Istnieją suplementy, które nie wymagają rozbudowanego składu czy nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy jedynie wykorzystać dobrze poznane składniki, które zastosowane w odpowiednich dawkach potrafią wykrzesać z naszego organizmu drzemiącą w nim moc. Przykładem takiego boostera treningowego jest preparat polskiej firmy Fitness Authority. Przedtreningówka Xtreme Napalm to jedna z bardziej rozpoznawalnych nazw na rodzimym rynku suplementów diety, która od dłuższego czasu stanowi wsparcie dla najbardziej wymagających pasjonatów sportu. W niniejszym artykule przyglądamy się formule, działaniu i efektom, jakie niesie za sobą systematyczna suplementacja odżywką marki FA.

 

SPIS TREŚCI:
1. Xtreme Napalm – skład
2. Xtreme Napalm – działanie
3. Xtreme Napalm – dawkowanie
4. Xtreme Napalm – opinie
5. Xtreme Napalm – cena

 

1. Xtreme Napalm – skład
Odżywka Xtreme Napalm jest boosterem treningowym, który został przygotowany przez polską firmę Fitness Authority. W przeciwieństwie do wielu popularnych odżywek typu pre-workout, Xtreme Napalm jest preparatem o prostej formule zawierającej tylko skuteczne dawki sprawdzonych składników.

 

Producenci postanowili oprzeć swój booster na połączeniu dwóch popularnych aminokwasów, beta-alaniny i tauryny, które ze względu na swoje efektywne działanie w procesie budowania masy mięśniowej są bardzo dobrze znane każdemu ćwiczącemu. Skład suplementu został dodatkowo wzbogacony o produktywną porcję kofeiny bezwodnej, a także domieszkę glukuronolaktonu oraz hydrolizowanej kazeiny. Połączenie tych wszystkich substancji pozwoliło uzyskać suplement Xtreme Napalm – szybko działający i niesamowicie sprawny sposób na wzmożenie naszych sił do przeprowadzenia jeszcze intensywniejszej sesji treningowej.

 

2. Xtreme Napalm – działanie
Xtreme Napalm jest suplementem przedtreningowym, co dość jednoznacznie określa jego ogólne działanie w ustroju. Zastosowanie pojedynczej porcji tego preparatu pozwala na zwiększenie ogólnej energii do ćwiczeń, poprawę koncentracji oraz znaczne ograniczenie zmęczenia, co powoduje wzrost wytrzymałości. Jednak analizując składowe boostera marki Fitness Authority, możemy zauważyć, że stosowanie tego produktu pozwala też na uzyskanie innych korzyści dla naszego organizmu.

  Tu kupisz ten produkt FA Nutrition Xtreme Napalm Pre-Contest - 224g -21% (4.41) FA Nutrition Xtreme Napalm Pre-Contest - 224g 45,99 zł 58 zł Sprawdź Teraz!

Beta-alanina ma nierozerwalny związek z nasileniem produkcji i uwalniania karnozyny. Substancja ta, z uwagi na bezpośrednie oddziaływanie wobec układu mięśniowego, stanowi niezwykle cenny element dla osób ćwiczących. Karnozyna jest jednym z kluczowych składników tkanki mięśniowej, dlatego też wzrost jej zawartości pozwala jednoznacznie rozbudować beztłuszczową masę. Co więcej, ten dipeptyd ma mocny wpływ na jakość skurczu mięśniowego, co skutkuje zwiększeniem efektów wynikających z pracy naszych mięśni. Większa efektywność pracy przekłada się na szybsze i trwalsze efekty dla całej sylwetki.

