Obecny rynek suplementów diety prezentuje zatrważającą i stale rosnącą liczbę preparatów. Wszystko za sprawą gwałtownego wzrostu liczby firm produkujących odżywki dla osób ćwiczących i prowadzących zdrowy styl życia. Pomimo ciągłego pojawiania się nowych nazw, istnieją marki, które już teraz mogą pochwalić się długą historią i zaufaniem wśród pasjonatów aktywności fizycznej. Przykładem jest czeska firma Nutrend, która od kilkunastu lat swoimi produktami zapewnia wsparcie wszystkim szukającym wysokiej jakości w przystępnej cenie.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o firmie Nutrend
2. Nutrend Flexit Drink
3. Nutrend Unisport
4. Nutrend BCAA
5. Nutrend Whey Core 100
6. Nutrend Endurosnack

 

 

1. Kilka słów o firmie Nutrend
Firma Nutrend to jeden z czołowych producent suplementów diety

w Europie, a także najbardziej rozpoznawalna czeska marka na rynku odżywek. Nutrend jest firmą działającą od prawie 25 lat, a dzięki bogatej ofercie znalazła spore grono zadowolonych użytkowników. Obecnie suplementy diety opatrzone logiem Nutrend są sprzedawane i dostarczane do 29 krajów całego świata.

 

2. Nutrend Flexit Drink
Nutrend Flexit Drink to jeden z najczęściej i najchętniej kupowanych suplementów diety czeskiego producenta odżywek dla sportowców. Jak sama nazwa wskazuje, działanie preparatu Flexit Drink zostało ukierunkowane na zwiększenie ochrony aparatu ruchu i poprawę wytrzymałości połączeń stawowych ludzkiego organizmu. Wszystko dzięki unikalnej formule suplementu, która opiera się tylko i wyłącznie na skutecznych oraz sprawdzonych składnikach. Kompleks siarczanu chondroityny, kwasu hialuronowego i proliny ma niepodważalny wpływ na poprawę elastyczności, ruchomości, a także wzmocnienie odporności przeciwko urazom mechanicznym, jakie powstają na skutek długotrwałego oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Suplement Flexit Drink dzięki wcześniej wspomnianym składnikom warunkuje też prawidłowy przebieg syntezy kolagenu, substancji będącej fundamentem właściwego funkcjonowania całego narządu ruchu. Dodatek kwasu askorbinowego, popularnej witaminy C, jest jednym z elementów ochrony

i oczyszczania ustroju ze szkodliwych wolnych rodników nasilających procesy starzenia się organizmu. Postępujący wiek skutkuje też nasileniem utraty tkanki kostnej, jak i innych równie ważnych mikroelementów wpływających na ten proces. Dlatego też firma Nutrend wzbogaciła skład swojej odżywki dodatkiem magnezu, wapnia i witaminy D, które świetnie uzupełniają codzienną dietę i stanowią istotne wsparcie dla stale przeciążanego aparatu kostno-więzadłowego. Co więcej, formuła produktu została uatrakcyjniona o porcję białka i węglowodanów, które także zostały wykorzystane jako element profilaktyki kontuzji narządu ruchu. Fabryka Siły Sklep

 

Flexit Drink jest sprzedawany w formie sypkiego proszku w kilku owocowych wariantach smakowych, w gramaturze 400 g. Po zmieszaniu z zimną wodą otrzymujemy napój, który zaleca się spożyć w trakcie posiłku. Producenci zalecają, by Flexit Drink był stosowany dwukrotnie w ciągu dnia, co pozwoli maksymalne wykorzystać działanie i właściwości preparatu. Cena Flexit Drink firmy Nutrend wynosi 44 zł, a sam suplement można zakupić zarówno w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców, jak i w naszym sklepie internetowym.

 

3. Nutrend Unisport
Odżywka Unisport to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób ćwiczących, które w wyniku treningów są narażone na duże straty energetyczne. Koncentrat firmy Nutrend umożliwia trenującym przygotowanie napoju pozwalającego zapobiec powstawaniu efektów, jakie mogą pojawić po długotrwałych ćwiczeniach, a także minimalizować ewentualne niedobory aminokwasów i minerałów. Preparat Unisport to także świetne rozwiązanie podczas wysokich temperatur i w stanach skrajnego odwodnienia, kiedy gospodarka wodno-elektrolitowa ludzkiego organizmu zostaje wystawiona na próbę intensywnej pracy.

