Prawdziwy mężczyzna to przede wszystkim mężczyzna zadbany, który nie tylko uprawia sport, dba o swoich najbliższych, ale również wie, w jaki sposób zadbać o zdrowy i młody wygląd. Powinien dbać o skórę – nie jest to zachowanie uwłaczające mężczyźnie, a świadczące o odpowiednim podejściu do obowiązku dbania o siebie. Poniższy artykuł z pewnością podpowie, jak należy to robić we właściwy sposób.

 

SPIS TREŚCI:

1. Woda nie służy do mycia twarzy

2. Balsamy nie muszą być damskie

3. Pij dużo wody i uprawiaj sport

4. Pamiętaj o kremie do opalania

5. Nawilżaj skórę, gdy trenujesz

 

 

1. Woda nie służy do mycia twarzy

W reklamach męskich kosmetyków często widać, jak idealnie umięśniony, przystojny aktor szybkim ruchem obmywa wodą twarz. Taka sytuacja często ma również miejsce w życiu codziennym. Jednak chlorowana twarda woda nie jest najlepszym środkiem do mycia skóry twarzy, która jest bardziej wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych niż skóra pokrywająca resztę ciała.


W związku z powyższym twarz najlepiej przemywać tonikiem bądź żelem myjącym. W ten sposób nie wysusza się skóry, a dodatkowo dba się o jej koloryt i zdrowy, młody wygląd.


W przypadku, gdy nie masz odpowiednich kosmetyków pod ręką, możesz

w ostateczności przemyć twarz wodą, ale pod jednym warunkiem – wcześniej należy ją przegotować!


2. Balsamy nie muszą być damskie

Jeśli facet wychodzi z założenie, że balsamy do ciała są przeznaczone wyłącznie dla kobiet, to są dwa rozwiązania. W pierwszym przypadku nie dba on o siebie, a w drugim nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat męskich kosmetyków do pielęgnacji, np. skóry.


Balsamy do ciała przede wszystkim odżywiają skórę, nadają jej tym samym blask, poprawiają jej koloryt i co ważne – ograniczają w ten sposób skutki starzenia się. Tego typu specyfiki najlepiej stosować rano po przebudzeniu

i wieczorem tuż przed snem. Fabryka Siły Sklep


Warto dodać, że zadbana skóra świadczy nie tylko o stosowaniu podstawowych preparatów, ale również jest oznaką zdrowia. Z kolei zdrowy

i, rzecz jasna, zadbany mężczyzna to ktoś, kto zasługuje na uwagę najładniejszych i najbardziej wymagających pań!


3. Pij dużo wody i uprawiaj sport

Poza stosowaniem w codziennej pielęgnacji podstawowych kosmetyków do pielęgnacji skóry należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. W ten sposób również można pozytywnie wpłynąć na wygląd.


W ciągu dnia należy spożywać od 2 do 3 litrów wody w przypadku wykonywania nieobciążającego fizycznie zawodu i uczęszczania na siłownię 2–3 razy w tygodniu (niezbyt wymagające treningi). Oczywiście ilość płynów, którą należy dostarczyć, wzrasta w przypadku bardziej wymagających aktywności, np. sportów wyczynowych.


4. Pamiętaj o kremie do opalania

Wysuszona bądź złuszczająca się skóra będąca wynikiem nadmiernego zażywania kąpieli słonecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia nie jest pociągającym widokiem. Przesadne opalanie może prowadzić do poparzenia ciała, udaru słonecznego czy nieodwracalnych w skutkach zmian skórnych. W niektórych przypadkach może prowadzić nawet do powstawania raka skóry – czerniaka.


W okresie letnim konieczne jest stosowanie kremów do opalania

z filtrem UV. Dzięki nim można uniknąć wielu niedogodności opisanych powyżej, a jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. 


Ponadto ważna uwaga – lepiej zdecydować się na opalanie latem niż regularnie odwiedzać solarium. Nie tylko opalenizna naturalna lepiej się prezentuje od tej z salonu, ale również jest zdrowsza dla samej skóry. Ponadto solarium w skrajnych przypadkach może uzależnić.


5. Nawilżaj skórę, gdy trenujesz

W przypadku osób, które regularnie uczęszczają na siłownię, przy nagłych wahaniach wagi mogą pojawić się pamiątki na całe życie – mowa tutaj

o rozstępach. Dość łatwo je rozpoznać. W początkowej fazie przez 6–12 miesięcy przybierają formę czerwonych, poprzecznie prążkowanych pasm widocznych na skórze. Natomiast po wspomnianym okresie stają się mniej widoczne i przybierają barwę zbliżoną do odcienia skóry.


Ich usunięcie jest praktycznie niemożliwe, w początkowym stadium można jedynie ograniczyć ich późniejszą widoczność, wykonując specjalne zabiegi kosmetyczne pod okiem wykwalifikowanego specjalisty.


W związku z tym osoby ćwiczące powinny nie tylko zdrowo się odżywiać, pić określoną ilość płynów czy odpoczywać, ale również stosować specjalne maści ograniczające powstawanie rozstępów. Można je kupić bez recepty praktycznie w każdej aptece. Ich głównym zadaniem jest natłuszczenie ciała, co odżywia skórę i poprawia jej naturalną elastyczność, dzięki czemu powstawanie rozstępów jest ograniczone.