Gold Omega 3 to nowoczesny suplement diety polecany zarówno zawodnikom regularnie trenującym sport, jak i amatorom, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Podstawowym składnikiem kapsułek Gold Omega 3 są, jak sama nazwa wskazuje, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.  

 

SPIS TREŚCI:
1. GOLD OMEGA 3 – skład
2. GOLD OMEGA 3 – dawkowanie
3. GOLD OMEGA 3 – opinie
4. GOLD OMEGA 3 – sklepy i ceny

 


1. GOLD OMEGA 3 – skład
Kwasy omega-3 wchodzące w skład niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w skrócie NNKT, pozyskiwane są głównie z ryb zimnowodnych i są jednym ze składników znienawidzonego przez dzieci tranu. Najwięcej kwasów zawierają tłuste ryby, jak makrela, śledź, tuńczyk, łosoś. Kwasy omega-3 występują także w oleju rzepakowym oraz w owocach morza. Spożywanie kwasów omega-3 powszechnie uważane jest za czynnik wspomagający zapobieganiu schorzeń układu sercowo-naczyniowego i korzystnie wpływający na układ nerwowy, komórki, tkanki i narządy. Gold Omega 3 zawiera również witaminę E, co zapobiega utlenianiu się kwasów oraz korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

 

2. GOLD OMEGA 3 – dawkowanie
Producent zaleca spożywanie od 1 do 2 kapsułek dziennie. Ważny jest też tryb życia i charakter aktywności fizycznej danej osoby. W przypadku osób ćwiczących intensywnie i regularnie ta dawka będzie inna niż dla kogoś okazjonalnie uprawiającego sport. Zawsze należy zażywać dawkę suplementu zalecaną przez producenta, a w przypadku kobiet w ciąży lub zawodowych sportowców zasięgnąć porady lekarza. Suplement nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, więc tutaj również zalecana jest ostrożność lub konsultacja z lekarzem.


3. GOLD OMEGA 3 – opinie
Powszechna jest opinia, że kwasy omega-3 korzystnie wpływają na poprawę sprawności stawów. Wyżej wspomniano również o dobroczynnym wpływie na układ krążenia dzięki obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Wspomagają także pracę i regenerację układu nerwowego. Popularne wśród wielu osób jest stosowanie suplementu w okresach jesienno-zimowych jako środka wspomagającego odporność na przeziębienia oraz dodającego energii, a także korzystnie oddziałującego na samopoczucie. Gold Omega 3 przyspiesza również przemianę materii, ponieważ NNKT biorą czynny udział w przebiegu procesów metabolicznych. Uważa się, że kwasy omega-3 powinny być niezbędnym składnikiem każdej dobrze zbilansowanej diety osób dbających o zdrowy i prawidłowy rozwój.

 

4. GOLD OMEGA 3 – sklepy i ceny
Suplement diety Gold Omega 3 jest dostępny w aptekach, sklepach z odżywkami i sklepach internetowych. Gold Omega 3 jest zalecany jako wspomaganie leczenia dla osób, które przeszły choroby układu krążenia – oczywiście, jeśli poleci go kardiolog. Ceny suplementu są zróżnicowane, ale zaczynają się od około 30 zł za 60 kapsułek, choć produkt dostępny jest również w większych opakowaniach, gdzie cena za jedną kapsułkę jest o wiele korzystniejsza. Podczas zakupu produktu w Internecie warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników oraz unikać zakupu na aukcjach – nie mamy tutaj pewności co do oryginalności suplementu i jego daty ważności. Fabryka Siły Sklep