 

Wszystko za sprawą mieszanki białka i węglowodanów, które swoim działaniem stanowią świetną ochronę wobec niedostatków energii oraz wsparcie w stanach jej zwiększonego zapotrzebowania. Bogaty profil aminokwasowy białek – obecność glutaminy, l-karnityny i tauryny – potęguje mechanizmy regeneracyjne, skutecznie zapobiega nasileniu szkodliwych procesów katabolicznych, wpływa na metabolizm tkankowy i znacząco reguluje całkowitą przemianę materii. Wykorzystanie matriksu węglowodanów pozwala w krótkim czasie uzupełnić straty energetyczne, dodając organizmowi mocy. Formuła preparatu Unisport została też wzbogacona o niezwykle cenną dla układu nerwowego glicynę, której zadaniem jest utrzymanie prawidłowej funkcjonalności neuronów. Oprócz tego nie można zapomnieć o licznych składnikach mineralnych pod postacią biogennych pierwiastków, które dodatkowo normalizują środowisko organizmu do odpowiedniego działania większości szlaków metabolicznych.

 

Nutrend Unisport jest sprzedawany w postaci ciekłego koncentratu

o pojemności 1000 ml, który charakteryzuje się kilkoma wariantami smakowymi o niezwykle wysokiej jakości wykonania. Suplement zaleca się rozpuszczać w wodzie w proporcji 10 ml koncentratu na każde 650 ml zimnego płynu. Producenci polecają, by dziennie stosować nie więcej niż 50 ml Unisport. Cena odżywki firmy Nutrend wynosi 57 zł, a sam produkt można zakupić w punktach sprzedaży suplementów diety oraz w naszym sklepie internetowym.

 

4. Nutrend BCAA
Każdy producent suplementów diety posiada w swojej ofercie tzw. produkty podstawowe, które są spotykane w każdej szanującej się firmie. Jednym

z takowych artykułów jest popularny kompleks egzogennych aminokwasów BCAA. Marka Nutrend, nie pozostając w tyle, również oferuje konglomerat leucyny, izoleucyny i waliny, będący fundamentalnym wsparciem dla każdej osoby ćwiczącej.

 

W przypadku BCAA firmy Nutrend mamy do czynienia z zestawieniem trzech głównych aminokwasów w proporcji 2:1:1. O działaniu kompleksu BCAA można powiedzieć naprawdę wiele, co jest podyktowane jego uniwersalnym zastosowaniem. Z jednej strony aminokwasy egzogenne stanowią niezbędny składnik do prawidłowego funkcjonowania anabolizmu mięśniowego, co ma znaczący wpływ na proces syntezy nowych włókien mięśniowych. Ma to bezpośredni udział w rozwoju całkowitego poziomu naszej masy oraz zwiększeniu rozmiaru mięśni. Z drugiej strony BCAA to świetny preparat chroniący przed skutkami szkodliwego katabolizmu, który w prosty sposób prowadzi do degradacji tkanki mięśniowej. Odżywkę BCAA z czystym sumieniem można polecić osobom zarówno w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, jak i w trakcie modelowania sylwetki po intensywnym odchudzaniu.

 

Firma Nutrend oferuje preparat BCAA w kilku formach. W naszym sklepie internetowym produkt ten dostępny jest w postaci płynu o trzech różnych pojemnościach. Począwszy od niewielkich i pojedynczych

shotów (60 ml – 3 zł), a skończywszy na większych butelkach: 500 ml (30 zł) i 1000 ml (56 zł). Suplement może być stosowany samodzielnie lub jako dodatek do wody lub napojów izotonicznych.

 

5. Nutrend Whey Core 100
Odżywki białkowe, podobnie jak wyżej opisane BCAA, stanowią swoistą podstawę suplementacji każdej osoby ćwiczącej. Proteiny w formie preparatów są świetnym wsparciem zbilansowanej diety sportowców zarówno jako smakowy dodatek do posiłków, jak i szybkie oraz wygodne rozwiązanie służące uzupełnianiu dziennej kaloryki.

