Warto dbać o skórę twarzy, aby móc cieszyć się zdrową oraz promienną cerą, która jest oznaką młodości oraz sił witalnych. Niestety, ludzka cera może napotkać szereg problemów, które zostały opisane w poniższym artykule. Z ich pomocą dowiesz się, jak je bezbłędnie rozpoznać oraz jak im skutecznie zapobiegać.

 

SPIS TREŚCI:

1. Sucha skóra twarzy

2. Łuszcząca się skóra na twarzy

3. Pękająca skóra twarzy

4. Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy

5. Nie myj twarzy wodą z kranu!

 

 

1. Sucha skóra twarzy

Sucha, szorstka skóra twarzy może wynikać z czynników genetycznych bądź być efektem stosowania złych kosmetyków, twardej wody czy kontaktu

z suchym wiatrem. Podobnie źle mogą na nią wpływać papierosy, alkohol oraz zbyt duża liczba soli w posiłkach.


Wysuszona skóra twarzy wymaga przede wszystkim nawilżenia. W związku

z tym niezbędna będzie zmiana codziennych nawyków. Zmiany należy zacząć od tego, czym myje się twarz. Nie powinna do tego służyć woda prosto z kranu oraz mydło. Lepiej jest stosować wodę przegotowaną, gdyż jest bardziej miękka bądź żel myjący dla cery suchej (powinien być on pozbawiony alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę). Męskie kosmetyki tego typu można zakupić w każdej drogerii. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybierać kosmetyki dedykowane do cery suchej, które poza nawilżeniem dodatkowo ją natłuszczą.


Wysuszona skóra twarzy może mieć lepszą kondycję, kiedy się ją nawilży odpowiednimi odżywczymi maseczkami. Stosując odżywcze maseczki, już dwa razy w tygodniu można zauważyć diametralną różnicę w jakości skóry twarzy. Odwodniona skóra twarzy wymaga również odpowiedniego nawodnienia z pomocą np. wody mineralnej. Dziennie powinno się pić co najmniej 2-3 litry wody dla osoby, która nie jest aktywna fizycznie. Wraz ze wzrostem aktywności, wzrasta również zapotrzebowanie na picie wody.


2. Łuszcząca się skóra na twarzy

Schodząca skóra z twarzy może być spowodowana zbyt długim przebywaniem na słońcu. Nadmiar promieni słonecznych może nie tylko wysuszyć skórę, ale również doprowadzić do jej złuszczania się. Warto więc pamiętać o tym, aby tuż przed wyjściem potraktować skórę twarzy dedykowanym do typu cery kremem nawilżającym bądź krem do opalania

z filtrem UV.


Sucha łuszcząca się skóra na twarzy jest to charakterystyczna dolegliwość dla cery suchej. Wynika ona z niedostatecznej ilości sebum. W skrajnych przypadkach przypadłość może być powiązana z chorobą skóry, jaką jest łuszczyca. W tym przypadku łuszczenie jest niezwykle intensywne. Fabryka Siły Sklep


W pierwszej kolejności wskazane jest korzystanie z kosmetyków z dużą liczbą lipidów, które pomogą odbudować skórze naturalny płaszcz uniemożliwiający odpływ wody ze skóry oraz jej ochronę przed środowiskiem zewnętrznym. Do kąpieli zaś warto stosować olejki bądź płyny o działaniu nawilżającym. Warto zainwestować pieniądze również w odpowiednie balsamy nawilżające.


W niezwykle skrajnych przypadkach, które charakteryzują się nadmiernym złuszczaniem skóry, niezbędne może być skontaktowanie się z kosmetolog bądź dermatolog, aby ustalić przyczynę dolegliwości oraz obrać odpowiednie kroki profilaktyczne.


3. Pękająca skóra twarzy

Pękająca skóra twarzy może wystąpić z dwóch powodów. Pierwszy tyczy się zbyt przesuszonej skóry (o której wystarczająca napisano w dwóch poprzednich punktach), gdy traci ona swoją naturalną elastyczność i po prostu zaczyna pękać. Podobny efekt może wystąpić, kiedy skóra twarzy styka się z chłodnym powietrzem, głównie zimą. Oczywiście należy jak najszybciej interweniować, aby zadbać o swoją twarz.


Jak to zrobić, aby podrażniona skóra twarzy była mniej dokuczliwa?

O tym poniżej.


Przede wszystkim pękająca skóra twarzy wymaga nawilżenia oraz preparatów, które dodatkowo ją uelastycznią. W pierwszym przypadku można zastosować odpowiednie kremy oraz maseczki dedykowane do określonego typu cery, a w drugim przypadku niezbędne może okazać się korzystanie z preparatów odżywczych zawierających w swoim składzie kolagen, który przywróci naturalną elastyczność ciała.


4. Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy

Po pierwsze, wodę z kranu oraz mydło należy zamienić na żel myjący dedykowany do posiadanego typu cery, który nie obciąża skóry twarzy, dodatkowo działając nawilżająco i natłuszczająco. Szczególnie ważne jest to w przypadku cery suchej.


Po drugie, warto zaopatrzyć się w żel peelingujący i myć się nim zgodnie

z zaleceniami zawartymi na opakowaniu od 2 do 3 razy tygodniowo. Z jego pomocą poprawi się kondycję twarzy oraz złuszczy martwy naskórek. W tym przypadku należy uważać na posiadany typ cery (nie każda cera dobrze znosi kontakt z peelingiem) oraz na rodzaj peelingu. Najbardziej znany jest podział na peeling gruboziarnisty oraz peeling drobnoziarnisty.


Po trzecie, ciekawym oraz przydatnym rozwiązaniem będzie korzystanie

z maseczek dla mężczyzn, o których pisałem już w poprzednim punkcie. Zdrowa skóra twarzy zawsze zapewnia świetny świeży wygląd, nawet po kilku godzinach ciężkiej pracy. W związku z tym, warto zdecydować się na zabiegi odżywcze z pomocą maseczek. Z pewnością uda się nieco dłużej zachować młodszy wygląd i oszukać nieubłaganie uciekający czas.


5. Nie myj twarzy wodą z kranu!

Skórę twarzy należy traktować, ze względu na jej naturalną wrażliwość, niezwykle delikatnie, jeśli pragnie cieszyć się długo młodym wyglądem. Wiele osób nieświadomie popełnia karygodny z punktu widzenia kosmetologii błąd i chronicznie przemywa skórę twarzy wodą z kranu. Bez znaczenia jest to, czy woda jest ciepła, czy zimna, tak czy siak, nie powinno się jej stosować do mycia twarzy. Niestety, zawiera ona kamień oraz chlor, a twarda woda niszczy delikatną skórę, która znajduje się na twarzy, szczególnie w okolicach oczu.


O wiele lepiej jest stosować żel myjący, który można zakupić w każdej drogerii. Nie tylko dokładnie oczyści on skórę twarzy, ale również dodatkowo nawilży ją oraz wzbogaci, dzięki składnikom odżywczym znajdującym się

w jego składzie. W tym przypadku domowe sposoby nie są najlepsze. Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa i należy o tym pamiętać!