Długotrwałe zmęczenie, brak sił czy obniżona motywacja to tylko część problemów z jakimi borykają się osoby ćwiczące. Niejednokrotnie pomimo zbilansowanej diety, odpowiedniej regeneracji i właściwie dostosowanego planu treningowego pojawia się moment, w którym nie jesteśmy w stanie zrobić kolejnego kroku w kierunku progresu. W tym celu warto sięgnąć po booster treningowy, który pozwoli nam przenieść nasze dotychczasowe treningi na zupełnie inny poziom.


 

SPIS TREŚCI:
1. NO Xplode – skład
2. NO Xplode – działanie
3. NO Xplode – dawkowanie
4. NO Xplode – opinie
5. NO Xplode – cena

 

 

1. NO Xplode – skład
NO Xplode to niezwykle innowacyjna i rozbudowana kompozycja wielu składników, które dzięki wzajemnemu potęgowaniu swojego działania prowadzą do uzyskania jeszcze lepszych efektów płynących z treningu siłowego. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje bogaty kompleks związków przedtreningowych, które skutecznie zwiększają intensywność naszych ćwiczeń. Arginina to jeden z głównych aminokwasów wykorzystywanych w boosterach treningowych, a także najpopularniejszy katalizator w reakcji uwalniania tlenku azotu.

 

Związek ten przyczynia się do wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych i wzrostu ciśnienia, co rzutuje na znacznej poprawie transportu składników odżywczych i tlenu do naszych mięśni. Lepiej zaopatrzone mięśnie ulegają szybszej rozbudowie, co skutkuje zwiększeniem ich rozmiaru i wzrostu ogólnej masy mięśniowej.

Idealnymi partnerami dla argininy jest konglomerat beta-alaniny, tauryny i fenyloalaniny. Beta-alanina w unikalnej formie carnosyn pozwala na zwiększenie wytrzymałości treningowej, a także wzrost odporności na długotrwały wysiłek fizyczny. Co więcej, beta-alanina ma bezpośredni wpływ na proces produkcji karnozyny będącej jednym z podstawowych białek budujących tkankę mięśniową.

 

Tu kupisz ten produkt BSN NO-Xplode 3.0 - 600g (4.21) BSN NO-Xplode 3.0 - 600g 83,99 zł Sprawdź Teraz!

 

Tauryna natomiast to siarkowy aminokwas, który reguluje pracę systemu nerwowego oraz normalizuje tempo metabolizmu naszego ustroju na poziomie komórkowym. Dzięki temu skutecznie ogranicza efekty potreningowego zmęczenia, bóle mięśni czy utrzymywanie się szkodliwego kwasu mlekowego. Fenyloalanina natomiast pozwala spotęgować promobilizujące działanie preparatu NO Xplode poprzez nasilenie uwalniania wspomnianego już wcześniej tlenku azotu.

 

NO Xplode zawiera w swoim składzie kreatynę, jeden z najlepiej poznanych i zarazem najskuteczniejszych suplementów anabolicznych dla sportowców. Kreatyna w formie klasycznego monohydratu prowadzi do zwiększenia całkowitej ilości energii w najczystszej formie. Mowa rzecz jasna o ATP – adenozynotrójfosforanie będącym związkiem, który uczestniczy praktycznie w każdej reakcji biochemicznej ludzkiego ustroju. W przypadku stosowania NO Xplode, ATP jest wykorzystywane zarówno do zwiększenia siły, ale również jako jeden z elementów zabezpieczających przed szkodliwym działaniem katabolizmu. Warto też dodać, że obecność wspomnianej już tauryny sprawia, że kreatyna pochodząca z preparatu firmy BSN ulega jeszcze sprawniejszemu transportowi do komórek mięśniowych, co pozwala na jej intensywniejsze wykorzystanie, a także ograniczenie strat do niezbędnego minimum.

