W dzisiejszym tekście prezentujemy ofertę firmy Fitmax, jednego z głównych przedstawicieli polskiego rynku suplementów diety i odżywek dla osób ćwiczących. Niska cena w stosunku do dobrej jakości preparatów pozwoliła utrzymać się marce przez długi czas, a także zbudować imponujące grono zwolenników. Dowiedz się, które suplementy Fitmax zasługują na szczególną uwagę.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o marce Fitmax
2. Fitmax Pure American
3. Fitmax Octagon
4. Fitmax Cissus
5. Fitmax BCAA
6. Fitmax Mass Active

 

 

1. Kilka słów o marce Fitmax
Marka Fitmax jest jednym z polskich producentów suplementów diety i odżywek dla sportowców, który funkcjonuje na rynku od przeszło 15 lat. Ogromne doświadczenie, wyspecjalizowana kadra pracownicza i wykorzystywanie najnowszych technologii produkcji suplementów diety sprawiają, że Fitmax znajduje się w czołówce rodzimych firm, które zajmują się dystrybucją oraz sprzedażą preparatów wspierających osoby ćwiczące i przestrzegające zasad zdrowego odżywiania. Idealnym dowodem na to jest zaufanie ze strony profesjonalnych zawodników jak chociażby Karola Małeckiego – jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego sportu, a także wielokrotnego mistrza w kulturystyce i kickboxingu.

 

2. Fitmax Pure American
Odżywka Pure American jest suplementem diety, który zaliczany jest do grona gainerów. Preparat białkowo-węglowodanowy marki Fitmax jest polecany przede wszystkim jako szybki i wygodny sposób do uzupełnienia cennych makroskładników. Forma łatwo rozpuszczalnego proszku o wyjątkowym smaku pozwala przygotować pełnowartościowy shake, który stanowi proste rozwiązanie dla osób borykających się z brakiem wolnego czasu lub możliwości na spożycie zbilansowanego posiłku. Gainer Pure American, podobnie jak inne suplementy diety, należy stosować w zgodzie z dobową kaloryką, co pozwoli na uniknięcie niekorzystnego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej oraz nadmiernego "ulania" sylwetki.

 

Skład preparatu Pure American został oparty na dwóch kompleksach. Głównym z nich jest matriks węglowodanów prostych i złożonych, które na skutek zróżnicowanego tempa przyswajalności i wchłaniania pozwalają na równomierny wyrzut energii do naszych mięśni. Dodatkowa energia pozwala na pokrycie niezbędnych strat, jakie powstały po intensywnym wysiłku fizycznym. Potęguje także ogólną ilość siły, co przekłada się na wzrost intensywności treningowej; a także chroni mięśnie przed degradacją cząsteczek białkowych i wykorzystaniem ich jako „paliwa energetycznego”.

W przypadku konglomeratu białek firma Fitmax wykorzystała dwie unikalne formy proteinowe – koncentrat serwatki i izolat sojowy – co podobnie jak w przypadku węglowodanów pozwala, by energia była transportowana do mięśni w powolny i harmonijny sposób. Proteiny występujące w odżywce Pure American oddziałują nie tylko na proces rozbudowy masy mięśniowej. Dzięki bogatej zawartości aminokwasów, gainer marki Fitmax stanowi świetne rozwiązanie służące intensyfikacji przemian anabolicznych naszego ustroju. Nasilenie anabolizmu rzutuje na całość efektów, jakie zostały wypracowane podczas ćwiczeń. Fabryka Siły Sklep

 

Odżywka Pure American powinna być stosowana w ilości od 1 do 3 porcji w ciągu dnia, gdzie każda dawka wynosi 2 pełne miarki. Suplement należy wymieszać w shakerze przy użyciu 200 ml wody lub odtłuszczonego mleka. Zaleca się przyjmować gainer pomiędzy posiłkami lub po zakończonym treningu. Pure American można zakupić w naszym sklepie internetowym w dwóch wersjach: 2200 g (50 zł) i 4000 g (85 zł).

