Po pewnym czasie wykonywania zwykłych, tradycyjnych pompek zaczyna brakować odpowiednio silnych bodźców. Zastanawiamy się wtedy, jak można zmodyfikować dane ćwiczenie tak, aby było trudniejsze. Doskonałym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w odpowiednie uchwyty do pompek, które można kupić lub wykonać samodzielnie.


SPIS TREŚCI:

1. Gwarant skuteczniejszych treningów

2. Modyfikacja pompek

3. Ćwiczenie na barki

4. Coś dla zaawansowanych



1. Gwarant skuteczniejszych treningów

Uważam, że każdy powinien posiadać takie uniwersalne urządzenie, jakim są uchwyty do pompek. Są one idealnym uzupełnieniem treningów.

Ich uniwersalność polega na tym, że możemy korzystać z nich przy tradycyjnych pompkach oraz przy pompkach w staniu na rękach.



2. Modyfikacja pompek

Zastosowanie modyfikacji jest bardzo proste. Ustawiamy uchwyty na szerokości barków jak przy tradycyjnych pompkach. W trakcie wykonania ćwiczenia staramy się zejść jak najniżej, aby w pełni wykorzystać wysokość poręczy i maksymalnie rozciągnąć mięśnie, czyli poddać je silnej hipertrofii (większe mikrouszkodzenia włókien mięśniowych na skutek większej amplitudy ruchu).


3. Ćwiczenie na barki Fabryka Siły Sklep

Dzięki takim uchwytom również można wykonać bardzo fajne ćwiczenie na przód barków. Ustawcie poręcz w poprzek, dłonie ułóżcie jak przy podciąganiach w podchwycie, palce skierujcie w stronę sylwetki, barki lekko przechylcie do przodu, zachowując prawidłową sylwetkę (spięte pośladki, wciągnięty brzuch, wyokrąglone plecy). Zachowując tę pozycję, wykonujemy pompki. Przy takim ułożeniu dłoni wzmacniamy przód barków, ale również bardziej angażujemy tricepsy.


4. Coś dla zaawansowanych

Za pomocą uchwytów można również utrudnić pompki w staniu na rękach przy ścianie. Takie pompki bardzo dobrze rozwijają barki, mięśnie zębate, jak również kaptury. Ustawcie uchwyty na odległość 10, 15 cm od ściany, przyjmijcie pozycję do stania na rękach. Wykonując spiczagę lub wybijając się z palców, zajmijcie pozycję wstępną. Oprzyjcie stopy o ścianę, zepnijcie brzuch oraz pośladki. Wykonajcie ruch w dół, a następnie w górę.


Pamiętajcie, aby nie wyginać się w odcinku lędźwiowym. Pamiętajcie też, że te pompki są dla osób zaawansowanych i osoba początkująca może zrobić sobie nimi krzywdę.