Wiele osób nie decyduje się na zabezpieczenie swojego auta przed kradzieżą, mając nadzieję, że wszystko załatwi alarm, który odstraszy potencjalnego bandziora. Niestety rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Dziś alarm nie stanowi praktycznie żadnej ochrony przed złodziejem specjalizującym się właśnie w kradzieży aut! Jak więc należy zabezpieczyć swoje auto? Co odstrasza złodzieja samochodów?


SPIS TREŚCI:

1. Sposoby kradzieży aut

2. Alarm z nadajnikiem GPS

3. SMS w przypadku samej próby kradzieży!

4. Alarm działający niczym radio

5. Mikroskopijne znakowanie auta

6. Prosty, tani trik i auto nie pojedzie

7. Krótkie podsumowanie1. Sposoby kradzieży aut

Złodzieje samochodów to wyjątkowo biegłe osoby w swoim fachu. Warto zacząć od tego, że duża ilość sposobów na skuteczne uprowadzenie auta sprawia, że kierowcy nie mogą być w 100% spokojni o swój samochód. Pocieszające jest to, że statystyki działają na korzyść kierowców – liczba kradzieży z roku na rok maleje, aczkolwiek wyróżniające się oraz drogie auta nadal są celem bandytów.


Przykre jest to, iż skradzionego auta praktycznie nigdy nie udaje się odzyskać. Jedynie w sporadycznych przypadkach policja jest w stanie coś zrobić. Dzieje się tak, bowiem najczęściej skradzione pojazdy rozbierane są na części. W takim przypadku pocieszające może być jedynie wykupione ubezpieczenie autocasco, zaś jego brak przyprawia o jeszcze większy ból głowy!


Tam, gdzie może zawieść ludzka uwaga bądź zabezpieczenia pojazdu,

w sukurs przychodzi najnowocześniejsza technologia. Złodziej samochodów nie może czuć się już tak bezkarnie. Niepozorne urządzenia zamontowane w aucie skutecznie mogą udaremnić próbę uprowadzenia auta. Jeżeli chcesz spać spokojnie, warto zainteresować się przynajmniej jednym z nich. Poniżej znajduje się lista najbardziej skutecznych zabezpieczeń przed złodziejami samochodów.


2. Alarm z nadajnikiem GPS

Jest to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczania aut, aczkolwiek nie należy ona do najtańszych. Cena samego sprzętu monitorującego GPS zaczyna się od ponad 300 zł. Dodatkowo należy do tego doliczyć miesięczne koszty abonamentu oscylujące w okolicach 60 zł.


Ochrona ta jest na tyle skuteczne, że skradzione auta można bardzo łatwo namierzyć właśnie dzięki systemowi GPS. Podobnie właściciel może zostać poinformowany już o samej próbie włamania czy kradzieży. Niestety wyspecjalizowani złodzieje są w stanie zagłuszyć sygnał nadajnika, co jest niewątpliwie jedyną wadą sprzętu.


3. SMS w przypadku samej próby kradzieży! Fabryka Siły Sklep

Kolejnym rozwiązaniem dla właściciela w ochronie swojej własności na czterech kółkach jest zamontowanie urządzenia GSM, które już w przy-padku samej próby włamania powiadomi właściciela o wszystkim wiadomością SMS. Szybka reakcja właściciela może udaremnić nie tylko samą kradzież, gdyż szybki telefon na policję może sprawić, iż złodziej samochodowy trafi za kratki.


Koszt tego typu gadżetu zaczyna się od około 500 zł. Jest to cena podana bez dodatkowych kosztów związanych z montażem alarmu GSM. Na całe szczęście dla kierowców firma produkująca sprzęt nie przewidziała żadnego abonamentu.


4. Alarm działający niczym radio

Bardzo skutecznym rozwiązaniem mogącym udaremnić kradzież jest zamontowanie alarmu FM. Nadajnik wysyła informację o kradzieży z po-mocą powiadomienia radiowego bazując na falach UKF. Ogromną zaletą tego sprzętu jest to, że niemożliwe jest zakłócenie tego typu przekazu. Minusem jest to, że ma ono zaledwie zasięg 1 kilometra!


Cena zaczyna się od około 400 zł.


5. Mikroskopijne znakowanie auta

Sposobem mogącym nie tyle udaremnić samą kradzież, co późniejsze pozbycie się auta bez żadnych konsekwencji jest oznakowanie auta małymi niezauważalnymi dla ludzkiego oka kropeczkami. Umieszczane są w stra-tegicznych miejscach pojazdu, tak że praktycznie wszystkie ważniejsze elementy zostają oznakowane. Każda kropka zawiera unikatowy kod przypisany pojazdowi.


6. Prosty, tani trik i auto nie pojedzie

Świetnym rozwiązaniem oraz przede wszystkim tanim jest zakup sprzętu, który odcina dopływ paliwa do silnika. Dzięki temu złodziej nawet po sforsowaniu drzwi i poradzeniu sobie z alarmem auta nie ruszy z miejsca.


Przełącznik odcinający pompę paliwową kosztuje zaledwie 2 zł. Do tego należy doliczyć koszt kabla, którego długość musi wynosić od 2 do 3 metrów. Równie znane co odcinanie dopływu paliwa jest blokowanie skrzyni biegów. Jest to jednak droższe przedsięwzięcie.


7. Krótkie podsumowanie

Jak więc możliwie najlepiej zabezpieczyć swoje auto? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się połączenie ze sobą co najmniej dwóch zabezpieczeń. Przykładowo połączenie alarmu GPS z urządzeniem odcinającym dopływ paliwa gwarantuje o wiele większą szansę na to, że auto nie zostanie skradzione niż zastosowanie tylko jednej ze wspomnianych opcji.