 

3. Fitmax Octagon
Odżywka Octagon to wizja idealnego boostera treningowego o formule stanowiącej połączenie aż czterech różnych kompleksów z dużą ilością składników aktywnych. Energizing Matrix jest mieszanką pobudzającą i wykorzystującą kofeinę, promobilizujące aminokwasy, takie jak tauryna czy tyrozyna, a także liczne ekstrakty roślinne, jakie często można spotkać w składzie naturalnych środków tonizujących. Naturalny charakter wykorzystanych substancji nie niesie za sobą ryzyka nadmiernego pobudzenia czy szkodliwego działania na układ krążenia – to czyste źródło energii i mocy do intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Kolejny konglomerat – Maximize Strength Blend – stanowi połączenie najsilniejszych anabolików i jak wskazuje sama nazwa – prowadzi do wzrostu siły. Równoczesne zastosowanie dwóch popularnych form kreatyny (jabłczanu i monohydratu) w zestawieniu z kompleksem rozgałęzionych aminokwasów typu BCAA stanowi rewelacyjne rozwiązanie do ograniczenia katabolizmu mięśniowego i wspomnianego już przyrostu siły. Nasilenie produkcji ATP przez kreatynę wraz z intensywną regeneracją dzięki BCAA zapewnia holistyczne podejście do rozwoju masy mięśniowej.

 

Unikalnym składnikiem boostera Octagon jest High Performance Blend, którego działanie ukierunkowane jest na poprawę ogólnego funkcjonowania organizmu i sprawniejszy transport niezbędnych wartości odżywczych w obrębie naszych mięśni. Kompozycja beta-alaniny z winianem l-karnityny, a także magnezu i witaminy B6 świetnie reguluje zarówno funkcjonowanie systemu nerwowego, jak i cały proces przewodnictwa informacji nerwowej. Dodatek imbiru wraz z oryginalnym kompleksem Vinitrox (mieszanka polifenoli wraz z ekstraktami z jabłek i winogron), pozwala na jeszcze lepszą wchłanialność wszystkich składników przedtreningówki firmy Fitmax.

 

Octagon to także silna formuła detoksykacyjna, która w przypadku odżywki marki Fitmax została oparta na mieszance popularnej glutaminy, glukuronolaktonu, AAKG i cytryńca chińskiego. Takowa kompozycja pozwala niezwykle skutecznie usuwać metabolity wtórne, a także nasilić wymiatanie wolnych rodników, a to z kolei pozwala na sprawne oczyszczenie całego ustroju. Booster treningowy Octagon zaleca się stosować raz dziennie, do 40 minut przed planowanym treningiem. Sam preparat można zakupić w naszym sklepie internetowym w cenie 77 zł (494 g), a także punktach sprzedaży odżywek dla sportowców.

 

4. Fitmax Cissus
Preparat Cissus jest suplementem diety polecanym głównie osobom ćwiczącym lub po prostu aktywnym fizycznie, których aparat ruchu jest stale narażony na długotrwałe obciążenia. Marka Fitmax przygotowała preparat ukierunkowany na znaczną poprawę wytrzymałości naszych ścięgien, więzadeł i torebek stawowych. Dzięki temu ryzyko kontuzji w trakcie treningów zostaje znacząco zminimalizowane.

 

Formuła suplementu została oparta na jednym składniku – ekstrakcie z tropikalnej rośliny Cissus quadrangularis. Substancja ta od dawna jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie Ayurevedy, gdzie znalazła zastosowanie jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na łagodzenie dolegliwości bólowych i przyśpieszenie leczenia uszkodzonych kości. Wszystko za sprawą właściwości anaboliczno-androgennych, które przyczyniają się do nasilenia przebudowy tkanki kostnej. Cissus pozwala także na redukcję stanów zapalnych, oczyszczanie ustrojów ze szkodliwych metabolitów wtórnych oraz wzrost odporności struktur narządu ruchu na urazy mechaniczne.

 

Preparat Fitmax Cissus jest sprzedawany w formie kapsułek, które producenci zalecają stosować dwukrotnie w ciągu dnia: rano na czczo oraz do 30 minut przed lub po zakończonym treningu. Opakowanie zawiera 60 sugerowanych porcji, a cena suplementu oscyluje w granicach 85 zł. Preparat można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz w punktach sprzedaży odżywek dla osób ćwiczących.

 

5. Fitmax BCAA
Kompleks egzogennych aminokwasów typu BCAA stanowi niejako jeden z głównych produktów każdej firmy oferującej preparaty dla sportowców. W przypadku firmy Fitmax mamy do czynienia z kilkoma formami tego suplementu różniącymi się między sobą obecnością ewentualnych dodatków, których zadaniem jest spotęgowanie działania w ludzkim organizmie oraz dostarczenie nadprogramowych korzyści.

