Arginina to aminokwas wykorzystywany w suplementach przedtreningowych, niektórych stackach kreatynowych bądź jako dodatek do preparatów pozwalających na wyregulowanie funkcjonowania rytmu snu i regeneracji. AAKG firmy Olimp można spotkać w trzech możliwych formach – shotach, proszku i kapsułkach – dostarczających w wygodny sposób potężną dawkę tego aminokwasu. Poznaj dokładne działanie i korzyści, jakie niesie za sobą booster tlenku azotu AAKG Olimp.

 

SPIS TREŚCI:
1. AAKG Olimp – skład
2. AAKG Olimp – działanie
3. AAKG Olimp – dawkowanie
4. AAKG Olimp – opinie
5. AAKG Olimp – cena

 


1. AAKG Olimp – skład
Suplement firmy Olimp jest boosterem treningowym, którego działanie zostało ukierunkowane przede wszystkim na intensyfikację jakości naszych ćwiczeń. Wszystko za sprawą jego bezpośredniego wpływu na siłę oraz wytrzymałość mięśniową. Takie właściwości preparatu są podyktowane obecnością jednej substancji stanowiącej właściwie całą jego formułę. AAKG Olimp jest odżywką przedtreningową zawierającą w swoim składzie niezwykle skuteczną i wysoką dawkę argininy, która w tym przypadku została wykorzystana w formie alfaketoglutaranu.

 

Arginina jest aminokwasem, który stanowi jeden z podstawowych suplementów służących nasileniu uwalniania tlenku azotu. Związek ten bierze też udział w szeregu reakcji chemicznych pozwalających na detoksykację i oczyszczanie naszego metabolizmu. Co więcej, arginina jest wykorzystywana do podtrzymania prawidłowej kondycji seksualnej oraz szeregu innych, równie istotnych procesów fizjologicznych.

  Tu kupisz ten produkt Olimp AAKG Extreme Mega Caps - 30kaps. (4.38) Olimp AAKG Extreme Mega Caps - 30kaps. 23,69 zł Sprawdź Teraz!

2. AAKG Olimp – działanie
Działanie argininy został nieco nakreślone w poprzednim punkcie, natomiast w tym postaramy się nieco dokładniej przyjrzeć funkcjonalności tego aminokwasu w organizmie człowieka. Starając się precyzyjniej omówić działanie AAKG Olimp, należy przede wszystkim skupić się na mechanizmie uwalniania tlenku azotu (NO). Związek ten jest gazem, którego obecność prowadzi do znacznej poprawy transportu substancji odżywczych do mięśni. Lepsze odżywianie tkanek powoduje nasilenie wzrostu mięśnia, zarówno pod kątem fizycznym (tj. zwiększenia rozmiaru), jak i funkcjonalnym (napływ metabolitów powoduje wzrost sił i wytrzymałości mięśniowej wobec wysiłku fizycznego).

 

Tlenek azotu jest także środkiem zbawiennym dla układu krążenia. NO wpływa na wyregulowanie napięcia ścian naczyń krwionośnych, co jest podyktowane dość mocnym działaniem hipotensyjnym. Normalizacja ciśnienia pozwala na znaczne ograniczenie ryzyka wielu chorób, a także stanowi skuteczny element profilaktyki ich rozwoju. Dobroczynny wpływ AAKG Olimp na stan układu krążenia ma swoje przełożenie także w innych częściach naszego ciała. Poprawa ciśnienia i tempa przepływu krążącej krwi w znaczący sposób oddziałuje na przekrwienie narządów płciowych. W związku z tym mechanizmy erekcji oraz libido zostają dodatkowo wzmożone, co ma istotne znaczenie dla postępującego procesu starzenia się i wynikających z niego zaburzeń.

