Wszyscy typują dwa rodzaje Street Workout: siłówka, dynamika. Dzisiaj chcę opisać wam styl wykonywania ćwiczeń na drążku, który jest mało popularny w Polsce, a ludzi, którzy tym się nim interesują, można policzyć na palcach jednej ręki.


SPIS TREŚCI:
1. Gimbarr – definicja
2. Historia
3. Popularne figury, specyfikacja
4. Dyscyplina narodowa1. Gimbarr – definicja

Gimbarr – to ćwiczenia z ciężarem własnego ciała na drążku. Określenie Gimbarr powstało w kolumbijskiej Bogocie ponad 55 lat temu. Sama nazwa została utworzona z dwóch słów: gimnastica (gimnastyka) i barr (drążek). Faktycznie Gimbarr jest gimnastyką na drążku, ale nie taką, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, oglądając na przykład Olimpiadę. Pasjonatów tego sportu nazywa się potocznie barrista.


2. Historia
Historia głosi, że mała grupka chłopaków z małego miasteczka przychodziła w miejsca, gdzie były drążki i trenowali tradycyjne elementy gimnastyczne, ale już po krótkim czasie zostały wymyślone i wprowadzone elementy jeszcze bardziej ekstremalne ze względu na ich technikę,

i czasami, niebezpieczeństwo wykonywania. Najbardziej znane nazwiska

z tego środowiska to David Dias, Omar Sepeda, Armando Garcia.


Fabryka Siły Sklep

3. Popularne figury, specyfikacja
Gimbarr łączy w sobie dużą ilość figur. Z tego względu ciężko jest słowami opisać to, co wykonują zapaleńcy tego sportu na drążku. Ta dziedzina łączy w sobie siłę, zgrabność, wytrzymałość i kreatywność, ale największe wymogi skierowane są na rozciągnięte mięśnie i mobilność stawową.


Mała ciekawostka – element, który wszystkim się podoba i ostatnio jest,

że tak powiem, na topie, to "Hefesto", potocznie "wejście anielskie". Zarówno "Hefesto", jak i również wiszenie na szyi bądź karku, to ćwiczenia wchodzące w skład Gimbarr. Są w tej dziedzinie takie elementy, których poza kilkoma śmiałkami, nikt na świecie nie jest w stanie wykonać.


4. Dyscyplina narodowa
Między 1998 a 2002 rokiem Gimbarr szybko się rozwinął, pomimo

że nie miał specjalnego statusu figury obowiązkowej. W tym samym czasie

w Kolumbii Gimbarr został uznany jako narodowa dyscyplina sportowa. Dostał wsparcie od jednostek administracyjnych, a tamtejsze telewizje zaczęły zdawać relację z zawodów. Żeby być najlepszym w tej dyscyplinie, musisz wypracować swój własny styl, wymyślać nowe, skomplikowane elementy i oczywiście być KREATYWNY.