Choć mogłoby się wydawać, iż nasze kości potrafią znieść wszystko, to nawet najlepsi i najwięksi zawodnicy muszą je wzmacniać. Oprócz zbilansowanej diety warto sięgnąć po suplementy, których działanie opiera się na znacznym zwiększeniu wytrzymałości. Flexagen to jeden z przykładów odżywek, której stosowanie w znaczący sposób ogranicza ryzyko kontuzji i innych przypadłości związanych z naszym aparatem ruchu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Flexagen – skład
2. Flexagen – działanie
3. Flexagen – dawkowanie
4. Flexagen – opinie
5. Flexagen – cena

 

 

1. Flexagen – skład
Formuła preparatu Flexagen stanowi unikalną i niezwykle zaawansowaną kompozycję różnych składników, które dzięki wzajemnemu oddziaływaniu na siebie pozwalają na niezwykle silne działanie i wzmocnienie wytrzymałości naszego aparatu ruchu. Głównym czynnikiem jest kolagen, który w przypadku suplementu firmy Olimp został wykorzystany w dwojakiej formie: hydrolizowanej i natywnej typu II. Za terminem „kolagen” kryje się grupa unikalnych cząsteczek białkowych określanych dokładniej kolagenowymi, które stanowią blisko 25% całkowitej liczby protein ludzkiego organizmu. Choć jego rola jest powszechnie kojarzona ze wzmacnianiem elementów narządu ruchu, w rzeczywistości spektrum oddziaływania kolagenu jest o wiele szersze. Oprócz obecności w kościach, więzadłach czy ścięgnach białka typu kolagenowego występują też między innymi w kolejnych warstwach naszej skóry, jej wytworów (np. paznokciach bądź włosach) czy śródbłonkach wyścielających naczynia krwionośne. Ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej elastyczności i wytrzymałości tych struktur, co umożliwia ich odkształcanie oraz wzmacnia odporność na wszelkiego rodzaju mechaniczne urazy.

 

Kolagen to jednak nie wszystko. Flexagen zawiera w swoim składzie dwie niezwykle cenne witaminy. W przypadku witaminy B6, nazywanej też pirydoksyną, firma Olimp zdecydowała się na jej wykorzystanie ze względu na zbawienną rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji układu nerwowego, wzroście syntezy cennej hemoglobiny czy bezpośredni udział glikolizy i glikogenolizy. Niedobory tej witaminy bardzo często skutkują stanami zapalnymi skóry i błon śluzowych, co jednocześnie wiąże się ze zmniejszeniem ilości i degradacją wspomnianego już kolagenu.

 

Nierozerwalny związek z białkami kolagenowymi ma druga z użytych witamin – kwas askorbinowy. Witamina C jest jednym z głównych czynników sprzyjających syntezie nowych włókien kolagenu, co jednocześnie pozwala na utrzymanie prawidłowej kondycji naszej skóry i wcześniej już przytoczonych elementów aparatu kinetycznego.

 

Firma Olimp postanowiła dodatkowo uatrakcyjnić skład swojego preparatu dzięki bogatemu kompleksowi mineralnemu, którego zadaniem jest wzbogacenie naszej codziennej diety i znaczne ograniczenie ryzyka powstania niedoborów. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście fosfor i wapń, które stanowią jeden z podstawowych budulców masy kostnej. Dzięki wykorzystaniu form pochodzących z soli mineralnych Claci-K (Albion) wspomniane mikroelementy charakteryzują się wysoką przyswajalnością, co pozwala na ich jeszcze sprawniejsze wykorzystanie w procesach wzmacniania kośćca.