 

Arginina wraz z cytruliną oraz ornityna stanowią składniki cyklu mocznikowego, który jest jednym z podstawowych mechanizmów oczyszczania organizmu z metabolitów wtórnych. Głównym zadaniem tego szlaku metabolicznego jest transformacja toksycznego amoniaku do postaci mocznika, co zabezpiecza ustrój przed jego gromadzeniem się amoniaku w naszych komórkach. Sprawne oczyszczanie metabolizmu pozwala na poprawę jego funkcjonalności, a tym samym przyczynia się do znacznie szybszego uzyskania korzyści z przyjmowanego pożywienia.

 

Badania naukowe donoszą, że niewielkie dawki argininy potrafią poprawić jakość naszego snu oraz ułatwić zasypianie. Sen jest jednym z podstawowych elementów potreningowej regeneracji organizmu, co dość jednoznacznie wskazuje jego rolę w kształtowaniu sylwetki. AAKG Olimp, choć jest boosterem treningowym, można wykorzystywać jak suplement ukierunkowany na poprawę odnowy zmęczonych mięśni i zabezpieczający je przed degradacyjnym wpływem niebezpiecznego katabolizmu.

 

3. AAKG Olimp – dawkowanie
AAKG firmy Olimp jest oferowane w kilku formach, których sposób dawkowania nieco różni się od siebie. W przypadku pojedynczych shotów mających postać niewielkich ampułek z płynem należy zastosować od 1 do 2 fiolek na jakieś 30 minut przed zaplanowanym treningiem.

 

AAKG Olimp w formie kapsułek również stosujemy przed treningiem. Producenci polecają wówczas, by wykorzystać pojedynczą porcję (4 kapsułki) także do 30 minut przed aktywnością fizyczną.

 

Ostatnią formą jest proszek, który należy rozpuścić z wodą w celu uzyskania smacznego napoju. AAKG Olimp z serii Xplode, podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, zaleca się przyjąć przed wysiłkiem w celu intensyfikacji sił i wytrzymałości do ćwiczeń.

 

AAKG można też stosować w dni nietreningowe jako wspomniany już suplement do spotęgowania sprawności seksualnej. Producent zaleca, by pojedyncza porcja odżywki, bez względu na formę w jakiej występuje, została spożyta do około 30 minut przed planowanym stosunkiem seksualnym jako środek do nasilenia libido oraz erekcji.

 

4. AAKG Olimp – opinie

Arginina od dłuższego czasu jest postrzegana i wykorzystywana jako jeden z podstawowych aminokwasów, który służy do nasilenia syntezy oraz wzrostu uwalniania tlenku azotu we krwi. AAKG Olimp okazuje się więc niezwykle wygodną i skuteczną formą boostera treningowego, którego już pierwsza porcja pozwala odczuć działanie suplementu. Wysoka dawka argininy, brak zbędnych dodatków i szybka przyswajalność produktu dzięki zaawansowanej technologii produkcji dają możliwość maksymalnego wykorzystania właściwości argininy dla każdego ćwiczącego.

 

AAKG Olimp jest polecany zarówno początkującym amatorom kulturystyki, jak i doświadczonym zawodnikom treningu siłowego. To jednak nie koniec! Arginina z powodzeniem znajduje zastosowanie w innych dyscyplinach siłowo-wytrzymałościowych, w których moc i odporność na intensywny wysiłek fizyczny stanowi podstawę do osiągnięcia pożądanego celu.

 

5. AAKG Olimp – cena

Cena preparatów firmy Olimp, których skład bazuje na wspomnianym już alfaketoglutaranie argininy, jest zależna przede wszystkim od formy w jakiej chcemy zakupić interesujący nas produkt. W naszym sklepie internetowym dostępne są wszystkie postaci AAKG Olimp, których koszty zakupu prezentują się następująco:
– AAKG Xplode 150 g (proszek) – 44,5 zł;
– AAKG Extreme Mega Caps 120 kapsułek – 55 zł;
– AAKG Extreme Mega Caps 300 kapsułek – 135 zł;
– AAKG 7500 20x25ml (shot) – 136,5 zł.