Każda osoba, dla której ważna jest kariera zawodowa, liczy na coraz wyższe zarobki. Wystarczy kilka zmian, aby praca była bardziej wydajna

i gwarantowała realną szansę na rosnące dochody. Przeczytaj ten artykuł

i zadbaj o to, by twoja kariera zawodowa nabrała tempa, co przełoży się na sukces finansowy.

 

SPIS TREŚCI:

1. Bądź otwarty na nowe kontakty

2. Ucz się

3. Pracuj więcej

4. Zadbaj o dobre kontakty w pracy

5. Uwierz w siebie

6. Wstawaj wcześniej

7. Pracuj na wizerunek specjalisty

8. Wyjazd za granicę

 

 

1. Bądź otwarty na nowe kontakty

Jeśli marzysz o rozwoju zawodowym, nie możesz zamykać się w swoim świecie. Nie możesz zaprzątać sobie głowy myśleniem, że średnie zarobki w Polsce są małe, że szansę na pokaźną pensję ma tylko kierownik. Zamiast samemu rzucać sobie kłody pod nogi, poszukaj realnych sposobów na polepszenie swojej sytuacji finansowej!


Warto otaczać się mądrymi ludźmi, którzy osiągnęli w życiu osobisty i zawodowy sukces. Takie osoby dodają nam motywacji do działania, a wzbogacone własnym doświadczeniem potrafią udzielać trafnych rad początkującemu przedsiębiorcy. Czerpanie ze źródła ich wiedzy pomaga rozwinąć skrzydła, unikając po drodze błędów, które mogą spowolnić pęd kariery.


Każda nowo poznana osoba może wnieść do naszego życia coś wartościowego. Grunt to nauczyć się rozróżniać znajomości wartościowe od tych mniej wartościowych, do których z pewnością zaliczają się osoby zazdrosne, źle życzące oraz kopiące dołki pod innymi. Na takich ludzi po prostu szkoda energii.

 


2. Ucz się

Osoby, które osiągnęły w życiu zawodowym sukces, za każdym razem w odpowiedzi na pytanie „Jak się im to udało?” jak mantrę podają dwie wskazówki: pracuj ciężko i… ucz się cały czas. Według danych zebranych przez badaczy, milionerzy co najmniej godzinę dziennie poświęcają na czytanie książek w celu wzbogacenia swojej wiedzy, którą następnie mogą wykorzystać w praktyce.


Nauka poszerza horyzonty, pomaga znaleźć rozwiązania wielu problemów, a także rozwija kompetencje zawodowe. Każdy zawód wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności i wzbogacania wiedzy. W ten sposób osoba ciężko pracująca na swój sukces jest w stanie ziścić własne marzenia o idealnej pracy i dużych zarobkach.


3. Pracuj więcej Fabryka Siły Sklep

Pragniesz większej wypłaty oraz tego, aby szef cię docenił? Oczywiście, że tak! Większość osób tego pragnie. Jednym z kroków, który do tego zbliża, jest zwiększenie swoich zawodowych obrotów. Pracuj więcej – to klucz do awansu, a jeśli jesteś prywatnym przedsiębiorcą – do rozwoju własnej firmy.


Zacytowane słowa odnoszą się nie tylko do samego czasu pracy. Ich sens jest szerszy i obejmuje również jakość wykonywanych zadań. Lepsze wykonywanie zadań to z kolei zadowoleni klienci, którzy na wieść o dobrze naprawionym aucie czy sprawnie poprowadzonej kampanii marketingowej polecą cię swoim znajomym. Tylko w taki sposób udoskonalisz swój warsztat i rozreklamujesz swoje usługi. Więcej klientów to więcej pieniędzy.


4. Zadbaj o dobre kontakty w pracy

W rozwoju zawodowym ważne jest dbanie o dobre relacje ze współpracownikami. Osoba, która w firmie jest dobrze postrzegana i ma dobrą opinię wśród współpracowników, jest też pozytywnie postrzegana przez przełożonych.


Warto pamiętać jednak o tym, że dobre kontakty z innymi nie wystarczą, gdy nie ma to przełożenia na wyniki pracy. Ważne jest więc, aby nie tylko cieszyć się powszechnym zaufaniem, ale również być wzorem dla innych pod względem pracowitości i wysiłku wkładanego w kolejne zadania. Ciężka praca się opłaca!


5. Uwierz w siebie

Wiara w siebie to podstawa. Bez tego fundamentu trudno wybić się na tle innych pracowników. Pewność siebie pomaga przetrwać najtrudniejsze momenty i pokonać przeszkody, które niespodziewanie pojawiają się na drodze do lepszych zarobków. W końcu wzięcie odpowiedzialności za ważny projekt wymaga wiary we własne umiejętności.


Umiejętność dobrej autoprezentacji to cecha, której większość Polaków nie posiada. Nabycie jej stawia rozwijającego się pracownika na wygranej pozycji. Kultura jest bardzo ważna, a umiejętność mówienia o swoich zaletach jest reklamą, a nie brakiem dobrego smaku!


6. Wstawaj wcześniej

Osoby, które więcej wymagają od życia i chcą to osiągnąć, muszą zacząć wcześniej wstawać, aby zapracować na swoje marzenia. Takiego zdania jest większość osób, która osiągnęła sukces. Do tego grona z całą pewnością należy ceniony w Polsce i za granicą coach rozwoju osobistego, Mateusz Grzesiak. Niejednokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał on, iż osoby, które liczą na rozwój kariery, a także pomnażanie swojego kapitału, pracując na swój sukces, wstają wcześniej.


7. Pracuj na wizerunek specjalisty

Zarządzanie karierą zawodową nie jest proste. Planowanie jej rozwoju i rozkładanie go na kolejne etapy wymaga cierpliwości, sumienności oraz hartu ducha. Niekiedy latami pracuje się na markę, lecz z pewnością warto się o to starać i nigdy nie odpuszczać.


Największymi dochodami mogą poszczycić się osoby, które w swoim fachu są uznawane za specjalistów. W związku z tym bez względu na to, czy prowadzi się warsztat samochodowy, jest się trenerem personalnym czy sprzedawcą w sklepie sieciowym, bardzo ważne jest, aby dbać o wizerunek specjalisty. Wypracowanie go może zająć lata, ale powiązane jest z nieustannym rozwojem, podnoszeniem kwalifikacji i nabywaniem nowych umiejętności.


8. Wyjazd za granicę

Świetnym sposobem na podniesienie zarobków może być wyjazd do pracy za granicę. Dla osoby, która ma określony fach w ręku, nie boi się ryzyka,

a do tego zna języki obce, wyjazd może okazać się punktem zwrotnym w karierze. Pamiętaj jednak – nikt nie obiecuje, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie!


Polscy pracownicy najchętniej decydują się na wyjazdy do Anglii, Niemiec oraz Norwegii. Kraje te oferują największe zarobki, zapewniają wysoki komfort życia i dają realną szansę na odniesienie sukcesu zawodowego.