 

Konglomerat BCAA jest jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na nasilenie reakcji anabolicznych w ustroju człowieka. Egzogenny charakter aminokwasów podkreśla ich wyjątkowość, a także wymaga od ćwiczącego ich dodatkowej suplementacji. Samo działanie BCAA jest niezwykle szerokie. Mieszanka leucyny, izoleucyny oraz waliny ma niepodważalny wpływ na rozbudowę masy mięśniowej poprzez nasilenie syntezy nowych cząsteczek białkowych. Co więcej, BCAA pozwala w skuteczny sposób zwiększyć aktywność procesów detoksykacji i regeneracji naszych mięśni, co tworzy rewelacyjne warunki do ich dalszego wzrostu. Warto też dodać, że BCAA wzmaga tempo przemiany materii i poprawia przyswajalność wartości odżywczych z pożywienia, co może być wykorzystane w okresie redukcji tkanki tłuszczowej.

 

BCAA firmy Fitmax można zakupić w naszym sklepie internetowym, w którym znajdziemy kilka rodzajów tego suplementu. W zależności od wybranego rodzaju – jego składu, ilości porcji, formy i gramatury produktu – cena aminokwasów BCAA prezentuje się w następujący sposób:

– BCAA + R-ALA – 53 zł (120 tabl.);
– BCAA + R-ALA – 80 zł (240 tabl.);
– BCAA + EAA – 53 zł (120 tabl.);
– BCAA + EAA – 71 zł (240 tabl.);
– BCAA Pro 4200 – 37 zł (120 tabl.);
– BCAA Pro 4200 – 69 zł (240 tabl.);
– BCAA Pro 8000 – 74 zł (550 g);
– BCAA Immuno – 82 zł (600 g);
– BCAA + Cytrulline – 75 zł (600 g);
– BCAA + Glutamine – 75 zł (600 g);
– BCAAStack II + EAA – 87 zł (600 g).

 

6. Fitmax Mass Active
Mass Active to klasyczny preparat białkowo-węglowodanowy, który potocznie określany jest mianem gainera. Wykorzystanie związków cukrowych o zróżnicowanym indeksie glikemicznym, a także kompleksu białek serwatki (koncentrat + izolat) z rozbudowanym aminogramem, pozwoliło na uzyskanie produktu, który zapewnia holistyczne działanie w kontekście wzrostu i rozbudowy aktualnej masy mięśniowej.

Unikalna kompozycja węglowodanów zapewnia pierwszą linię obrony dla mięśni i tworzących je białek, które najczęściej są wykorzystywane przez organizm jako źródło energii do wykonania zaplanowanego treningu oraz pokrycia strat, jakie powstały po jego zakończeniu. Węglowodany umożliwiają też długotrwałe uwalnianie wspomnianej energii, co w znaczący sposób ogranicza powstawanie efektów potreningowego zmęczenia organizmu, takich jak ból mięśniowy czy niekontrolowane skurcze.

 

Mass Active to także białko, które dzięki formie koncentratu i izolatu pozwala na stopniowe nasilanie anabolizmu w ciągu dnia. Proteiny są jednym z głównych budulców tkanki mięśniowej, dlatego gainer firmy Fitmax jest prostym i wygodnym sposobem na pokrycie naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Ze względu na rozbudowany aminogram, w którym odnajdziemy między innymi solidną porcję BCAA i glutaminy, Mass Active może z powodzeniem poprawić funkcjonowanie procesów regeneracyjnych oraz wspomóc metabolizm białek do uzyskania jeszcze mocniejszego anabolizmu. Preparat Fitmax został dodatkowo wzbogacony o kompleks witamin i minerałów, które pozwalają na pokrycie ewentualnych niedoborów i zniwelowanie ich następstw.

 

Mass Active, podobnie jak każdy gainer, należy stosować w zgodzie z aktualnym bilansem energetycznym diety, co pozwoli na uzyskanie maksymalnego działania suplementu. W związku
z tym producenci polecają, by odżywka białkowo-węglowodanowa była stosowana w ilości od 1 do 3 porcji w ciągu dnia. Każdorazowa dawka Mass Active powinna zostać przygotowana na bazie wody lub odtłuszczonego mleka. Preparat można zakupić w naszym sklepie internetowym w czterech pojemnościach, których cena prezentuje się w następujący sposób:
– 1000 g – 31 zł;
– 2000 g – 59 zł;
– 4000 g – 115 zł;
– 5000 g – 131 zł.