Cały czas powtarza się, że każdy jest wyjątkowy. Ktoś jest wysoki, ktoś niski, ktoś jest leworęczny, a inny praworęczny, ktoś ma wysoki poziom metabolizmu, a ktoś inny niski. Można tak wyliczać w nieskończoność. Czemu o tym piszę? Bo wszyscy wiedzą, że każdy jest inny, ale i tak starają się kopiować innych – nawet nie myśląc, czy to jest właściwe.


SPIS TREŚCI:

1. "Wykorzystam ten plan, bo jemu pomógł"

2. Jak osiągnąć sukces?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 29,99 zł za miesiąc1. "Wykorzystam ten plan, bo jemu pomógł"

"Korzystam z tego planu, bo kolega osiągnął niesamowite rezultaty".

Nie chcę was rozczarować, ale tak to niestety nie działa. I znowu powtórzę ten magiczny zwrot, że każdy jest inny. Kolega również może mieć lata treningów za sobą i ogromną wiedzę w tej dziedzinie.


On jednak opracował program, w którym uwzględnił swoją fizjologię, biomechanikę, poziom stresu, ilość wolnego czasu – czyli innymi słowy wybrał wszystko to, co jest najlepsze dla niego. Albo miał szczęście i dobrą genetykę. Wasz plan nie powinien być wyjątkowy, ale na pewno indywidualny i dobrany konkretnie pod was.


2. Jak osiągnąć sukces?

Musicie tego pilnować, ponieważ tylko tak osiągniecie sukces. Jest parę punktów, nad którymi musicie popracować, żeby plan zaczął "pracować" na wasz sukces sportowy.


Idealna technika Fabryka Siły Sklep

Wasza technika powinna być zbliżona do idealnej na tyle, na ile jesteście

w stanie jej przestrzegać. Jednocześnie ona powinna być efektywna dla was. Z przykrością oglądam chłopaków, którzy gonią się z ilością powtórzeń,

a nie uganiają się za techniką. Zazwyczaj w krótkim czasie nabawią się kontuzji. Pamiętajcie, że kontuzja, której nabawimy się teraz, na pewno da

o sobie znać w późniejszych latach.


Kompleksowość planu

Taki plan powinien zawierać wszystkie podstawy, ćwiczenia na główne partie mięśniowe, nogi – przysiady, plecy – podciągania, klatka – pompki, planki – różne rodzaje. Jak macie chęć, możecie dodać inne ćwiczenia, ale wyżej wymienione są podstawą.


Odpowiedni dobór ćwiczeń

Każdy, kto dopiero zaczyna, ma inną biomechanikę. Dlatego taka osoba potrzebuje indywidualnych ćwiczeń. Z tego powodu na serwisie została stworzona baza ćwiczeń, z których możecie korzystać. Łokcie bolą przy Diamond push ups? Wypróbujcie Bench dips lub francuskich.


Racjonalna intensywność

W 80% osoby początkujące gonią za rezultatem. Chcą już od razu dokładać ciężar, powtórzenia, serie na każdym treningu, dopóki nie nastąpi chwila, kiedy nie będą w stanie wykonać wyznaczonej ilości powtórzeń i serii.

Z czasem trenujący mądrzeją i zmniejszają intensywność treningów, dając możliwość odpoczynku mięśniom. Umożliwia im to lepszy wzrost i progres. Inni, którzy nie idą po rozum do głowy – albo stoją w miejscu, albo łapią poważne kontuzje.


Dobrany zestaw serii i powtórzeń

Jest to wątek bardzo ważny. Niektórzy progresują wykonując dużą ilość powtórzeń w czasie, w którym na innych lepiej działa mała ilość powtórzeń. Trenujcie z taką ilością serii i powtórzeń, która wam najbardziej odpowiada.


Dobrane posiłki

Mówiąc o diecie: ważne jest to, aby brać pod uwagę stosunek składników odżywczych do wybranego jedzenia, jak również kaloryczność produktów. Wiedza i rezolutny dobór zapewnią znacznie lepsze rezultaty. Kiedy układacie dietę, pamiętajcie o wyeliminowaniu produktów, na które macie uczulenie. Musicie również wybrać takie jedzenie, które jest potrzebne na określonym etapie treningu.


Najważniejsze, co możemy zrobić analizując czyjś plan treningowy, to zrozumieć sposób i kryteria jego stworzenia. Jeżeli masz szybki metabolizm, zapomnij o nieregularnym jedzeniu. Jeżeli chcesz nabrać masy mięśniowej – aeroby to nie najlepsze rozwiązanie. Myśl!