 

Xtreme Napalm zawiera też w swoim składzie taurynę, która zazwyczaj kojarzy się z napojami energetycznymi. Oprócz swojego proenergetycznego działania tauryna stanowi świetny transporter dla kreatyny, co zapewnia jeszcze lepsze wysycenie naszych mięśni tym anabolikiem. Dodatkowo warto podkreślić, że systematyczne stosowanie tauryny powoduje nasilenie metabolizmu komórkowego oraz sprawniejsze oczyszczanie ustroju ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

 

Kofeina jest najpopularniejszym i zarazem jednym z najbardziej efektywnych związków stymulujących. To właśnie jej obecność powoduje wzrost pobudliwości nerwowej, co przekłada się na intensywniejszą pracę w trakcie treningu. Bezwodna postać kofeiny, która została wykorzystana w FA Xtreme Napalm, pozwala też na wzmożenie mechanizmów regeneracji i odnowy zmęczonych mięśni, dodatkowo dzięki licznym polifenolom pozwala zwalczać związki toksyczne, a także poprawia wytrzymałość tlenową i siłową, czego skutkiem jest znaczące ograniczenie zmęczenia powstającego na drodze wyczerpujących sesji ćwiczeniowych.

 

Preparat Xtreme Napalm zawiera też w swoim składzie glukuronolakton, organiczny związek chemiczny stanowiący metabolit popularnej glukozy. Jego zadaniem jest dodatkowe wsparcie metabolizmu w procesach detoksykacyjnych, poprawa funkcjonowania całego aparatu ruchu i przede wszystkim wzmożenie zdolności wysiłkowych organizmu. Ciekawym dodatkiem jest obecność PeptoPro czyli hydrolizowanej kazeiny, której obecność dodatkowo wzmacnia synergistyczne działanie wszystkich składników zawartych w boosterze treningowym firmy Fitness Authority.

 

3. Xtreme Napalm – dawkowanie

Z uwagi na swoje pobudzające i promobilizujące działanie Xtreme Napalm powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu. Dzięki temu mamy pewność, co do wykorzystania maksymalnego potencjału suplementu oraz uniknięcia ewentualnych efektów ubocznych, które mogą wynikać z jego nieprawidłowego przyjmowania.

 

Zalecana dawka przetreningówki Napalm to jedna porcja dziennie, zażyta do około 30 minut przed planowaną aktywnością fizyczną lub w trakcie wykonywania treningu.

 

4. Xtreme Napalm – opinie
Booster treningowy FA Xtreme Napalm jest polecany przede wszystkim pasjonatom sportów siłowo-wytrzymałościowych, którzy szukają bezpiecznego, lecz intensywnego rozwiązania w kwestii przedtreningowego pobudzenia. Ze względu na wykorzystanie tylko skutecznych i sprawdzonych składników suplement jest często wymieniany jako jeden z lepiej działających odżywek typu pre-workout.

 

Niewątpliwą zaletą preparatu Xtreme Napalm jest brak dodatku cukru i tłuszczu, co ma istotne znaczenie dla osób przebywających na restrykcyjnych dietach. Nieobecność tych składników nie rzutuje jednak w żaden sposób na smaku suplementu, który jest oferowany w kilku orzeźwiających wariantach.

 

Na osobną uwagę zasługuje też fakt, że FA Xtreme Napalm można zakupić w kilku formułach. Oprócz klasycznego proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie tworzy owocowy i smaczny napój, booster treningowy firmy Fitness Authority jest dostępny także w postaci pojedynczych i płynnych shotów. Niewielki rozmiar eliminuje problemy związane z zabieraniem suplementu na treningi, a także z komfortem jego użytkowania.

 

5. Xtreme Napalm – cena
Jak zostało wspomniane, przedtreningówka FA Xtreme Napalm występuje w kilku formach, co jednocześnie rzutuje na finalnej cenie suplementu. Samą odżywkę można bez najmniejszego problemu nabyć w naszym sklepie internetowym, gdzie koszty zakupu prezentują się następująco:
– saszetka (11,4 g) – 3 zł;
– shot (1 ampułka – 60 ml) – 3 zł;
– proszek (500 g) – 90,5 zł;
– proszek (1000 g – wersja z Vitargo) – 100 zł.