Pomysł na to, żeby szybko i dużo schudnąć, wpada czasem do głowy wielu osobom, zazwyczaj spowodowane jest to potrzebą wciśnięcia się w sukienkę na ślub koleżanki lub nagłym wyjazdem na wakacje. Choć nie jest to najlepszy pomysł na to, by cieszyć się zgrabną sylwetką – na szybkie odchudzanie są sposoby.

 

SPIS TREŚCI:

1. Sposoby na szybkie odchudzanie

2. Dieta Dukana

3. Dieta kapuściana

 

 

1. Sposoby na szybkie odchudzanie

Szybkie i skuteczne odchudzanie wymaga drastycznych diet, a takie do zdrowych nie należą. Decydując się na takie rozwiązanie, należy ograniczyć się do najkrótszego możliwie czasu stosowania takiej diety, żeby nie wpłynęła ona na stan zdrowia. Pierwszy sposób to dieta niskokaloryczna, czyli 1000 kcal.


Najlepiej byłoby, gdyby dieta taka była przygotowana przez dietetyka, gdyż profesjonalnie skomponuje on jadłospisy, by zawierały wszystkie potrzebne składniki mineralne i witaminy, co jest mniej prawdopodobne w samodzielnie skomponowanych posiłkach.


Dieta Cambridge i diety light to kolejne diety, które pomogą schudnąć

w szybkim czasie. Podobnie jak w diecie 1000 kcal niska kaloryczność zmusza organizm do naruszenia zapasów tłuszczu w celu pozyskiwania energii, której nie dostaje z pożywienia. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie na dłuższą metę, ponieważ z czasem organizm, by uniknąć zbyt dużego spalania zapasów, spowalnia metabolizm i tkanka tłuszczowa nie jest przetwarzana na energię.

Nie polecamy żadnej z tych diet – są restrykcyjne, a ich działanie będzie dobre tylko na chwilę. Zadbaj o stałe efekty i uniknij efektu jo-jo.


2. Dieta Dukana

Kolejna dieta, która da szybkie efekty, to dieta Dukana. Ma ona przeciwników, ale w pierwszej fazie 10–14 dni kilogramy spadają bardzo szybko. W diecie tej nie ma żadnych węglowodanów. Jest to dieta bez chleba, makaronu, ziemniaków, roślin strączkowych, warzyw i owoców,

o słodyczach i alkoholu nie wspominając. Można jeść chude mięso, owoce morza, chudy nabiał oraz białko jaj. Konieczna duża ilość płynów. Posiłki na parze, grillowane i pieczone.


Choć wiele osób stosuje dietę Dukana, coraz częściej słyszy się o jej szkodliwym wpływie na zdrowie. Dlatego stosując ją, trzeba bardzo uważać. Następnym rozwiązaniem na szybkie zgubienie kilogramów jest dieta kopenhaska. W tej diecie podstawą jest chude mięso, dozwolone są niewielkie ilości warzyw oraz jeden owoc dziennie. Nie ma w niej chleba, makaronu, ziemniaków, słodyczy. Ważne są godziny posiłków. Fabryka Siły Sklep


Śniadanie do 8.00, obiad o 14.00, kolacja najpóźniej o 18.00. Wymagana jest duża ilość płynów. Rekordziści pozbyli się na tej diecie 15 kg w dwa tygodnie. Diety Dukana i kopenhaska wymagają suplementacji, dlatego warto zaopatrzyć się w tabletki z witaminami i minerałami.


3. Dieta kapuściana

Ostatni pomysł na szybkie odchudzanie w tydzień czy dwa to dieta kapuściana. Jej podstawą jest zupa kapuściana. Dozwolone jest także jedzenie lekkich posiłków z ryżu brązowego z warzywami na parze, surowe warzywa oraz jeden owoc dziennie (wyjątkiem jest banan). Piąty i szósty dzień diety dopuszcza mięso wołowe i drobiowe.


Decydując się na szybkie odchudzanie, warto też rozpocząć ćwiczenia. Nawet domowe formy ruchu pomogą w uzyskaniu założonego celu. Szybkie odchudzenie brzucha również będzie łatwiejsze, gdy ćwiczenia będą elementem codzienności. Metody na szybkie schudnięcie są różne, dobrze pamiętać jednak, by drastycznych diet nie przeciągać zbyt długo. Dobra dieta to dieta racjonalna. Dlatego lepiej pomyśleć wcześniej o tym, że trzeba schudnąć, a nie ryzykować zdrowiem na szybkiej diecie.