Lato to wspaniały okres, który nierozerwalnie kojarzy się z wakacjami, odpoczynkiem oraz wysokimi temperaturami. Wiele osób w tym okresie korzysta z uroków aury, opalając się i eksponując wyćwiczone zimą ciało. Nie oznacza to jednak, że w tym okresie nie należy o siebie dbać. Wprost przeciwnie – należy robić to ze zdwojoną siłą!

 

SPIS TREŚCI:
1. Noś nakrycie głowy w słoneczne dni
2. Stosuj krem z filtrem UV
3. Nie ćwicz na słońcu
4. Pij duże ilości wody
5. Pływaj w bezpiecznych miejscach

 

 

1. Noś nakrycie głowy w słoneczne dni

Zadbaj o swoje zdrowie i noś podczas słonecznych dni nakrycie na głowę. Zwykła czapka z daszkiem już skutecznie ochroni głowę przed promieniami słonecznymi.

 

Jeśli już zdarzy się zapomnieć o czapce i nie weźmie się jej ze sobą na spacer, to wówczas wskazane jest dawkowanie przebywania na słońcu, oczywiście o ile się nie opala.

 

W czasie największych upałów nawet najbardziej harda osoba może narazić się na udar słoneczny. Jak widać, nie bez powodu w krajach takich jak Hiszpania istnieje sjesta, czyli odpoczynek w ciągu dnia, gdy temperatura jest maksymalnie wysoka!

 

2. Stosuj krem z filtrem UV

Krem do opalania z filtrem UV chroni delikatną skórę przed szkodliwym promieniowaniem, a także zabezpiecza ciało przed zbyt dużym opaleniem. Jest to obowiązkowa pozycja w torbie wakacyjnego podróżnika. Zwłaszcza jeśli lwią część czasu dana osoba będzie przebywać na słońcu.

 

Ponadto ochrona przed szkodliwym promieniowanie UV chroni skórę jeszcze przed jednym ogromny zagrożeniem, jakim jest czerniak. Czerniak to nowotwór skóry, którego można nabawić się między innymi poprzez długotrwałe przebywanie na słońcu w upalne dni. Fabryka Siły Sklep

 

Zważywszy na powyższe porady, o zdrowie zadbaj sam i opalaj się z głową.

 

3. Nie ćwicz na słońcu

Nigdy nie należy wystawiać spoconego i rozgrzanego ciała na słońce. Orga-nizm może nie nadążyć z ochładzaniem go, a przy tym bardzo łatwo w ta-kich warunkach można doznać poparzenia słonecznego. Pot na ciele działa podobnie jak woda – promienie słoneczne o wiele szybciej i intensywniej opalają skórę.

 

Jeśli chce się już wykonać trening na świeżym powietrzu, to należy z głową wybierać odpowiednią porę. Latem będzie to ranek bądź wieczór, gdy temperatura powietrza jest stosunkowo niska, a promienie słoneczne jeszcze nie dają się tak we znaki.

 

4. Pij duże ilości wody

Warto pamiętać o tym, aby w upalne dni nawadniać odpowiednio organizm. Idealnie sprawdzi się tutaj schłodzona woda mineralna! Podczas wysokich temperatur organizm wytwarza więcej potu, automatycznie schładzając ciało. Picie dużych ilości płynów pomaga zachować gospodarkę wodną organizmu na bezpiecznym poziomie.

 

5. Pływaj w bezpiecznych miejscach

Zadbaj o swoje serce i spokój swoich współtowarzyszy. Pływaj tylko

w wyznaczonych do tego miejscach.

 

Ponadto należy przed wejściem do wody zadbać o to, aby na plaży był wykwalifikowany ratownik, w końcu nawet największemu mistrzowi pływania może się zdarzyć nieprzewidziana przygoda podczas pobytu w wodzie – pamiętaj o tym!

 

Zadbaj o siebie i nigdy nie wchodź tuż po opalaniu do wody. W ten sposób można doznać skurczu mięśni bądź szoku termicznego.