 

Firma Nutrend postanowiła zaoferować ćwiczącym odżywkę białkową, której skład będzie opierał się na dwóch najbardziej popularnych formach protein pochodzących z serwatki. Mowa o koncentracie i izolacie, postaciach

o zróżnicowanym tempie wchłaniania, jak i samej zawartości białka w białku. Whey Core 100 jest suplementem diety, którego skład zawiera tylko czyste białko serwatki bez obecności zbędnych dodatków w postaci protein pochodzenia roślinnego. Wysoka jakość wykorzystanego białka odznacza się bogatym kompleksem aminokwasów, gdyż pojedyncza porcja suplementu Whey Core 100 dostarcza aż 5 g aminokwasów BCAA.

 

Odżywka białkowa Whey Core 100 jest suplementem diety służącym do kontroli masy ciała, a także uzupełnienia codziennej diety w białko. Preparat Firmy Nutrend może być z powodzeniem wykorzystany zarówno podczas treningów hipertroficznych, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Porcja czystego białka może zostać wykorzystana w organizmie do zwiększenia ilości włókien (tzw. hipertrofia) tworzących nasze mięśnie, ale też jako ochrona przed ich destrukcją na skutek ograniczonej kaloryki diety w trakcie odchudzania. Duża zawartość egzogennych aminokwasów dodatkowo potęguje anaboliczne zastosowanie preparatu u osób ćwiczących.

 

Whey Core 100 firmy Nutrend jest oferowany w formie sypkiego proszku

o kilku naprawdę rewelacyjnych smakach. Pojedyncza porcja preparatu powinna zostać zmieszana z odpowiednią ilością wody lub odtłuszczonego mleka. Sam suplement należy stosować zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem na białko. Należy jednak pamiętać, że odżywka nie może stanowić zamiennika zwykłego posiłku. Cena preparatu Nutrend wynosi 170 zł za opakowanie o pojemności 2270 g. Whey Core 100 można zakupić

w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców oraz w naszym sklepie internetowym.

 

6. Nutrend Endurosnack
Preparat Endurosnack to rewelacyjne rozwiązanie dla osób szukających szybkiego zastrzyku energii. Dzięki niewielkim rozmiarom i wygodnej formie Endurosnack można ze sobą zabrać na każdy trening, bez względu na to, czy ćwiczymy w klubie fitness, czy na świeżym powietrzu. Firma Nutrend postanowiła zadbać o komfort swoich klientów i stworzyć odżywkę

o bogatym składzie.

 

Endurosnack jest przykładem produktu w formie żelu, którego działanie ma głównie charakter proenergetyczny. Powodem jest wysoka zawartość mieszanki prostych i złożonych węglowodanów, które odznaczają się zróżnicowanym czasem wchłaniania. Mieszanka cukrów stanowi rewelacyjną porcję niezbędnego dla mięśni paliwa, które jak powszechnie wiadomo, zostaje zużyte na skutek wysiłku fizycznego. Dzięki temu Endurosnack stanowi świetny sposób na ograniczenie efektów potreningowego zmęczenia organizmu i wykazuje silne działanie antykataboliczne.

 

Preparat Endurosnack został dodatkowo wzbogacony o kompleks proregeneracyjnych aminokwasów, które nasilają mechanizm oczyszczania ustroju ze zbędnych i szkodliwych metabolitów wtórnych. Obecność aminokwasów ma też znaczenie w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania reakcji ukierunkowanych na produkcję energii, określanych zazwyczaj mianem anabolizmu. Procesy anaboliczne skutkują wieloma korzyściami dla ustroju człowieka, jak np. nasilenie syntezy nowych włókien mięśniowych, normalizacja pH czy usprawnienie reakcji detoksykacyjnych.

 

Żel energetyczny firmy Nutrend oferowany jest w dwóch wariantach gramaturowych (35 g – 3 zł i 75 g – 6,50 zł), a każdy z nich można zakupić

w kilku różnych smakach. Suplement Endurosnack jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych zawodników, jak i początkujących miłośników aktywności fizycznej. Odżywka jest dostępna w punktach sprzedaży suplementów diety oraz w naszym sklepie internetowym.