Wiadomo, że najwygodniej jest trenować na świeżym powietrzu, ale co wtedy, kiedy nie ma już takiej możliwość ze względu na zmieniającą się pogodę i początek sezonu jesienno-zimowego? Zakup abonamentu na siłownię zawsze bardziej motywuje do ćwiczeń, szczególnie gdy za oknem chlapa i chłodny wiatr, które skutecznie osłabiają naszą chęć do wyjścia na trening. W siłowni jest cicho, sucho, spokojnie i na pewno łatwiej o motywację.


Siłownie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wiele z nich ma bardzo prywatny charakter, a bycie członkiem takiego klubu to swoiste wyróżnienie. Jak zatem wybrać najlepszą i najbardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom siłownię? 

 

SPIS TREŚCI:

1. Lokalizacja siłowni
2. Wyposażenie siłowni
3. Grupy treningowe

4. Czystość i higiena na siłowni
5. Siłownia a pora ćwiczeń
6. Karnet na siłownię a jego cena

 

1. Lokalizacja siłowni

Wydaje się, że to właśnie lokalizacja odgrywa zasadniczą rolę podczas dokonywania wyboru siłowni. To prawda, ponieważ chodzi o komfort dojazdu, a co za tym idzie – czas ku temu poświęcony. Nie ma wątpliwości, że nikt nie dysponuje dziś nieograniczonym czasem. Każdy liczy się z szybkim tempem życia. Mamy wiele swoich obowiązków, a praca zajmuje nam znaczną większość dnia.

 

Jeśli zdecydujemy się więc na siłownię, do której dojazd zabierze nam 40 minut cennego popołudnia lub wieczoru, to na pewno mimo wykupienia abonamentu nie będziemy chcieli się w niej pojawiać. Trening na siłowni trwa zwykle minimum godzinę, a w dodatku trzeba się jeszcze przebrać

i dokonać niezbędnych zabiegów higienicznych. Wybierajmy więc najlepiej siłownię, która będzie oddalona o kilka minut od domu, a po prostu zyskamy na czasie.

 

2. Wyposażenie siłowni
Nie oszukujmy się – siłownia powinna być odpowiednio wyposażona. Nie chodzi przy tym o zupełnie podstawowe urządzenia cardio, jak bieżnia czy rowerek, ale także wiele innych sprzętów, które gwarantują nam wieloaspektowy trening.

 

Takie urządzenia po prostu ułatwiają poszczególną pracę nad wszystkimi grupami mięśni, co oznacza, że przeprowadzony trening będzie naprawdę efektywny. Cennym dodatkiem będą także piłki lekarskie, skakanki, maty do ćwiczeń czy inne niewielkie, acz niezbędne sprzęty.

  Fabryka Siły Sklep

3. Grupy treningowe

Jeśli zamierzamy korzystać z rożnych grup treningowych oferujących określone zajęcia, wybierzmy te, które nas najbardziej interesują, ale także dajmy sobie pewną elastyczność i nieco szerszy wybór, ponieważ być może zechcemy zmienić grupę czy trenera. Warto mieć wówczas inny wybór, niż zupełnie zrezygnować z niezwykle skutecznych zajęć zorganizowanych.

 

4. Czystość i higiena na siłowni

Niestety, przyzwyczailiśmy się już do wysokiego standardu wszelkich klubów czy siłowni. Lubimy komfort i czystość. W końcu będziemy tam korzystać

z pryszniców, basenu bądź sauny. Nic tak nie odpycha jak poniszczone sprzęty, meble i brak czystości w podstawowych pomieszczeniach, jak toaleta czy natryski. Chodzi także o nasze zdrowie, więc ten aspekt także powinien stać się priorytetem.

 

5. Siłownia a pora ćwiczeń

Większość szanujących się siłowni oferuje możliwość ćwiczeń od bardzo wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Każdy chce dostosować możliwość przeprowadzenia treningu do swoich potrzeb.

 

Spotyka się także takie siłownie, które otwarte są całodobowo. Działają

w systemie elektronicznym i właściwie nikt ich fizycznie nie pilnuje, poza systemem kamer i monitorów. To bardzo wygodne rozwiązanie na miarę wymagającego klienta.

 

6. Karnet na siłownię a jego cena

Nie można zapomnieć o cenie, bo ona także ma ogromne znaczenie. Oczywiście, nie jest ona najważniejsza, bo zapaleńcy i pasjonaci są

w stanie wiele zapłacić za możliwość odbywania codziennych ćwiczeń

w odpowiadającym im miejscu. Liczy się więc także sympatyczna atmosfera, miła obsługa i profesjonalna opieka trenerów. Indywidualne zajęcia z trenerem to dla wielu już standard i podczas zakupu abonamentu, chętnie korzystają z pomocy fachowca. 

 

Wszystkie te czynniki warto wcześniej rozważyć, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Niektóre z siłowni oferują abonament i umowę na pół roku korzystania przy dokonaniu płatności z góry. Konieczne jest zatem przeanalizowanie ofert także od strony prawnej, aby nie musieć opłacać czegoś, co będzie nam przynosić niezadowolenie.