Wyciskasz kilogramy za kilogramami, a twoja klatka piersiowa w ogóle nie rośnie? Nie tylko ty masz taki problem. Całe szczęście i na to znaleziono sposób. Przeczytaj ten artykuł – a dowiesz się, jak sprawić, by twoja klatka piersiowa nabrała pożądanego kształtu. Spójrz na swoje ćwiczenia. Być może należy zmienić trening, by cieszyć się dużą klatką piersiową.

 

SPIS TREŚCI:
1. Sztanga a klatka piersiowa
2. Masywna klatka piersiowa? Wybierz hantle
3. W czym hantle są lepsze?

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.


 

1. Sztanga a klatka piersiowa

Większość osób budowę klatki zaczyna od sztangi. Nie ma co się dziwić, w końcu to podstawowe ćwiczenie znają wszyscy – nawet jeśli nigdy w życiu nie ćwiczyli! Niestety wiele z tych osób nie może pochwalić się dobrze rozbudowaną klatką piersiową.

 

W przypadku niektórych – tak było między innymi ze mną – jest to świetny sposób na początkową poprawę wyglądu mięśni piersiowych, wzrost ich siły, lecz do czasu – bowiem później to ćwiczenie przestaje być tak korzystne. Po dłuższym okresie nie tylko moje mięśnie nie reagowały należycie na zmianę intensywności treningu, ale również zaczęły mnie boleć plecy w okolicy łopatek po każdym treningu. Było to bardzo uciążliwe i rzutowało na moje wyniki.

 

Rozwiązania szukałem długo. Zmniejszyłem obciążenie, zwiększyłem liczbę powtórzeń i to też nie okazało się pomocne, choć ból był mniej dokuczliwy. Doszło do tego, że prawie się poddałem. Sądziłem, że nigdy nie znajdę wyjścia z tej patowej sytuacji. Na szczęście myliłem się. Strzałem w dziesiątkę okazało się ćwiczenie, które dotąd pomijałem, błędnie sądząc, że nie jest skuteczne.

 

Nie miałem nic do stracenia, więc zaryzykowałem. Takim oto sposobem zastąpiłem sztangę hantelkami.

 

2. Masywna klatka piersiowa? Wybierz hantle

Ćwiczenia z hantlami to zdecydowanie prostsza droga do uzyskania masywnej klatki piersiowej. Nie tylko zwiększymy zakres ruchu, dzięki czemu zaangażujemy większą ilość włókien mięśniowych do działania, ale też wzmocnimy mięśnie poboczne odpowiadające m.in. za odpowiednią technikę, stabilizację postawy itd. Dzięki hantlom nieco uelastycznimy powięzi mięśni piersiowych, dzięki czemu będzie możliwe uzyskanie lepszych wyników pod względem masy.

 

Trening z hantlami dodatkowo poprzez większą rozciągliwość mięśni bardziej je ukrwi, a sam etap regeneracji będzie szybszy oraz efektywniejszy. Fabryka Siły Sklep

 

Dzięki hantli działamy kompleksowo na aparat ruchu podczas wyciskania na ławce. Wprawdzie trudno będzie podnieść tyle samo kilogramów co na sztandze, jednak pomimo mniejszego ciężaru zauważymy po kilku tygodniach diametralną różnicę w naszym wyglądzie.

 

Hantle to również lepsza kontrola podczas ćwiczeń. Pamiętajmy o tym, by

w razie problemów z wykonaniem określonej liczby powtórzeń „dorównywać” liczbie powtórzeń słabszej strony. Takim sposobem nie pogłębimy dysproporcji w sile oraz asymetrii w wyglądzie naszych mięśni piersiowych.

 

3. W czym hantle są lepsze?

Hantle w przeciwieństwie do sztangi zapewniają:

– większy zakres ruchu;

– mniej kontuzji nadgarstków;

– lepszą kontrolę ciężaru;

– zaangażowanie do pracy większej ilości włókien mięśniowych;

– lepsze ukrwienie mięśni.