Odżywki białkowe to grupa suplementów diety, która występuje w ofercie każdej szanującej się firmy, która zajmuje się produkcją i sprzedażą preparatów dla osób ćwiczących. Proteiny stanowią fundament diety każdego zwolennika zdrowego trybu życia, który za pomocą wysiłku fizycznego stara się ukształtować swoją sylwetkę. Firma Scitec Nutrition postanowiła przeprowadzić małą rewolucję i przełamać nudne schematy panujące wśród odżywek białkowych. Protein Delite oferuje innowacyjne podejście do tematu wspierania zwolenników aktywności fizycznej, bez względu na wiek, płeć, cel czy rodzaj preferowanej dyscypliny sportowej.

 

SPIS TREŚCI:
1. Delite – skład
2. Delite – działanie
3. Delite – dawkowanie
4. Delite – opinie
5. Delite – cena

 

 

1. Delite – skład

Preparat Scitec Nutrition Delite Protein, jak wskazuje sama nazwa, jest odżywką białkową, której skład bazuje na zróżnicowanych frakcjach proteinowych. Podstawą jest oczywiście klasyczny koncentrat białek serwatki, który pochodzi z mleka, a także stanowi jedno z najczęściej wymienianych źródeł tego makroskładnika dla osób ćwiczących. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii ultrafiltracji Delite Protein jest odżywką charakteryzującą się niezwykłą jakością i wysoką wytrzymałością obecnych cząsteczek. To natomiast warunkuje dodatkową atrakcyjność suplementu ze względu na fakt, że proces trawienia odżywki nie rzutuje na ilości przyswajanego białka. Oprócz koncentratu firma Scitec zdecydowała się wykorzystać wolnowchłanialną kazeinę, która stanowi kolejny atut tego produktu.

 

Delite Protein to odżywka białkowa, która może pochwalić się bogatym aminogramem. Każdorazowa porcja suplementu firmy Scitec Nutrition dostarcza wszystkich niezbędnych aminokwasów, w tym także potężną dawkę aminokwasów egzogennych. Jest to grupa związków chemicznych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ustroju. Wymagają jednak dodatkowej suplementacji, ponieważ ludzki organizm nie jest zdolny do ich samodzielnej produkcji. Oprócz popularnego kompleksu BCAA odnajdziemy tu m.in.: fenyloalaninę, histydynę, lizynę, metioninę, treoninę i tryptofan. Co więcej, odżywka Protein Delita zawiera w swoim składzie taurynę oraz l-glutaminę.

 

2. Delite – działanie

Właściwości preparatu Protein Delite opierają się na tej samej roli, jaką pełnią białka w organizmie człowieka. Proteiny to podstawowy budulec tkanki mięśniowej, a także fundament zbilansowanej diety. Ich odpowiednia ilość jest niezbędna w procesie kształtowania sylwetki, zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Wykorzystanie wspomnianego już kompleksu białek o zróżnicowanym tempie wchłaniania wpływa na równomierny proces uwalniania energii. Dzięki temu ryzyko katabolizmu mięśniowego zostaje ograniczone do niezbędnego minimum, a to natomiast w żaden sposób nie wpływa ujemnie na dotychczasowo wypracowane efekty.

 

Scitec Nutrition Protein Delite dzięki dużej zawartości aminokwasów jest suplementem oddziałującym na mechanizmy anabolizmu mięśniowego. Termin ten odnosi się do ogółu reakcji bio-fizyko-chemicznych, których efektem jest produkcja energii i związków złożonych. Poszczególne związki, jakie tworzą – zastosowany matriks aminokwasów – przyczyniają się do tego w odmienny sposób. BCAA oddziałuje na regenerację mięśni po wysiłku fizycznym, która stanowi podstawę dla prawidłowego procesu syntezy nowych włókien mięśniowych. Wspomniana już l-glutamina jest świetnym stymulatorem tempa przemiany materii, co pozwala na jeszcze dokładniejsze i intensywniejsze przyswajanie wartości odżywczych pożywienia. Z kolei tauryna reguluje metabolizm naszych komórek, nasila syntezę kreatyny do mięśni i, podobnie jak wszystkie występujące tu aminokwasy, umożliwa detoksykację zbędnych metabolitów wtórnych. Fabryka Siły Sklep

 

3. Delite – dawkowanie

Suplementacja odżywką białkową Protein Delite powinna odbywać się w zgodzie z aktualnym bilansem energetycznym naszej diety. Dobowa kaloryka jest głównym wyznacznikiem ilości preparatu, jaką powinniśmy zastosować w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że działanie suplementu firmy Scitec Nutrition zostanie wykorzystane w maksymalny sposób. Producenci polecają, by w ciągu dnia zastosować od 1 do 3 porcji preparatu. Każdorazowa dawka Protein Delite dostarcza blisko 20 g czystego białka. Suplement należy zmieszać z około 300 ml zimnej wody lub odtłuszczonego mleka, a następnie spożyć tuż po przygotowaniu.

 

4. Delite – opinie

Odżywka Protein Delite uznawana jest za jeden z najsmaczniejszych preparatów białkowych na rynku suplementów diety. Wszystko za sprawą unikalnego dodatku pod postacią kawałków czekolady lub owoców, które niezwykle uatrakcyjniają smak i pozwalają w rewelacyjny sposób zastąpić niezdrowe słodycze. Warto zaznaczyć, że cząstki owoców nie są kandyzowane. Zostały pozbawione niezdrowych dodatków cukrów czy syropu glukozowo-fruktozowego dzięki procesowi liofilizacji, który polega na natychmiastowym zamrożeniu i wysuszeniu. Firma Scitec Nutrition zachowała nie tylko smak świeżych owoców, lecz także wszystkie wartości odżywcze.

 

Obecnośc zdrowych dodatków w postaci liofilizowanych owoców i czekolady pozwala wykorzystać Protein Delite w kuchni. Odżywka białkowa Scitec Nutrition stanowi idealny dodatek do niektórych posiłków, co w prosty sposób pozwala przełamać monotonię diety. Można pozwolić sobie na słodką nagrodę bez ryzyka zaprzepaszczenia dotychczasowych efektów. Protein Delite można z powodzeniem wykorzystać do owsianek, owocowych koktajlów, smoothie, naleśników, omletów lub jako jeden ze składników dietetycznych ciast i deserów.

 

5. Delite – cena

Odżywka Protein Delite ze względu na wysoką jakość wykonania, co przekłada się na rewelacyjne smaki, dobrą rozpuszczalność, a także wspomniane dodatki owoców i czekolady, przewyższa swoją ceną klasyczne preparaty białkowe. W naszym sklepie internetowym, w którym możecie zakupić ten produkt, dostępne są dwie wersje gramaturowe: mniejsza (500 g) w cenie 64,50 zł oraz większa (1000 g), której koszt zakupu wynosi 110,50 zł.