Pikolinian chromu to suplement zawierający chrom trójwartościowy oraz kwas pikolinowy, które razem tworzą bardzo dobrze przyswajalny, stabilny kompleks. Chrom (III) wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy. Mowa tu o GTF, czyli substancji, która jest syntezowana głównie w wątrobie. Jej najważniejszym zadaniem jest wzmacnianie działania insuliny.

 

SPIS TREŚCI:
1. Pikolinian chromu – charakterystyka
2. Pikolinian chromu – działanie
3. Pikolinian chromu – wskazania i zalecenia
4. Pikolinian chromu – dawkowanie

 


1. Pikolinian chromu – charakterystyka
Chrom bierze udział w zarządzaniu gospodarką węglowodanową oraz lipidową. Stanowi m.in. składnik GTF, czyli czynnika tolerancji glukozy. Insulina to hormon anaboliczny, którego celem jest transport glukozy do komórek organizmu.

 

Suplement oprócz działania pozwalającego na stymulację działania insuliny sprawdza się również jako wsparcie podczas walki z podwyższonym poziomem cholesterolu i trójglicerydów. Pikolinian chromu może wchodzić w skład niektórych suplementów diety dla sportowców oraz dla osób aktywnych. Mowa tu o takich odżywkach jak spalacze tkanki tłuszczowej, środki na zmniejszenie apetytu, preparaty kreatynowe, suplementy witaminowo-mineralne.


2. Pikolinian chromu – działanie
Pikolinian chromu wykazuje szereg korzystnych dla organizmu właściwości:
– hamuje łaknienie, powstrzymuje ataki tzw. wilczego głodu;
– wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej;
– pozwala utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi;
– reguluje poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

 

Regularne przyjmowanie suplementów z pikolinianem chromu pozwala na sprawniejsze pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz ułatwia kontrolę nad poziomem cukru we krwi. Stosowanie suplementu sprawia, że ochota na jedzenie słodyczy jest zdecydowanie mniej uporczywa.

  Fabryka Siły Sklep

Zmniejszenie apetytu wpływa na łatwiejsze utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego podczas diety. Ma to bezpośredni związek z utratą kilogramów. Pikolinian chromu przyczynia się do utrzymania prawidłowej masy ciała. Dzięki rozsądnemu wdrożeniu tego typu odżywki możliwe jest utrzymanie optymalnego i pożądanego poziomu cukru we krwi.


3. Pikolinian chromu – wskazania i zalecenia
Wskazania do stosowania pikolinianu chromu są różne. Warto jednak wypisać najważniejsze z nich.

 

Kto powinien rozważyć przyjmowanie preparatu z pikolinianem chromu?
– osoby zagrożone zaburzeniami gospodarki węglowodanowej;
– osoby zagrożone miażdżycą i innymi chorobami związanymi z otyłością;
– osoby z niedoborem chromu;
– osoby odchudzające się, szukające taniego i skutecznego preparatu wspierającego redukcję masy;
– osoby mające tendencję do tycia.

 

4. Pikolinian chromu – dawkowanie
Zależnie od gramatury w opakowaniach preparatu Swanson Chromium Picolinate znajduje się 100 lub 200 kapsułek zawierających chrom. 1 porcja to 1 kapsułka.

 

Suplement marki Swanson Chromium Picolinate należy stosować raz dziennie, w dawce nie większej niż 1 kapsułka do wybranego posiłku. Dawkowania nie powinno się zwiększać na własną rękę – bez względu na to, w jakim celu stosujemy preparat. 1 kapsułka dziennie powinna wystarczyć w większości przypadków. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Suplement nie może być traktowany jako substytut zróżnicowanej diety.