Ludzie bardzo przejmują się opiniami innych. Często myślą sobie: "Co będę robił na tym treningu, skoro mam takie słabe ręce? Ci kolesie są bardzo zaawansowani w treningach." Pamiętajcie, że najlepsi również kiedyś zaczynali, a chłopaki na treningach zawsze udzielą konsultacji i podpowiedzą, jakie ćwiczenia robić. Ten artykuł kieruję do osób, które dopiero zaczynają przygodę ze Street Workout i zastanawiają się, jak wzmocnić ręce.

 

SPIS TREŚCI:

1. Podciągania – trudne początki

2. Pompki na początek

3. Inne metody

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc
1. Podciągania – trudne początki

Mało kto już na pierwszym treningu potrafi podciągnąć się parę razy,

a przeważnie są to osoby, które nie są w stanie podnieść się nawet

1 raz na drążku. Wtedy powstaje pytanie, co mam robić, żeby wzmocnić ręce choćby do tego jednego powtórzenia? Co mam robić, żeby przedramiona tak nie bolały? Na tym etapie każde ćwiczenie, które będziecie wykonywać, będzie korzystnie oddziaływało na wasze mięśnie

i progres będzie bardzo szybki.

 

2. Pompki na początek

Na samym początku zawsze proponuję wykonywać zwykłe, tradycyjne pompki na szerokości barków, tym samym wzmocnimy sobie klatkę piersiową oraz barki. Również przy takich pompkach angażują się tricepsy. Jeżeli takie pompki sprawiają wam trudność, postarajcie się wykonać pompki z rękami na podwyższeniu lub na podłodze stojąc na kolanach.

Przy takich pompkach również pamiętajcie o technice wykonania ćwiczenia.

  Fabryka Siły Sklep

3. Inne metody

Kolejną dobrą metodą na zbudowanie mocnych rąk są podciągania

na niskim drążku ze stopami ustawionymi na podłodze. Ważne jest, żeby zmieniać chwyty, na przykład po 3 seriach nachwyt na szerokość barków zamieniamy na nachwyt wąski, podchwyt na szerokość barków lub podchwyt wąski. Przy takich podciąganiach mocno angażują się ramiona. Dobrą metodą będzie trzymanie pozycji statycznej – plank.

 

Osoba początkująca w żadnym wypadku nie może zapominać o izometrii,

z wyskoku wchodzimy na drążek, a następnie schodzimy jak najwolniej

w dół. Jeżeli będziecie odczuwać dyskomfort/ból w przedramionach, popracujcie nad wzmocnieniem chwytu, o tym już pisałem artykuł. Taka uniwersalna porada to zaopatrzenie się w ekspander, sprężyny do ściskania, takie urządzenie mieści się w kieszeni i można trenować uścisk, idąc ulicą.

 

Na wzmocnienie rąk dobre jest też samo wiszenie na drążku. Skuteczność waszych treningów będzie zależała od techniki wykonania ćwiczeń. Jeżeli będziecie dodawać czas na technikę, to szybciej wzmocnicie ręce

i wytrenujecie lepsze podstawy dla bardziej skomplikowanych

i trudniejszych treningów.