Trening typu freestyle
Na początku zawsze wynika dużo pytań związanych z treningami: Jak? Ile?Kiedy? Wiadomo, że nie każdy od razu był mistrzem, ale na pewno przed rozpoczęciem uprawiania jakiegokolwiek sportu wcześniej oglądaliście filmiki lub zdjęcia, na których dana dyscyplina jest przedstawiona.
SPIS TREŚCI:
2. Najpierw pomyśl, a potem pytaj
Indywidualne planydietetyczne i treningowe już od 42 zł / mies.
Czasami jestem bardzo ciekaw, dlaczego w dobie internetu jest taki duży problem z odnalezieniem wskazówek odnośnie do treningów. Jeżeli porównać ilość dostępnego materiału obecnie do czasów, kiedy zaczynałem przygodę ze Street Workout, różnica jest kolosalna.
Aktualnie osoby początkujące są w stanie znaleźć, jakie ćwiczenia należy wykonywać, ilu oraz jakich przerw się trzymać. Pomimo tego i tak nie mogą dotrzymywać postanowień i popełniają niewybaczalne błędy. W czym tkwi problem? Lenistwie, braku motywacji? Nie mam pojęcia.
2. Najpierw pomyśl, a potem pytaj
Każdy z was na wstępnie powinien poznać sport, który chce uprawiać. Wielokrotnie zafascynowani filmikami na YT ukazującymi 2-, 3-minutowy freestyle na drążku zadawaliście mi pytania, czy taki trening jest skuteczny? Byłem w wielkim szoku, gdy je czytałem, bo wiem, że wymaga to ogromnego nakładu pracy.
Freestyle jest to układ, który zostaje przygotowany przed zawodami, ewentualnie w trakcie występu zawodnik zaczyna kombinować z jego wykonaniem. Już kiedyś wspominałem, że nie rozpisuję swoich treningów
i danego dnia robię określone rzeczy, co nie znaczy, że wykonuję freestyle na treningach. To są pojęcia zupełnie odmienne i różnią się od siebie.
Ciężko jest mi uwierzyć w to, że osoba, która jest na pierwszym treningu, od razu wykonuje freestyle poprawnie. Zachęcam każdego, kto zamierza zacząć trenować jakiś sport, aby wstępnie przeczytał parę wątków związanych z nim na dobrym forum. Jest to ważne, aby przez własne niedoświadczenie nie wyjść na osobę niekompetentną.