Wieczorny wypad ze znajomymi na miasto. Śmiech, niekończące się rozmowy oraz alkohol. Następny dzień rozpoczyna się od ogromnego bólu głowy. Niestety, tym razem wypiło się o kilka głębszych za dużo. Z nami dowiesz się, co skutecznie zwalczy kaca.

 

SPIS TREŚCI:

1. Kac – czemu go mam?

2. Najlepsze sposoby, żeby zwalczyć kaca!

3. Tego nie rób! Kac będzie jeszcze większy!

 

 

1. Kac – czemu go mam?

Charakterystyczny ból głowy to dość popularne zjawisko występujące po spożyciu zbyt dużych ilości napojów procentowych. Dochodzi do tego wzmożone pragnienie oraz ogólne rozbicie. Codzienne czynności wydają się nie lada wyzwaniem. Wiele osób tak naprawdę nie wie, czym jest kac

i co na niego pomaga. Zaś samo nieumiejętne leczenie kaca często przyprawia człowieka o dodatkowy ból głowy!


Objawy kaca są już znane. Warto teraz poznać jego przyczynę. Kac, najprościej rzecz ujmując, jest następstwem zachwiania gospodarki wodnej organizmu. Ponadto spożywanie alkoholu jest nie tylko trujące, ale również skutecznie wypłukuje z organizmu witaminy i minerały.


Zgodnie ze znanym przysłowiem – lepiej zapobiegać, niż leczyć – warto kierować się tą myślą i do picia alkoholu podchodzić z głową, zwłaszcza że są osoby, którym wypicie kilku większych piw po prostu nie służy.


2. Najlepsze sposoby, żeby zwalczyć kaca!

Pierwszym krokiem, który pozwoli uniknąć kaca, jest, rzecz jasna, zachowanie umiaru w spożywaniu napojów procentowych. Warto tuż przed wyjściem narzucić sobie rozsądny limit i trzymać się go przez całą imprezę. Dobra zabawa jest możliwa bez litrów alkoholu.


Drugim krokiem, dzięki któremu zapomni się o kacu, jest spożywanie dużych ilości płynów. Najlepiej zdecydować się na herbatę z cytryną, ale niestety w wielu przypadkach może to być niemożliwe, dlatego świetnie sprawdzi się woda mineralna. Picie mleka to równie popularna metoda na kaca.


Trzecią sprawą, która ma wpływ na kaca, o której wiele osób nie wie, jest zabarwienie spożywanego trunku. Ważne jest nie tylko to, ile procentów ma trunek, ale i barwa spożywanego alkoholu. Przyjęła się zasada, że im barwa ciemniejsza, tym większy kac po spożyciu. Fabryka Siły Sklep


Po czwarte warto zdecydować się na jeden trunek. Mieszanie ze sobą kilku różnych alkoholi może mieć poważne konsekwencje. Po zmieszaniu dużej ilości różnych napojów procentowych kac jest dotkliwszy, ponadto w taki sposób szybciej osiąga się stan upojenia.


Po piąte warto starać się w czasie konsumpcji alkoholu raz na jakiś czas spożywać ciepły posiłek. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku podczas męskiego wypadu zamówienie frytek z kawałkiem mięsa bądź zjedzenie ciepłego hamburgera. W ten sposób dostarcza się organizmowi składniki odżywcze, które niwelują działanie alkoholu, a także mogą w ten sposób zmniejszyć bądź nawet zapobiec kacowi.


Po szóste warto poznać swoją granicę, której przekroczenie nie jest wskazane. W przypadku panów mogą to być np. trzy piwa w ciągu dwóch godzin. Przekroczenie tej granicy powoduje, że puszczają nam hamulce i spożywamy jeszcze więcej alkoholu – kac gwarantowany!


Po siódme można iść na skróty i skorzystać z jednego z dostępnych w aptekach preparatów, które pomagają zwalczyć charakterystyczny ból głowy. Tabletki na kaca są bardzo popularne i naprawdę działają!


Po ósme każdy zna domowe sposoby na kaca. Najczęściej wspomina się

o rosole, soku pomidorowym czy kolejnym orzeźwiającym piwie z rana. Ciężko jednoznacznie potwierdzić ich skuteczność, aczkolwiek nadal są to powszechnie stosowane metody na kaca.


Jak widać, nie istnieje jeden, uniwersalny sposób na kaca!


3. Tego nie rób! Kac będzie jeszcze większy!

W celu uniknięcia bólu głowy należy przestrzegać kilku elementarnych zasad, których, wbrew pozorom, nietrudno się trzymać podczas imprezy ze znajomymi czy w czasie rodzinnego ogniska.


Najważniejsze jest, aby wypić taką ilość trunku, która gwarantuje dobre samopoczucie na następny dzień. Przekroczenie tej ilości, która dla każdego może być inna, skutkuje kacem. Zwłaszcza jeśli po jakimś czasie „urywa nam się film”.


Kolejnym błędem jest mieszanie kilku rodzajów napojów alkoholowych. Człowiek nie tylko o wiele skuteczniej upija się w ten sposób, ale i kac na drugi dzień jest większy.


Błędem jest również mieszanie alkoholu z sokiem grejpfrutowym, co jest częstym zjawiskiem. Sok z grejpfruta przyspiesza i wzmacnia działanie alkoholu, nie jest więc najlepszym wyborem na tzw. popitę. O wiele lepiej sprawdzi się w tym przypadku sok pomarańczowy.