Facet i coraz popularniejsze „rurki”, a tak naprawdę spodnie typu slim, to

w obecnych czasach symbol zaniku i braku męskości. Czy faktycznie facet nie powinien nosić opinających ubrań? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule. 

 

SPIS TREŚCI:

1. Moda się zmienia
2. Rozmiar w tym wypadku ma znaczenie
3. Męskości nie ocenimy przez pryzmat odzieży

 

 

1. Moda się zmienia

Nie trzeba być na topie z najnowocześniejszymi trendami mody, bowiem nawet bez tej wiedzy można zauważyć, że moda z roku na rok ewoluuje. Niestety, jeśli jesteś zapartym tradycjonalistą w kwestii męskiego ubioru,

to się zawiedziesz.

 

Wejdź na pierwszą lepszą stronę z odzieżą męską. Prawdopodobnie doznasz lekkiego szoku, jeśli od dawna nie byłeś na zakupach. Założę się, że większość dostępnej odzieży nie przypadnie ci do gustu, aczkolwiek jest też dobra wiadomość. Zawsze możesz znaleźć odzież ponadczasową, tj. T-shirt w formie basic czy popularny v-neck, gładkie tradycyjne swetry czy jeansowe spodnie.

 

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku popularnych spodni w fasonie slim. Wydaje się, że na stałe wpisały się one w kanony męskiej mody, aczkolwiek nie są aż tak złe, jak wielu facetów twierdzi i nie ma co zwracać sobie głowy komentarzami twoich kumpli, jeśli sami nie potrafią się przyzwoicie ubrać.

 

2. Rozmiar w tym wypadku ma znaczenie

Spodnie w fasonie slim zyskały złą sławę przez to, że najzwyczajniej w świecie są nieodpowiednio dobierane. Mężczyzna, którego cechują chude podłużne kończyny (typowy ektomorfik) po założeniu rurek wygląda po prostu niemęsko. Nie jest to wina spodni, tylko kwestia determinowana przez jego anatomię.

 

Z kolei ktoś, kto uczęszcza na siłownię rekreacyjnie, wygląda lepiej niż przeciętny facet i podejmie decyzję o zakupie spodni ze zwężanymi nogawkami, nie będzie wyglądał źle. To tylko podkreśli jego atrybuty. Fabryka Siły Sklep

 

Diabeł jak zawsze ukryty jest w szczegółach – po prostu wielu mężczyzn nie potrafi odpowiednio dobrać rozmiaru spodni. Zbyt mały rozmiar to odebranie sobie w tym przypadku męskiego wyglądu.

 

Popularne "rurki" mogą dodać twojej sylwetce atrakcyjności, nie mniej jednak cały problem tkwi w doborze odpowiedniego rozmiaru i fasonu spodni. Najlepiej wybierać te, które mają zwężenie na końcu nogawek,

a nie od kroku w dół. Przecież nie jesteś kobietą i spodnie nie mają cię opinać od pupy po same kostki!

 

3. Męskości nie ocenimy przez pryzmat odzieży

Pozostaje jeszcze rozwiązanie najbardziej spornej kwestii: czy męskość można oceniać poprzez dobieraną odzież?

 

A pamiętasz takie przysłowie: „nie oceniaj książki po okładce”?

 

Złe dobranie odzieży, w tym oczywiście złego rozmiaru spodni typu slim, nie świadczy o braku męskości, tylko o złej orientacji w modzie oraz nieodpowiednich standardach dobierania ciuchów, np. patrząc pod kątem własnej figury. Nie oszukujmy się, kulturysta bądź osoba mająca naturalnie duże uda, będzie w rurkach wyglądała żałośnie, stąd też jeśli nie mamy pojęcia, na co się zdecydować, zawsze możemy poprosić o pomoc panią ekspedientkę, która chętnie nam doradzi.

 

Poza tym, męskość to określenie, w którym skupiają się głównie cechy charakteru, męskie zasady oraz odpowiednie postępowanie w określonych sytuacjach. Spodnie nie mają tu nic do rzeczy. Niejeden facet noszący „rurki” jest bardziej męski od tego, który na co dzień zakłada tylko

i wyłącznie tradycyjne jeansy.