Dieta Partnerska Fabryki Siły
Dieta partnerska niesie za sobą wiele korzyści – gotowanie tych samych posiłków dla dwóch osób umożliwia lepsze zorganizowanie czasu spędzonego w kuchni oraz wykorzystanie produktów spożywczych, dzięki czemu oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Opcja generowania wspólnej listy zakupów pozwala dodatkowo ograniczyć czas spędzony na zakupach spożywczych. Jak zatem wygląda nasza dieta partnerska i jak połączyć dwa plany dietetyczne w jedną wspólną dietę?
Przygotowane przez nas diety partnerskie oparte są na tych samych produktach i posiłkach, aby partnerzy mogli gotować wspólnie. Kaloryczność menu i rozkład makroskładników dostosowujemy indywidualnie do każdego z partnerów na podstawie udzielonych w ankiecie informacji oraz pomiarów ciała, dlatego też partnerzy mogą skorzystać ze wspólnej diety mimo różnych celów.
Posiadanie dwóch rożnych celów sylwetkowych nie jest przeciwwskazaniem do skorzystania z opcji diety partnerskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku gdy różnica kaloryczności obu planów jest zbyt duża, odpowiednie zbilansowanie wszystkich dań jest utrudnione i czasami może okazać się niemożliwe. Posiłki proponowane w diecie, której celem jest budowanie masy mięśniowej, cechują się dużą gęstością energetyczną – w małej objętości dostarczają dużo kilokalorii. Wprowadzenie dań tego typu przy redukcji nie byłoby korzystne, ponieważ przy niższej kaloryczności takich planów porcje posiłków byłyby bardzo małe. To natomiast skutkowałoby niedostatecznym zaspokojeniem głodu.
W sytuacji gdy partnerzy zaznaczą w ankiecie różne wykluczenia, łączymy je w jedną listę i eliminujemy z obu planów – zalecamy zatem, aby ustalić wspólną listę wykluczeń. Warto także zaznaczyć, że w przypadku gdy jeden z partnerów wymaga wykluczenia z diety poszczególnych produktów z powodu jednostek chorobowych lub alergii czy nietolerancji pokarmowych, żywność ta eliminowana jest także z diety drugiej osoby.
Rozwiązaniem, jakie proponujemy w obu przedstawionych sytuacjach, jest możliwość zsynchronizowania tylko dwóch posiłków, np. śniadań i obiadów. Informacji odnośnie tego typu preferencji najlepiej udzielić podczas wypełniania ankiety.
Osoby, które chcą połączyć plany dietetyczne i skorzystać z diety partnerskiej, powinny posiadać indywidualne konta użytkowników oraz złożyć osobne zamówienia w sposób standardowy. W kolejnym kroku – po złożeniu i opłaceniu zamówienia – poprosimy o wypełnienie ankiet dietetyczno-treningowych, dzięki którym możliwe będzie stworzenie planu w pełni odpowiadającego oczekiwaniom podopiecznego. Podczas uzupełniania ankiet należy zaznaczyć opcję: „Chcę skorzystać z diety partnerskiej”, a następnie podać adres e-mail partnera – ten sam, który został użyty przez drugą osobę podczas składania zamówienia. Dzięki temu nasi eksperci będą wiedzieć, które konta zsynchronizować.
W ramach aplikacji umożliwiamy generowanie wspólnych list zakupów uwzględniających produkty obu partnerów. Istnieje także możliwość wglądu do planu dietetycznego drugiej osoby, co ułatwia przygotowywanie posiłków. Synchronizacja kont w ramach aplikacji jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się na profil wystarczy przejść do sekcji „Odżywianie”, a następnie w zakładce „Dieta partnerska” wysłać zaproszenie partnerowi, podając adres e-mail powiązany z jego kontem użytkownika. Partner otrzyma zaproszenie na swoim profilu w aplikacji – po jego zaakceptowaniu konta zostaną powiązane. Od tej chwili można generować wspólne listy zakupów oraz przeglądać plan żywieniowy drugiej osoby. Warunkiem poprawnego działania tej funkcji jest posiadanie aktywnych zamówień na obu kontach.
Dieta partnerska i możliwość wspólnego przygotowywania posiłków może okazać się świetnym sposobem na utrzymanie motywacji. Zdecydowanie łatwiej osiągać cele – nawet różne – we dwoje.