Suplementacja w sporcie to element przemyślanej strategii zapewniającej organizmowi optymalne warunki do regularnych i intensywnych treningów. Organizm sportowca wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Należy zatem zadbać o odpowiednią podaż witamin i minerałów, a także optymalną ilość i jakość dostarczanych makroskładników. Szczególnie wymagające są pod tym względem sporty siłowe, których specyfika narzuca konieczność dostarczenia organizmowi energii przed i w trakcie treningu, a także substratów budulcowych podczas potreningowej regeneracji. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne suplementy dla sportowców dostarczające wysokiej jakości białka, szybko przyswajalnych węglowodanów czy kreatyny spajającej metabolizm białkowo-węglowodanowy.

 

SPIS TREŚCI:
1.Trenujesz siłowo? Wspomagaj się suplementami
2. Kierunki suplementacji w sporcie
3. Jakość przede wszystkim

 

 

1.Trenujesz siłowo? Wspomagaj się suplementami
Rocket Nutrition to suplementy dla sportowców stworzone w oparciu o doskonałą jakość produktów i ich skuteczne działanie. Sportowcy w trosce o swoje zdrowie nie chcą eksperymentować i sięgać po preparaty wątpliwej jakości.

 

Stawiają za to na bezpieczne suplementy, w produkcji których szczególny nacisk położony jest na doskonałą bioprzyswajalność wyrażoną szybkim trawieniem i wchłanianiem z przewodu pokarmowego, a także szybkim transportem do tkanek docelowych.

 

 

Gwarantuje to natychmiastowy efekt biologiczny, a z racji faktu, że suplementowane są związki występujące fizjologicznie w organizmie – dochodzi do bardzo płynnego modyfikowania procesów życiowych.

 


Preparaty Rocket Nutrition komponowane są z dbałością o najmniejszy szczegół – w zależności od przeznaczenia preparatu jego złożony skład wykazuje kompleksowy wpływ na organizm, a składniki uzupełniają nawzajem swoje działanie, stwarzając optymalne warunki metaboliczne.

 

 

2. Kierunki suplementacji w sporcie
Dwa główne kierunki suplementacji w sporcie to dostarczanie substratów energetycznych oraz budulcowych. Do tych pierwszych zaliczamy przede wszystkim węglowodany, a do tych drugich – białka. Przed treningiem i w jego trakcie priorytetowe jest zapewnienie odpowiedniej podaży łatwo przyswajalnych węglowodanów. Pozwala to na maksymalizację endogennych zapasów glikogenu, zwiększenie intensywności oraz wydłużenie czasu trwania treningu.

 


W sportach siłowych zalecane jest spożywanie węglowodanów prostych wraz z białkami, co poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu glikogenu, ogranicza efekty kataboliczne i zwiększa potencjał adaptacyjny włókien kurczliwych podczas wysiłku. W ofercie Rocket Nutrition znajdziesz preparat Rocket Mass, który stanowi kompozycję węglowodanów prostych, koncentratu i izolatu białka serwatkowego oraz bogatego pakietu witamin i minerałów.

 

 

Po treningu konieczne jest stworzenie mięśniom doskonałych warunków do regeneracji i kompensacyjnego przyrostu objętości. W tym celu polecane są preparaty białkowe – Rocket Whey oraz Rocket BCAA. Każdy z nich dostarcza znacznych ilości egzogennych aminokwasów rozgałęzionych, które odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu anabolicznych warunków dla mięśni. Oczywiście przeznaczeniem tych preparatów jest suplementacja nie tylko potreningowa, ale także w okresie porannym czy w dni nietreningowe. Zapewnia to idealną resyntezę białek mięśniowych i przygotowuje mięśnie do kolejnych treningów. Połączenie koncentratu z izolatem białka zapewnia jeszcze większą koncentrację aminokwasów i ich doskonałą przyswajalność.

 


Suplementem scalającym przemiany węglowodanowo-białkowe jest kreatyna. Suplement Rocket Creatine zawiera doskonale przyswajalny monohydrat kreatyny, który działa wielokierunkowo. Z jednej strony stwarza warunki antykataboliczne, dbając o wzrost stężenia fosfokreatyny w mięśniach, a z drugiej – zapewnia działanie anaboliczne na drodze nasilenia syntezy białek mięśniowych. Z kolei zdolność do wiązania wody zapewnia zauważalny przyrost objętości włókien mięśniowych, co szczególnie docenią osoby pracujące nad rozbudową masy mięśniowej.

 

 

3. Jakość przede wszystkim
Poza idealną biodostępnością i możliwością skutecznego oddziaływania na procesy kataboliczne i anaboliczne preparaty Rocket Nutrition spełniają najwyższe standardy laboratoryjne oraz cechują się doskonałą jakością. Bogate zaplecze technologiczne i stałe wdrażanie coraz to nowszych rozwiązań wpływają korzystnie na formułę preparatów, która okazuje się być bardzo przyjazna sportowcom. Doskonała rozpuszczalność, spory wybór smaków, niemal natychmiastowo odczuwalne działanie – to dzięki takim zaletom suplementy Rocket Nutrition zyskują uznanie wśród coraz szerszego grona osób uprawiających sport nie tylko zawodowo, ale także amatorsko.


Współpraca z najlepszymi sportowcami, stałe podnoszenie kwalifikacji ekspertów w Rocket Nutrition, udział w szkoleniach, targach czy konferencjach, otwarte stanowisko wobec wdrażania nowych technologii oraz systematyczne rozszerzanie gamy produktów stanowią o stałym rozwoju marki i zapewniają nienaganną jakość każdego suplementu. Znajduje to odzwierciedlenie w pozytywnych wynikach restrykcyjnych testów jakościowych oraz entuzjastycznych opiniach zadowolonych amatorów suplementów Rocket Nutrition.