Magnez to pierwiastek chemiczny o bardzo istotnym znaczeniu dla organizmu. Ma wpływ na układ nerwowy, układ pokarmowy, układ krwionośny, a także na uwapnianie kości i zębów oraz pracę mięśni. Jest to pierwiastek wyjątkowo ważny dla osób wykonujących pracę umysłową, jak również dla tych, które skupiają się na pracy typowo fizycznej. Współcześnie magnez jest niestety często pierwiastkiem deficytowym ze względu na rozwój cywilizacji, wykorzystywanie nawozów sztucznych oraz przetwarzanie żywności. Do zapobiegania niedoborom magnezu wykorzystuje się obecnie skuteczne suplementy diety. MagMax B6 to optymalny suplement diety z magnezem dla wszystkich osób, które potrzebują zwiększonej ilości tego pierwiastka.

 

SPIS TREŚCI:
1. MagMax B6 – magnez w postaci cytrynianu
2. MagMax B6 – kto powinien przyjmować suplement?
3. MagMax B6 – zasady przyjmowania

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. MagMax B6 – magnez w postaci cytrynianu
Cytrynian magnezu to sól magnezowa kwasu cytrynowego. Tak techniczne nazwy mogą budzić pewien niepokój, ale zupełnie niepotrzebnie, ponieważ wykorzystanie bardziej złożonej formy magnezu odbywa się ze względu na dobro osoby decydującej się na suplementację. Jeszcze do niedawna do suplementacji magnezu powszechnie wykorzystywało się tlenek magnezu. Pacjenci przyjmujący ten środek bardzo często dalej uskarżali się na problemy charakterystyczne dla niedoborów magnezu. Było to nieuniknione, ponieważ tlenek magnezu jest związkiem bardzo słabo przyswajalnym przez organizm człowieka.

 

Z cytrynianem magnezu organizm radzi sobie znacznie lepiej. Forma ta charakteryzuje się wysoką biodostępnością i jest bardzo użyteczna w kontekście wdrożonej suplementacji. Ważną kwestią jest także to, że cytrynian magnezu jest związkiem, który bez problemu można zamknąć w postaci łatwej do połknięcia tabletki.

 

2. MagMax B6 – kto powinien przyjmować suplement?
Stosowanie suplementu MagMax B6 jest wskazane w przypadku wszystkich osób, które mogą mieć niedobory magnezu, mają podwyższone zapotrzebowanie na magnez lub znajdują się w grupie ryzyka niedoboru magnezu.

 

Niedobory magnezu charakteryzują się wieloma trudnymi do jednoznacznego zdiagnozowania objawami. Najbardziej charakterystyczne z nich to osłabienie, drganie powiek, pojawianie się niekontrolowanych skurczów mięśni po wysiłku, a nawet w środku nocy, podczas snu.

  Fabryka Siły Sklep

Większe zapotrzebowanie na magnez związane jest z prowadzeniem aktywnego trybu życia. W pierwszej kolejności jest to zawsze aktywność fizyczna związana z uprawianiem różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Wymagający pod tym względem jest zarówno trening siłowy, jak i trening o charakterze wytrzymałościowym. Okres intensywnych treningów może być wskazaniem do przyjmowania magnezu w formie suplementu. Trzeba podkreślić, że bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zapotrzebowanie na magnez jest też kwestia stanu psychicznego osoby. Osoby żyjące w stresie lub zmuszone do ciągłej aktywności umysłowej, na przykład w związku z trudną sytuacją życiową lub charakterem wykonywanej pracy, mają znacznie wyższe zapotrzebowanie na magnez. W ich przypadku suplementacja magnezem jest w stanie łagodzić wpływ stresu na organizm i ułatwiać powrót do równowagi psychicznej.

 

Warto zauważyć, że magnez poprawia efektywność procesów myślowych, zwłaszcza związanych z pamięcią, co może oznaczać efektywniejsze radzenie sobie z wyzwaniami, na przykład z sesją egzaminacyjną.

 

W grupie ryzyka wystąpienia niedoboru magnezu są dzisiaj praktycznie wszystkie osoby, które nie odżywiają się w sposób świadomy. To efekt zubożenia diety współczesnego człowieka. Poważniejsze braki magnezu mogą dotykać kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, osób po poważnych urazach, zwłaszcza po złamaniach, a także osób starszych i osób leczących się na choroby przewlekłe. Zwłaszcza osoby starsze zmagające się z chorobami układu sercowo-naczyniowego i cukrzycą powinny zwracać uwagę na objawy niedostatecznej ilości magnezu w ich organizmie. Takie osoby często korzystają z leków, których efektem ubocznym jest zwiększone wydalanie elektrolitów z organizmu lub zaburzenia ich wchłaniania, w tym przede wszystkim magnezu, ale także szeregu innych ważnych substancji, o czym powinien pamiętać lekarz prowadzący.

 

3. MagMax B6 – zasady przyjmowania
Jeśli suplement MagMax B6 jest przyjmowany z polecenia lekarza, należy bezwzględnie stosować się do jego zaleceń. Jest to osoba najbardziej kompetentna do wskazania właściwego sposobu korzystania z suplementu.

Jeśli MagMax B6 jest przyjmowany w sposób profilaktyczny, na przykład przez osobę rozpoczynającą trening lub przez osobę z grup ryzyka niedoboru magnezu, wystarczy jedna tabletka MagMax B6 dziennie. Osoby zauważające u siebie objawy niedoboru magnezu mogą przyjmować dwie tabletki dziennie.

 

Suplement diety MagMax B6 jest suplementem diety, a nie jej substytutem, więc należy w pierwszej kolejności zadbać o dobrą, odpowiednio zbilansowaną dietę i dopiero jeśli taka dieta nie wystarczy do zapewnienia organizmowi odpowiedniej ilości magnezu, należy sięgnąć po MagMax B6. Maksymalna dawka suplementu diety MagMax B6 nie powinna być przekraczana, jeśli takiego zalecenia nie przekaże lekarz.