Czy koszula z krótkim rękawem to świetnym zamiennik eleganckiej koszuli z długim rękawem? Lepszy jest kolor biały czy czarny? Wszystkie informacje o tym, jak należy obchodzić się z koszulą z krótkim rękawem, znajdziecie w poniższym artykule. Dowiedz się, jak ją nosić oraz jaki jest karygodny błąd, który popełnia większość mężczyzn.

 

SPIS TREŚCI:

1. Koszula z krótkim rękawem do garnituru?

2. Kiedy zakładać koszulę z krótkim rękawem?

3. Koszula z krótkim rękawem – idealne rozwiązanie

4. Krótki rękaw – tak, czy nie?

 

 

1. Koszula z krótkim rękawem do garnituru?

Za parę minut rozpoczyna się ważne spotkanie w firmie. Siedzisz

z resztą grupy i czekasz na osoby, które jeszcze są w drodze. Nagle wbiega twój ulubiony kumpel z firmy. Dysząc ze zmęczenia, zdejmuje marynarkę wyjściowego garnituru, a oczom wszystkich ukazuje się biała koszula z krótkim rękawem i czarny długi aż po spodnie krawat. Wszystko na pierwszy rzut oka do siebie pasuje.

 

Nikt poza kobietami siedzącymi przy wspólnym stole zdaje się nie zwracać na to uwagi. Sam nie wiesz do końca, o co chodzi tym kobietom, ale dajesz sobie spokój, bo stwierdzasz, że kobiety już tak mają. Jak się okazuje, kobiety mogą mieć rację, jeśli tematem ich rozmów jest koszula twojego kumpla.

 

Jeżeli facet chce założyć garnitur i przy tym naprawdę dobrze wyglądać, musi pamiętać o tym, aby koszula zawsze miała długi rękaw. Niewskazane jest zakładanie koszulki z krótkim rękawem do jakiegokolwiek garnituru. Nie powinno się tego robić nawet pod cienki bawełniany sweterek.

 

Jak więc należy nosić koszulę z krótkim rękawem?

 

2. Kiedy zakładać koszulę z krótkim rękawem?

Po pierwsze należy zapamiętać, że bez względu na to, czy biała, czy też czarna, koszula z krótkim rękawem nie jest strojem wizytowym. Nie powinno się więc jej zakładać pod marynarkę ani zakładać do niej krawata. Poza tym warto zwrócić również uwagę na to, że męska elegancja nie dopuszcza zdejmowania marynarki w czasie podniosłych wydarzeń, nawet gdy w lecie panuje 30-stopniowy upał!

 

Koszula z krótkim rękawem nie jest strojem wyjściowym i nie należy jej traktować jako eleganckiego odpowiednika koszuli z długim rękawem, którą zakłada się do garnituru i do której pasuje krawat. Na pewno jednak świetnie się sprawdzi jako rozwiązanie na upalne dni podczas wypadu na rodzinne ognisko czy na działce poza miastem. Można traktować ją na równi Fabryka Siły Sklep

z koszulką polo i stosować je zamiennie.

 

3. Koszula z krótkim rękawem – idealne rozwiązanie

Warto wybierać koszule z krótkim rękawem w hawajskie wzory. Świetnie sprawdzi się również koszula biała, czarna bądź w kolorze khaki. Do tak dobranej góry warto zakładać przewiewne i idealne na wysokie temperatury spodnie, najlepiej wykonane z bawełny. Do nich z kolei idealnym dodatkiem są mokasyny, będące oznaką dobrego gustu i unikatowego męskiego stylu.

 

Takie połączenie sprawi, że będzie się wyglądać modnie a przy tym elegancko. Poza tym dobrze ubrany facet to wabik dla atrakcyjnych kobiet. W związku z tym zawsze warto zajrzeć do szafy, a następnie stanąć przed lustrem i poddać się autokrytyce dotyczącej stroju, nawet podczas luźnego wypadu na spotkanie ze znajomymi.

 

4. Krótki rękaw – tak, czy nie?

Oczywiście, że tak! Należy tylko wziąć sobie do serca powyższe porady, gdyż koszula z krótkim rękawem nie jest z pewnością strojem eleganckim. Znajdzie jednak swoje miejsce w każdej męskiej szafie.

 

Idealnie sprawdzi się podczas luźnych wypadów. Należy jeszcze zwrócić uwagi na jej rękawy – nie powinny być ani za długie (najlepiej do połowy bicepsa) ani zbyt szerokie czy wprost przeciwnie – zbyt wąskie. Po tym można poznać dobrze dopasowaną koszulę.