Doświadczeni pasjonaci kulturystyki i sportu z pewnością spotkali się z odżywką białkową marki Ostrowia. Suplement ten stanowi jeden z popularniejszych preparatów na polskim rynku suplementów dla osób ćwiczących i niejednokrotnie pojawiał się w zestawieniach najchętniej wybieranych produktów tej firmy. W niniejszym artykule bierzemy pod lupę skład, działanie oraz zastosowanie tej odżywki, a wszystko po to, by przybliżyć wam ewentualne korzyści, jakie mogą wynikać z jej wprowadzenia do codziennej suplementacji.

 

SPIS TREŚCI:
1. Ostrowia – skład
2. Ostrowia – działanie
3. Ostrowia – dawkowanie
4. Ostrowia – opinie
5. Ostrowia – cena

 

 

1. Ostrowia – skład
Ostrowia WPC 80 jest odżywką białkową, której skład wykorzystuje ultrafiltrowany koncentrat serwatki. Dzięki wykorzystaniu tej formy białkowej producenci uzyskali produkt odznaczający się przede wszystkim wysoką wartością odżywczą, która jednocześnie determinuje wysoką wchłanialność cząsteczek proteinowych. Suplement WPC 80 odznacza się także rozbudowanym profilem aminokwasowym umożliwiającym uzyskanie silnego działania anabolicznego. Osobną kwestią jest znikomy dodatek laktozy, co dodatkowo podkreśla duże korzyści preparatu dla osób ćwiczących i pragnących zbudować beztłuszczową masę mięśniową. Ostrowia WPC 80 okazuje się dobrym wsparciem dla zbilansowanej diety, a także dobrym rozwiązaniem w przypadku uzupełnienia dobowej kaloryki o brakującą ilość białka.

 

2. Ostrowia – działanie
Formuła WPC 80 marki Ostrowia została oparta na wspomnianym już koncentracie białek serwatki, które zostały pozyskane w wyniku procesu ultrafiltracji. Proteiny zawarte w tym suplemencie odznaczają się wysoką jakością i znaczną odpornością na procesy trawienne ludzkiego ustroju, co powoduje znaczną minimalizację strat w przewodzie pokarmowym.

 

Preparat firmy Ostrowia jest przeznaczony do kontrolowanego przyrostu masy ciała. Białko jest jednym z trzech podstawowych makroskładników diety osób ćwiczących, którego ilość stanowi wyznacznik skutecznego rozwoju masy mięśniowej. Zapewnienie odpowiedniej dawki białka w ciągu dnia umożliwia naturalny wzrost tkanki mięśniowej, a to ze względu na silne oddziaływanie na wiele procesów anabolicznych ludzkiego metabolizmu. Co więcej, utrzymanie odpowiedniego poziomu protein w naszej diecie zabezpiecza je przed degradacją i stymuluje organizm do czerpania energii z tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nasza masa nie ulega spadkowi podczas odchudzania, a same mięśnie zostają szybciej odsłonięte, gdyż tłuszcz stanowi główne źródło energetyczne dla ćwiczeń oraz sprawnego przeprowadzenia większości procesów metabolicznych.

  Fabryka Siły Sklep

Równie istotną kwestią jest bogata zawartość aminokwasów, które tworzą cząsteczki białkowe zawarte w suplemencie marki Ostrowia. Aminokwasy, w tym popularny kompleks BCAA czy glutamina, stanowią pierwszą linię obrony tkanki mięśniowej przed szkodliwym działaniem katabolizmu. Efektem tych procesów jest m.in. zwolnienie pracy metabolizmu, spadek masy mięśniowej, upośledzenie mechanizmów odnowy i regeneracji ustroju, a także długotrwałe utrzymywanie się skutków powysiłkowego zmęczenia. Aminokwasy stymulują cykle anaboliczne, które wywołują odwrotne niż wyżej wymienione skutki. Dzięki temu organizm zyskuje idealne warunki do dalszego rozwoju sylwetki.

 

3. Ostrowia – dawkowanie
Odżywka białkowa Ostrowia WPC 80 jest produktem przeznaczonym do kontrolowanego i równomiernego rozwoju masy ciała, a także kształtowania sylwetki. Podstawowym warunkiem uzyskania jego właściwości jest stosowanie w zgodzie ze zbilansowaną dietą oraz spersonalizowanym planem treningowym. Producenci suplementu polecają, by w ciągu dnia przyjąć od 1 do 3 porcji preparatu, który może być spożyty pomiędzy posiłkami, po zakończonym treningu lub przed snem. Pojedynczą dawkę Ostrowia WPC 80 należy rozpuścić w około 300 ml zimnej wody lub odtłuszczonego mleka, a przygotowany napój zaleca się spożyć tuż po przyrządzeniu.

 

4. Ostrowia – opinie
Głównymi zaletami preparatu WPC 80 marki Ostrowia są skład oraz cena. Białko wykorzystane w suplemencie Ostrowia odznacza się dobrą jakością, która nie pociąga za sobą wysokich kosztów. Co więcej, suplement charakteryzuje się bezproblemową rozpuszczalnością oraz brakiem chemicznego posmaku po jego przygotowaniu. WPC 80 można śmiało polecić osobom poszukującym odżywki, która zapewnia skutecznie działanie i jest dobrym rozwiązaniem ekonomicznym.

 

Ostrowia WPC 80 jest polecany przede wszystkim osobom trenującym, które na co dzień stosują zbilansowaną dietę. Suplement stanowi proste i wygodne rozwiązanie w przypadku uzupełnienia dobowego zapotrzebowania na białko. Choć odżywki proteinowe kojarzą się dość jednoznacznie z preparatami dla pasjonatów kulturystyki oraz treningu siłowego, produkt można też zastosować u zawodników dyscyplin szybkościowych, wytrzymałościowych oraz wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia i rekreacji ruchowej.

 

5. Ostrowia – cena
Firma Ostrowia obecnie występuje pod inną nazwą, a mianowicie Ostrovit. Preparat WPC 80 pozostał jednak w ofercie tego producenta i stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych pozycji. Suplement można zakupić w naszym sklepie internetowym, gdzie występuje w dwóch gramaturach i cenach:
– 900 g – 50 zł,
– 2270 g – 130 zł.