Czasem już tak bywa, że po pięknych chwilach spędzonych razem okazuje się, że z zauroczenia już nic nie zostało. Zamiast męczyć się w swoim towarzystwie, o wiele lepszym rozwiązaniem dla obu stron jest rozstanie. Nie jest to najpiękniejszy moment w związku, lecz zdecydowanie lepiej zdecydować się na tak drastyczny krok, niż resztę życia męczyć się w niespełniającej i toksycznej relacji. Jak przeżyć rozstanie?

 

SPIS TREŚCI:

1. Rozstanie – przemyśl dokładnie swoją decyzję

2. Postaw na szczerą rozmowę w cztery oczy

3. Nie daj się wplątać we wzajemne osądy

4. Po rozstaniu – jak przetrwać rozstanie? Zacznij żyć swoim życiem

 

 

1. Przemyśl dokładnie swoją decyzję

Z rozstaniem po latach szczęśliwego związku można sobie poradzić. Jak to mówią, czas leczy rany, jednak w przypadku, gdy za kilka dni uzna się, że partner w sumie nie był taki zły, a decyzja o zerwaniu jakichkolwiek kontaktów została podjęta zbyt pochopnie? W końcu w każdym związku zdarzają się wzloty i upadki. Grunt to przebrnąć przez nie razem.


Decyzja o rozstaniu powinna w człowieku dojrzeć. Nie może to być działanie oparte na decyzji podjętej ad hoc, w dodatku niepopartej żadnymi konkretnymi przesłankami. Takie zachowanie nie przystoi prawdziwemu mężczyźnie, który wyznaje w życiu własne zasady, ma swój system wartości oraz przede wszystkim – szanuje siebie i innych.


Warto dodać, że zdrada zawsze powinna zakończyć się właśnie rozstaniem. W tym przypadku nie ma co iść na kompromis czy wierzyć w to, że to jednorazowy wyskok. Najwidoczniej jedna ze stron nie dojrzała jeszcze do relacji z inną osobą. Takie związki, nawet jeśli przejdą tak poważną próbę, w wielu przypadku i tak się rozpadają ze względu na pretensje, jakie strona poszkodowana ma do osoby, która dopuściła się zdrady.

 

2. Postaw na szczerą rozmowę w cztery oczy

Zakładając jednak, że przemyślenia poprzedzające rozstanie były wnikliwe

i ostatecznie doszło się do wniosku, że tego związku już nic nie jest w stanie uratować, należy przejść z tą decyzją do porządku dziennego. Tylko jak zakomunikować drugiej stronie, że dla własnego dobra oraz dobra dotychczasowej drugiej połówki podjęło się decyzję o rozstaniu?


Najlepszym rozwiązaniem będzie szczera i szybka rozmowa. Nie ma co liczyć na to, że jakoś to będzie, skoro od dłuższego czasu czuje się jedynie rozczarowanie relacją bądź podejrzewa, że wszystko samo się rozpadnie. Fabryka Siły Sklep


Pocieszę cię, bowiem my jako mężczyźni nie mamy tak rozwiniętego zmysłu intuicji jak kobiety. One świetnie orientują się w tym, co tak naprawdę czuje ich partner, czy nadal są dla niego ważne oraz jak faktycznie prezentuje się ich związek. Nie warto więc mieć wyrzutów sumienia, że zostawia się swoją partnerkę. Kobiety po pierwsze w takich decyzjach zazwyczaj nie okazują skrupułów, a po drugie świetnie zdają sobie z tego sprawę, iż obecna relacja nie jest spełnieniem marzeń zarówno dla nich, jak i dla partnera.


Jeżeli tobie jest źle w związku, to możesz być pewien, że kobieta odczuwa dokładnie to samo, nawet jeśli o tym nie mówi!


3. Nie daj się wplątać we wzajemne osądy

Jak pogodzić się z rozstaniem? Na pewno nie należy całości domniemanej winy zrzucać na partnera. Rozstanie po latach może boleć, ale mimo wszystko należy zachować klasę i zakończyć znajomość w zgodzie.


Co w przypadku, gdy dziewczyny obierze zupełnie inną taktykę? Oczywiście nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Szczera rozmowa może prowadzić do wzajemnego obrzucania się błotem i obarczania winą o rozpad relacji. Być może jedna ze stron popełniła więcej błędów po drodze i bardziej przyczyniła się do zaistniałej sytuacji, niemniej jednak nie ma sensu jej tego wypominać. Z pewnością takie postępowanie nie pomoże rozstać się bez awantur, pretensji i żalu!


Warto zachować zimną krew i choćby kobieta wychodziła z siebie, aby tylko w jakikolwiek sposób wpłynąć na partnera, nie dać się wplątać w jej grę. Decyzja została podjęta. Wszelkie próby wzajemnego poniżania się są niewskazane. Nie rób tego, ale jeśli robi to twoja, jakby nie patrzeć, już była partnerka – nie idź za ciosem i nie odpłacaj pięknym za nadobne. Gdy już opadną emocje, takie zachowanie będzie napawać dumą, a ex milej będzie wspominać i ciebie, i waszą relację.


4. Po rozstaniu – jak przetrwać rozstanie? Zacznij żyć swoim życiem

Związek się skończył. W życiu niektóre rzeczy, pomimo że są piękne, to trwają krótko. Być może tak właśnie było w twoim przypadku. Na początku sielanka, jednak z biegiem czasu było coraz gorzej. Warto zaoszczędzić sobie złych wspomnieć i po prostu odejść.

 

Jak sobie poradzić z rozstaniem? Bolesne rozstanie z partnerem jeszcze długo może mieć wpływ na życie, zupełnie niepotrzebnie! Bycie singlem ma również swoje zalety. Bez przeszkód można podrywać nowe dziewczyny, chodzić z kumplami kiedy i gdzie tylko się chce oraz szaleć do upadłego na imprezach. Niemniej jednak rozstanie to także szansa na to, aby na nowo poukładać swoje życie, by wyglądało ono tak, jak zawsze miało wyglądać. Przejście huraganu, jakim było zerwanie, może być początkiem czegoś wspaniałego. W końcu po każdej burzy musi kiedyś wyjść słońce!


Wykorzystaj ten czas – zapisz się na siłownię, naucz się obcego języka, spotykaj na swojej drodze nowe osoby, podnieś swoje kwalifikacje zawodowe, rób nowe rzeczy i przede wszystkim – ciesz się życiem! Poczuj na nowo, że żyjesz, a ex i wasz nieudany związek zostaw tam, gdzie ich miejsce – w przeszłości!