Dla kobiet celem treningu jest najczęściej uzyskanie zgrabnej sylwetki pozbawionej zbędnego tłuszczu. W dzisiejszym artykule zapoznasz się z poradami dla pań, które na siłowni stawiają pierwsze kroki.

 

SPIS TREŚCI:
1. Na początku postaw na maszyny
2. Nie unikaj wolnych ciężarów
3. Nie bój się białka
4. Spożywaj czerwone mięso bogate w żelazo
5. Dużo pij
6. Decyduj o tym, jak wyglądasz
7. Pal tkankę tłuszczową
8. Ciesz się życiem

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Na początku postaw na maszyny

Jeśli nigdy dotąd nie miało się styczności z treningiem siłowym, trafnym wyborem będzie wprowadzenie do swojego planu ćwiczeń wykonywanych na maszynach dostępnych w siłowni. Dzięki takiemu podejściu wyćwiczy się prawidłową technikę wykonywania podstawowych ćwiczeń oraz przystosuje swoje mięśnie do pracy w nieznanych dotąd płaszczyznach. Będzie to również baza dla ćwiczeń na wolnych ciężarach.

 

2. Nie unikaj wolnych ciężarów

Ćwiczenia z wolnymi ciężarami nie przyczynią się do tego, że ciało nagle rozrośnie się do nieprawdopodobnych rozmiarów. Kobiecy organizm funkcjonuje inaczej niż męski. Panie nie mają przede wszystkim tak dużego stężenia testosteronu w organizmie, więc uzyskanie kulturystycznej sylwetki w normalnych warunkach jest wręcz niemożliwe. Kobieta ćwicząca z wolnymi ciężarami poprawi stan zdrowia, wzmocni układ kostno-ruchowy i stanie się bardziej wysportowana. 

 

3. Nie bój się białka Fabryka Siły Sklep

Białko to podstawa diety osoby aktywnej fizycznie. Dzięki białku ciało zyska odpowiedni materiał budulcowy. Efekty pierwszych treningów można zauważyć w lustrze bardzo szybko!

 

4. Spożywaj czerwone mięso bogate w żelazo

Spożywanie czerwonego mięsa jest bardzo istotne. Żelazo w nim zawarte wspomaga procesy wewnątrz organizmu oraz ma wpływ na zdrowie. Jest również bardzo ważne w okresie ciąży, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na wartościowe składniki.

 

5. Dużo pij

Zaleca się picie co najmniej 1,5–2 litrów wody w ciągu dnia nietreningowego, zaś w dni, w których występuje wzmożona aktywność fizyczna, ilość ta może wzrosnąć do nawet 3–4 litrów.

 

Najtrafniejszym wyborem ze względu na zawarte składniki mineralne jest woda mineralna. Na bok należy odstawić słodkie napoje, soki owocowe (ze względu na dużą zawartość fruktozy), wodę źródlaną i popularną „kranówkę”.

 

6. Decyduj o tym, jak wyglądasz

Warto pamiętać, że sami decydujemy o swoim wyglądzie. Narzędziami, które będą w tym przydatne, są trening oraz dopasowana dieta. Dzięki tym dwom elementom można osiągnąć sukces i poczuć się atrakcyjnie we własnym ciele.

 

7. Pal tkankę tłuszczową

Dzień bez aktywności to dzień stracony. Dzięki cardio uderzy się w niechciany tłuszcz i jeszcze szybciej uzyska wymarzoną formę. Trening siłowy niech będzie elementem kształtującym ciało, natomiast trening cardio niech będzie sposobem na definitywne rozwiązanie problemów związanych z nadmiarem podskórnej tkanki tłuszczowej.

 

8. Ciesz się życiem

Dzięki zmianie nawyków żywieniowych zmieni się nie tylko ciało i stan zdrowia, ale również podejście do otaczającego świata. Kobieta aktywna fizycznie staje się bardziej otwarta, uśmiechnięta i przede wszystkim pewna własnych możliwości. Granice, które jeszcze do niedawna istniały w jej głowie, z dnia na dzień będą się zacierać.