stanowi uzasadnienie jego przeznaczenia. Głównymi adresatami tego preparatu są dwie grupy. Po pierwsze – osoby ćwiczące i związane z dużą aktywnością fizyczną. Częsty wysiłek o wysokiej intensywności bardzo często prowadzi do ograniczenia mechanizmów regeneracji, co w połączeniu z niewłaściwym odżywianiem stanowi dość łatwą drogę do nasilenia przemian katabolicznych i degradacji tkanki mięśniowej. Jednym z następstw katabolizmu jest spadek poziomu testosteronu.

 

Drugą grupą są mężczyźni w tzw. wieku średnim. Postępujący proces starzenia się organizmu w naturalny sposób prowadzi do ograniczenia pracy metabolizmu, a co za tym idzie – ograniczenia mechanizmu produkcji testosteronu. Dlatego też naturalne boostery testosteronu należy traktować jako jeden z elementów profilaktyki przedwczesnych problemów związanym z kondycja seksualną. Jak wcześniej zostało wspomniane, testosteron jest niezbędny do utrzymania prawidłowego libido, odpowiedniej jakości nasienia czy właściwego rozwoju płciowego.

 

5. Biosterol – cena
Suplement diety Biosterol jest ogólnodostępnym preparatem, który można zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym. Booster testosteronu firmy Megabol występuje tylko w jednej wersji gramaturowej. Pojedyncze opakowanie zawiera w swoim składzie 36 kapsułek, a jego cena wynosi 13 zł.