 

Magnez od dawna jest postrzegany jako jeden z najważniejszych pierwiastków chemicznych niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. W przypadku preparatu Flexagen został wykorzystany nie tylko w celach profilaktycznych, ale również jako swoista pomoc do utrzymania prawidłowej pobudliwości naszych mięśni. Co więcej, magnez jest niezbędny w syntezie niektórych witamin, w tym wspomnianej już witaminy C. Do tego należy dodać kompleks manganu i miedzi, które zostały użyte w formie łatwo przyswajalnych chelatów aminokwasowych, co podobnie jak w przypadku fosforu i wapnia, skutkuje łatwiejszym wchłanianiem i wykorzystaniem przez organizm. Działanie manganu i miedzi ma charakter antyoksydacyjny. Oba pierwiastki stanowią skuteczne wsparcie w procesie zwalczania wolnych rodników, które mogą spowodować zahamowanie lub zaburzenie syntezy kolagenu. Co więcej, zarówno miedź, jak i mangan pozwalają na prawidłowe przeprowadzenie mechanizmów produkcji tkanki łącznej będącej jednym z podstawowych elementów tworzących np. chrząstki i torebki stawowe czy struktury więzadłowe.

  Tu kupisz ten produkt Olimp Flexagen Forte - 60 tabl. (0) Olimp Flexagen Forte - 60 tabl. 41,98 zł Sprawdź Teraz!

2. Flexagen – działanie
Bogaty skład preparatu Flexagen determinuje jego działanie, które ma przede wszystkim charakter ochronny. Duża ilość składników sprzyjających utrzymaniu prawidłowej wytrzymałości kości, więzadeł czy ścięgien, pozwala w znaczący sposób zminimalizować ryzyko powstawania kontuzji w trakcie amatorskiego i wyczynowego uprawiania wszelakich dyscyplin sportowych. Niemniej jednak, preparat firmy Olimp nie jest dedykowany wyłącznie osobom ćwiczącym. Rozbudowana i zaawansowana formuła Flexagenu umożliwia zastosowanie go również w innych przypadkach.

 

Dobrym przykładem mogą być kobiety w wieku średnim, które borykają się z postępującymi zmianami menopauzalnymi. Jednym z flagowych objawów postępującej menopauzy jest nasilenie procesów utraty tkanki kostnej, co powoduje stopniowe zmniejszenie całkowitej masy kośćca. To natomiast prowadzi do rozwoju osteoporozy, która z biegiem czasu może skutkować martwicą kości oraz zaburzeniem gospodarki mineralnej naszego organizmu. Innym przykładem mogą być po prostu osoby starsze, u których procesy namnażania komórek kostnych ulegają wyraźnemu osłabnięciu. Flexagen to także świetny środek prewencyjny, który można stosować, by zapobiec ewentualnym zmianom zwyrodnieniowym, jakie mogą wynikać z diety ubogiej w składniki zawarte w omawianym suplemencie.

 

3. Flexagen – dawkowanie
Suplementacja i dawkowanie preparatu Flexagen są uzależnione od posiadanej formy tego środka. W przypadku tabletek (60 szt.), producenci zalecają, by porcję 2 sztuk popić dużą ilością wody i potraktować jako dodatek do posiłku. Z kolei w przypadku proszku (30 saszetek) firma Olimp poleca, by pojedyncza porcja (12 g) została rozpuszczona w 150 ml zimnej wody. Flexagen w formie proszku charakteryzuje bardzo dobra rozpuszczalność i atrakcyjny malinowy smak.

 

4. Flexagen – opinie
To, co przede wszystkim wyróżnia Flexagen na tle innych preparatów wzmacniających kondycję naszego układu ruchu to cena, która w przypadku tak skutecznego składu, jest niewygórowana. Osoby stosujące Flexagen potwierdzają też realne korzyści, jakie płyną z jego systematycznego stosowania. Część z nich wskazuje, iż kuracja jednym opakowaniem pozwala w znaczący sposób złagodzić niektóre z obecnych dolegliwości (np. ból czy trzeszczenie w stawach podczas ruchu). Spora część użytkowników podkreśla, że kolejnym plusem jest wspomniany już malinowy smak, który dość mocno i jakże pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych suplementów z tej kategorii.

 

5. Flexagen – cena
Cena preparatu firmy Olimp w przypadku kapsułek (40 szt.) oscyluje w granicach 60 zł. Flexagen jest suplementem diety, który można zakupić praktycznie w każdym punkcie sprzedaży odżywek oraz naszym sklepie internetowym.