 

W składzie przedtreningówki NO Xplode znajduje się silny kompleks neuroprotekcyjny, w którym należy wyróżnić kilka szczególnie istotnych składników. Glicyna, inozytol oraz tyrozyna stanowią świetne wsparcie dla układu nerwowego, który zostaje poddany nie lada próbie podczas długotrwałego i wyczerpującego wysiłku fizycznego. Połączenie tych trzech substancji pozwala na zachowanie prawidłowego przewodnictwa impulsów nerwowych pomiędzy neuronami, co zapewnia utrzymanie prawidłowej kondycji fizyczno-psychicznej. Każdy z tych związków umożliwia zachowanie odpowiedniego funkcjonowania procesów pamięci, warunkuje odpowiednie skupienie i w znaczący sposób dostarcza odpowiedniej motywacji do wykonywania jeszcze intensywniejszych treningów.

 

Firma BSN postanowiła uatrakcyjnić skład swojego preparatu poprzez wykorzystanie dużej ilości mikroelementów. Duża porcja witamin i minerałów pozwala nie tylko na uzupełnienie naszej diety w jakże cenne i skuteczne składniki, ale i dodatkowo pozwala na wspomożenie naszego metabolizmu w okresie wzmożonej aktywności fizycznej. Co więcej, stanowią one jeden z elementów detoksykacji organizmu z metabolitów wtórnych. Właściwość ta jest mocno powiązana z innym składnikiem preparatu NO Xplode – betainą. To aminokwas występujący naturalnie w burakach. Jego działanie jest ukierunkowane przede wszystkim na poprawę powysiłkowej regeneracji. Systematyczna suplementacja betainą w znaczący sposób poprawia mechanizmy oczyszczania naszych mięśni ze zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii, a także pozwala w łagodny sposób wyciszyć nadmiernie pobudzony układ nerwowy. Skraca również czas utrzymywania się objawów, jakie mogą wyniknąć z takiego stanu.

 

2. NO Xplode – działanie
Działanie preparatu NO Xplode ma jedno podstawowe założenie – dostarczyć ćwiczącemu niezbędną energię do wykonania jeszcze intensywniejszego treningu. Zaawansowana formuła związków przedtreningowych w połączeniu z kreatyną stanowi skuteczny kompleks w rozwoju siły, a także poprawie wytrzymałości mięśni poddanych długotrwałemu wysiłkowi fizycznemu. Dzięki licznym substancjom pozwalającym na utrzymanie prawidłowego pobudzenia nerwowego, przedtreningówka firmy BSN przyczynia się do nasilenia przyrostu masy mięśniowej i zapobiega szkodliwym skutkom reakcji katabolicznych, jakie mogą wynikać z wyczerpujących sesji treningowych.

 

3. NO Xplode – dawkowanie
W celu wykorzystania maksymalnego potencjału suplementu oraz uniknięcia rażących pomyłek preparat NO Xplode należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta podanymi na opakowaniu. Pojedynczą porcję odżywki (20 g) należy rozmieszać w 300 ml zimnej wody, a następnie spożyć do około 30 minut przed planowanym treningiem. Produkt należy spożywać jedynie w dni ćwiczeniowe, dni wolne od wysiłku nie wymagają stosowania NO Xplode.

 

4. NO Xplode – opinie
NO Xplode od dłuższego czasu jest postrzegany jak skuteczny produkt przedtreningowy, który zasługuje na szczególną uwagę dzięki swojej bogatej formule. Również jakość oferowanego produktu stanowi jego atut. Bezproblemowa rozpuszczalność, a także rewelacyjne warianty smakowe (arbuz, jabłko, jagoda, malina) sprawiają, iż suplement w znaczny sposób wyróżnia się na tle innych boosterów treningowych. Co więcej, firma BSN od wielu lat pomaga osobom ćwiczącym i stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Suplement musi być jednak stosowany w połączeniu ze zbilansowaną dietą oraz właściwie dostosowanym planem treningowym.

 

5. NO Xplode – cena
Cena preparatu NO Xplode jest ściśle uwarunkowana wielkością opakowania suplementu. Obecnie odżywka jest dostępna w trzech wariantach wagowych: 250, 600 i 1000 g. Koszt zakupu waha się od 40, przez 100, a skończywszy na kwocie 136 zł za opakowanie. NO Xplode jest produktem ogólnodostępnym, dlatego bez problemu można go zakupić w punktach sprzedaży suplementów diety, a także naszym sklepie internetowym.