Flaga to bardzo widowiskowa figura, która wymaga od zawodnika niesamowitej siły. Nie codziennie widzi się człowieka, który wisi na słupie

w pozycji horyzontalnej do ziemi i, co najciekawsze, nikt nie trzyma mu nóg!


SPIS TREŚCI:

1. Zajawka

2. Nowe znajomości, nowe doświadczenia

3. Ćwiczenia uniwersalne

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Zajawka

Dużo osób, które dopiero zaczynają przygodę z Street Workout, zadaje dosyć często spotykane pytanie - "A umiesz flagę?" Na początku ich treningi skupiają się na osiągnięciu wymarzonej flagi, ale po paru próbach sami dochodzą do wniosku, że ta droga będzie jednak dłuższa, niż mogło się wydawać.


2. Nowe znajomości, nowe doświadczenia

Kiedyś miałem okazję rozmawiać z mężczyzną, który pracował w cyrku przez 30 lat. Powiedział mi, że w trakcie przygotowań do flagi wykonywał ćwiczenia tylko na wzmocnienie obręczy barkowej, a ćwiczenia na brzuch, które robił, sprowadzały się do wznosów prostych nóg przy użyciu drążka.


Od tej samej osoby dostałem również cenne wskazówki, jak stanąć na jednej ręce. Niestety nie wypróbowałem tej metody, ale może wy będziecie zainteresowani. Ja sam poszedłem trochę inną drogą, różniła się ona tym, że do ćwiczeń wzmacniających barki dodałem ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha i odcinka lędźwiowego. Fabryka Siły Sklep


3. Ćwiczenia uniwersalne

To, jak szybko zrobicie progres, zależy od tego, na jakim etapie jesteście

i jaką bazę kondycyjną już stworzyliście. Do bazy głównych ćwiczeń wybrałem pompki w staniu na rękach przy ścianie, pompki klasyczne

z przenoszeniem ciężaru ciała do przodu, do tego dodawałem trzymanie flagi z ugiętymi nogami, unoszenie sylwetki z pozycji wyjściowej. Na brzuch wykonywałem tak zwane wycieraczki (wymachy nogami na boki) oraz zwykłe wznosy prostych nóg na drążku.


Na plecy wykonywałem różne wznosy nóg przy ścianie. Osoby, które czytały artykuł o planche pewnie powiedzą, że ćwiczenia są takie same, ale jak już wspominałem, przy nauce planche były to ćwiczenia uniwersalne. Okazały się one dobrą bazą do progresji w wykonywaniu innych figur.


W przypadku flagi będziecie zmuszeni do dodatkowej pracy nad koordynacją ruchową (często w trakcie wykonania zaczyna "bujać" sylwetką), dlatego warto wykonywać parę serii, wisząc w pozycji wyjściowej od 20 do 30 sekund bez wznosów. Życzę powodzenia w treningach.