Smażenie to jedna z podstawowych czynności w zakresie przygotowywania potraw. Większość osób używa tradycyjnych, niezdrowych i kalorycznych tłuszczów. Warto wiedzieć, że istnieje nowatorska, zdrowa i bezpieczna alternatywa, czyli PAM do smażenia. Smażenie, pieczenie czy też grillowanie może być nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne dla zdrowia – warto więc wykorzystać zdrowy PAM do smażenia w swojej kuchni.

 

SPIS TREŚCI:
1. PAM do smażenia – właściwości, zastosowanie
2. PAM do smażenia – zalety
3. PAM do smażenia – jak powstaje?

 


1. PAM do smażenia – właściwości, zastosowanie
Preparat ten dostępny jest w postaci praktycznego sprayu – nawet podczas dozowania niewielkich ilości możliwe jest dokładne pokrycie określonej powierzchni tłuszczem.


Sam proces smażenia nie różni się niczym od tradycyjnego, jednakże kaloryczność przygotowywanych posiłków nie wzrasta. Wśród propozycji sprayów PAM do smażenia można znaleźć dietetyczne odpowiedniki oleju rzepakowego, masła, oliwy, oliwy organicznej, tłuszczu do pieczenia i grillowania, ponadto dostępny jest także PAM uniwersalny.

 

Niskokaloryczny spray PAM do smażenia pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, jednakże bardzo szybko zdobył rzeszę zwolenników. Produkt może być stosowany w każdej kuchni, a jego zaletą jest przede wszystkim doskonały smak, który dodaje smaku przygotowanym przez nas posiłkom.

PAM do smażenia to bezkaloryczny preparat w sprayu, przeznaczony do smażenia, pieczenia, a także stosowania jako dodatek do sałatek. Kolejnym atutem tego produktu jest fakt, że zapobiega przywieraniu potraw do powierzchni patelni. Jest to doskonała propozycja dla każdego, kto musi – z różnych powodów – ograniczyć ilość tłuszczów w diecie. W praktyce oznacza to, że PAM do smażenia powinny stosować przede wszystkim osoby dążące do utraty nadprogramowych kilogramów, sportowcy, a także osoby z tendencją do wzrostu poziomu cholesterolu we krwi. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby PAM do smażenia był stosowany przez każdą osobę, której zależy na zdrowym odżywianiu i jak najmniejszych konsekwencjach dla zdrowia.

 

Warto dodać, że stosowanie sprayu PAM do smażenia pozwala cieszyć się smakiem bez obawy o nadmiar kalorii – fakt ten jest szczególnie ważny w przypadku kulturystów, dla których odpowiednia dieta to priorytet.

 

Osoby aktywne fizycznie, głównie kulturyści, bardzo często zmuszeni są stosować wręcz restrykcyjną dietę. Wówczas często można spotkać się z licznymi wykluczeniami, w tym także produktów do smażenia. W tej sytuacji z pomocą przychodzi PAM, dzięki któremu nie musimy rezygnować z naszej ulubionej formy przygotowywania posiłku i cieszyć się pełnym smakiem swoich potraw.

 

2. PAM do smażenia – zalety
PAM do smażenia w postaci wygodnego sprayu zapewnia optymalne dozowanie preparatu, olej nie wylewa się, lecz jest rozprowadzany z atomizera. Dzięki temu wystarczy jedno psiknięcie, aby usmażyć jajecznicę praktycznie bez tłuszczu, przy zachowaniu jej doskonałego smaku. Śmiało można stwierdzić, że PAM do smażenia to hit gastronomiczny. PAM bardzo często określa się mianem „tłuszczu bez tłuszczu”, co wynika z faktu, że głównymi składnikami użytymi podczas produkcji są naturalne komponenty, tłuste z natury – olej rzepakowy, olej palmowy, olej kokosowy i lecytyna sojowa.

 

3. PAM do smażenia – jak powstaje?
W celu osiągnięcia pożądanego efektu, czyli stworzenia produktu umożliwiającego beztłuszczowe smażenie, jego twórcy użyli etanolu, który w tym przypadku spełnia funkcję rozpuszczalnika, a także obojętnego gazu, umożliwiającego utrzymanie lotnej konsystencji. W efekcie powstał niekonwencjonalny i nieszkodliwy olej, który z całą pewnością sprawdzi się w każdej kuchni.

  Fabryka Siły Sklep

Użytkowanie produktu jest bardzo proste, dzięki wygodnemu dozownikowi nie ma obaw, że do potrawy użyta zostanie nadmierna ilość tłuszczu. PAM do smażenia to produkt bardzo ekonomiczny, jego dodatkową zaletą jest korzystny wpływ na zdrowie.