Duże i niewygodne, ale za to kultowe i swego czasu najlepsze odtwarzacze muzyki, do których można było wkładać kasety magnetofonowe czy płyty CD, dawno stały się jedynie wspomnieniem z czasów dzieciństwa. Dziś najlepszy odtwarzacz muzyki mp3 musi być przede wszystkim małogabarytowy, a przy tym zapewniać długie godziny rozrywki. Podobnie wygląda to w kwestii sportowców, którzy mają swoje własne preferencje dotyczącego tego typu urządzeń.


SPIS TREŚCI:

1. Tradycyjne odtwarzacze mp3 odchodzą do lamusa

2. Jaki odtwarzacz mp3 dla osoby ćwiczącej na siłowni?

3. Odtwarzacz mp3 do biegania

4. Najlepszy odtwarzacz do pływania1. Tradycyjne odtwarzacze mp3 odchodzą do lamusa

Tradycyjne odtwarzacze mp3 czy mp4, na których poza słuchaniem muzyki można było również oglądać materiały video, choć powstały nie tak dawno, to dziś są już przestarzałe pod względem technologicznym. Wprawdzie nadal można spotkać osoby, które lubią spędzać wolny czas ze słuchawkami na uszach, relaksując się przy ulubionych utworach, ale jest to coraz rzadszy widok.


Tego typu urządzenia straciły na znaczeniu, gdy znaczny postęp zanotowały telefony komórkowe. Popularne smartfony to nic innego jak przenośne mini komputery, z pomocą których można odbierać i wysyłać maile, przeglądać portale społecznościowe, nagrywać wysokiej jakości filmy czy… właśnie słuchać muzyki. Oczywiście to tylko część ułatwień, które weszły wraz z no-wą erą telefonów przenośnych z dotykowymi ekranami.


Czemu więc ktoś ma wydawać dodatkowe pieniądze na odtwarzacz plików mp3, gdy swoje ulubiony utwory może zgrać na kartę pamięci i słuchać ich do woli, korzystając jedynie z telefonu, który i tak zawsze ma pod ręką?


Na całe szczęście nadal w cenie są odtwarzacze dedykowane dla sportowców. Specjalne wymagania wspomnianej grupy odbiorców sprawiają, że telefon z zestawem słuchawkowym nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem, przez co konieczny jest zakup odpowiedniego urządzenia umożliwiającego słuchanie muzyki w czasie treningu. Poniżej wyróżniono trzy grupy sportowców: osoby ćwiczące na siłowni, biegaczy oraz pływaków.


2. Jaki odtwarzacz mp3 dla osoby ćwiczącej na siłowni?

Osoba ćwicząca na siłowni powinna zdecydować się na bezprzewodowe słuchawki nauszne. Koniecznie muszą być one wyposażone w wbudowany odtwarzacz mp3 oraz akumulator, który można podładować pod dowolnym złączem USB.


Bardzo ważne jest to, aby słuchawki nie miały kabla. Dzięki temu nie będą ograniczać ruchów w czasie treningu. Ponadto bardzo ważne jest to, aby nawigowanie urządzeniem było stosunkowo proste i szybkie. Ułatwiają to przyciski znajdujące się na jednej ze słuchawek. Dzięki temu w ciągu kilku sekund bez demontażu sprzętu można znaleźć ulubiony utwór czy pogłośnić muzykę.


Niestety tego typu sprzęt ma wadę – w czasie ćwiczeń może zsuwać się z uszu. W związku z tym osoby bardziej dbające o komfort mogą zdecydować się na identyczne słuchawki jak te, z których korzystają biegacze. Są one opisane poniżej, w punkcie numer 3. Fabryka Siły Sklep


3. Odtwarzacz mp3 do biegania

Do biegania najlepszy odtwarzacz mp3 będzie mały, lekki i przede wszystkim dzięki specjalnej konstrukcji będzie zaczepiał o ucho sportowca. Zaczepy są ważne, bowiem w czasie energicznych ruchów uchronią sprzęt przed zsuwaniem się z uszu. W tym przypadku lepiej sprawdzą się słuchawki douszne. W czasie biegu człowiek nie robi sobie przerw na zmianę muzyki, stąd też nawigacja urządzeniem nie musi być tak dogodna jak w przypadku nausznych słuchawek na siłownię. W tego typu sprzędzie panel sterowania znajduje się zazwyczaj za głową.


Dla wielu osób może być istotne to, aby słuchawki były również bezprzewodowe. Tego typu sprzęt cechuje wbudowana pamięć, ale ciekawym rozwiązaniem jest także urządzenie wyposażone w moduł Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe łączenie się ze smartfonem, który wielu biegaczy zabiera na swoje treningi.


W tym przypadku korzystanie ze słuchawek kablowych nie powinno być uciążliwe, o ile osoba trenująca zaopatrzy się w specjalną opaskę na ramię, do której może schować swój smartfon w czasie treningu. Jednak w obu przypadkach słuchawki powinny posiadać charakterystyczne zaczepy, dzięki którym nie będą spadać z uszu. Zapewni to wygodę użytkowania.


4. Najlepszy odtwarzacz do pływania

Dla osoby, która regularnie pojawia się na basenie, a przy tym pragnie wzbogacić swój trening słuchaniem ulubionych utworów, najlepszym rozwiązaniem będzie wodoodporny odtwarzacz mp3. Oczywiście to najważniejsza cecha, aby w tak niekomfortowych warunkach dla sprzętu elektronicznego nie dopuścić do zalania urządzenia. Praktycznie w każdym przypadku zalanie tradycyjnych słuchawek oznacza ich zniszczenie.


Poza wodoodpornością, warto zwrócić uwagę również na gabaryty sprzętu. Podobnie jak w przypadku biegaczy, tak i osoby pływające powinny zdecydować się na sprzęt, który jest mały i lekki, a przy tym dzięki specjalnej budowie z charakterystyczną zaczepką za ucho zapewnia komfort słuchania muzyki w czasie pływania. Wspomniana zaczepka nie dopuszcza również do tego, aby urządzenie spadało z ucha w czasie treningu.


Warto na koniec artykułu dodać, iż każde bezprzewodowe słuchawki dedykowane sportowcom posiadają wbudowaną pamięć, którą dodatkowo można zwiększać z pomocą kart pamięci oraz akumulator.