Czy koszula z krótkim rękawem to świetnym zamiennik eleganckiej koszuli z długim rękawem? Lepszy jest kolor biały czy czarny? Wszystko o tym, jak należy obchodzić się z koszulą na krótki rękaw w poniższym artykule. Dowiedz się, jak ją nosić oraz jaki jest karygodny błąd, który popełnia większość mężczyzn.


SPIS TREŚCI:

1. Koszula z krótkim rękawem do garnituru?

2. Kiedy zakładać koszulę z krótkim rękawem?

3. Koszula z krótkim rękawem – idealne rozwiązanie

4. Krótki rękaw – tak, czy nie?

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Koszula z krótkim rękawem do garnituru?

Właśnie za parę minut rozpoczyna się ważne spotkanie w firmie. Siedzisz

z resztą grupy i czekasz na osoby, które jeszcze są w drodze. Nagle wbiega twój ulubiony kumpel z firmy. Dysząc ze zmęczenia zdejmuje marynarkę wyjściowego garnituru a oczom wszystkim ukazuje się biała koszula na krótki rękaw, czarny długi aż po spodnie krawat. Wszystko na pierwszy rzut oka do siebie pasuje.

 

Nikt poza kobietami siedzącymi przy wspólnym stole zdaje się nie zwracać na to uwagi. Sam nie wiesz do końca o co chodzi tym kobietom, ale dajesz sobie spokój stwierdzając, że kobiety już tak mają. Jak się okazuje kobiety mogą mieć rację, jeśli tematem ich rozmów jest niestosowna koszula twojego kumpla.

 

Jeżeli facet chce założyć garnitur i przy tym naprawdę dobrze wyglądać. Musi pamiętać o tym, aby męska koszula zawsze miała długi rękaw. Niewskazane jest zakładanie koszulki na krótki rękaw do jakiegokolwiek garnituru. Nie powinno się tego nawet robić pod cienki bawełniany sweterek.

 

Jak więc należy nosić koszulę na krótki rękaw? Wszystkiego dowiesz się, czytając poniższe punkty.

 

2. Kiedy zakładać koszulę z krótkim rękawem?

Po pierwsze należy zapamiętać sobie, że bez znaczenia czy biała czy też czarna koszula z krótkim rękawem nie jest strojem wizytowym. Nie powinno się więc jej zakładać pod marynarkę ani zakładać do niej krawat. Poza tym warto zwrócić również uwagę na to, że męska elegancja nie dopuszcza zdejmowania marynarki w czasie podniosłych wydarzeń nawet, gdy w czasie środka lata panuje 30-sto stopniowy upał!

 

Koszula z krótkim rękawem nie jest strojem wyjściowym i nie należy jej traktować jak eleganckiego odpowiednika z długim rękawem, który zakłada się pod garnitur i do którego pasuje krawat. Na pewno jednak świetnie się sprawdzi jako rozwiązanie na upalne dni podczas wypadu na rodzinne ognisko czy na działce poza miastem. Można traktować ją na równi

z koszulką Polo i stosować je zamiennie.

 

3. Koszula z krótkim rękawem – idealne rozwiązanie

Warto wybierać koszule z krótkim rękawem w hawajskie wzory. Świetnie sprawdzi się również koszula biała, czarna bądź w kolorze khaki. Do tak dobranej góry warto zakładać przewiewne i idealne na wysokie temperatury spodnie, najlepiej wykonane z bawełny. Do nich z kolei idealnym dodatkiem są mokasyny, będące oznaką dobrego gustu oraz unikatowego męskiego stylu.

 

Takie połączenie sprawi, że będzie się wyglądać modnie a przy tym elegancko. Poza tym dobrze ubrany facet, to wabik dla atrakcyjnych kobiet. W związku z tym zawsze warto zajrzeć do szafy a następnie stanąć przed lustrem i poddać się autokrytyce odnośnie stroju nawet podczas luźnego wypadu na spotkanie ze znajomymi.

 

4. Krótki rękaw – tak, czy nie?

Oczywiście, że tak! Należy tylko wziąć sobie do serca powyższe porady, gdyż koszula na krótki rękaw nie jest z całą pewnością strojem eleganckim. Garnitur oraz krawat swoją drogą, a wspomniana męska koszula swoją. Znajdzie jednak ona swoje miejsce w każdej męskiej szafie.

 

Jednak idealnie sprawdzi się ona w czasie luźnych wypadów. Należy jeszcze zwrócić uwagi na jej rękawy – nie powinny one być ani za długie (najlepiej do połowy bicepsa) ani zbyt szerokie czy wprost odwrotnie zbyt wąskie. Po tym można poznać dobrze dopasowaną koszulę.