Wielu facetów zastanawia się, jak stworzyć idealny związek. Ich relacje z kobietami nie są do końca takie, jakby sobie tego życzyli. Mają wiele partnerek, lecz nie potrafią stworzyć solidnych fundamentów pod dłuższą relację. Przedstawię 3 najgorsze błędy, które zwykle psują relację z kobietą.

 

SPIS TREŚCI:

1. Idealny związek a brak zainteresowania
2. Problemy w związku – brak umiejętności rozmowy
3. Monotonia

 


1. Idealny związek a brak zainteresowania
Kobiety oczekują ciągłego zainteresowania ich osobą. Pragną być cały czas adorowane i zdobywane. My zaś mamy w sobie naturę zdobywcy i kiedy już wiemy, że dziewczyna jest nasza, zmniejsza się zainteresowanie nią. Często zaczynamy zapominać o ważnych dla niej rzeczach. Wolimy wyjść

z kumplami na piwo, niż pójść z nią na zakupy. To zrozumiałe, że każdy facet potrzebuje prywatności. Działamy jak sprężyna. Jest okres, w którym chcemy więcej czułości, i wtedy potrafimy przynieść kwiaty nie z obowiązku, lecz by sprawić jej radość. Jest także czas, kiedy oddalamy się po zaspokojeniu potrzeby bliskości.

 

Po jakimś czasie znów będziemy się do niej zbliżać. Mimo to nie możemy

w tym czasie nie okazywać kobiecie zainteresowania. Warto czasem trochę się pomęczyć, wyjść z nią na zakupy i nawet powiedzieć jej, czy dobrze wygląda w sukience, którą chce kupić. Kobieta potrzebuje takich sygnałów. Musi wiedzieć, że jej mężczyzna jest nią zainteresowany. Nie oznacza to, że mamy na każdym kroku pytać jej, czy aby na pewno dobrze się czuje. Żeby dobrze zrozumieć sytuację i to, czego nasza partnerka potrzebuje, warto jej słuchać. Komplement od czasu do czasu również poprawi jej samopoczucie

i pokaże, że zwracamy uwagę na jej fryzurę i ubiór.


2. Problemy w związku – brak umiejętności rozmowy
Prawdą jest, że faceci nie potrafią słuchać. W trakcie rozmów często wyłączamy się. Myślimy, co zjeść na kolację lub jaki obejrzeć film. Istnieje też możliwość, że otwieramy nasz cudowny „nothing box”, do którego wkładamy wszystkie zasłyszane słowa. Kobiety tego nienawidzą!

 

Pomyśl, jak czułbyś się, gdyby ona w trakcie seksu myślała o tym, że musi zrobić pranie. Dla kobiety ważna jest rozmowa, podobnie jak dla nas to, aby okazać się dobrym kochankiem. Warto słuchać, ponieważ nie tylko pozwoli to na zbudowanie lepszych relacji i pokazanie, że jesteśmy tym wspaniałym gościem, który rozumie problemy kobiety, ale także na lepsze poznanie naszej wybranki.

  Fabryka Siły Sklep

Oprócz słuchania ważna jest także rozmowa. Mężczyźni mają tendencję do skracania myśli. Uważają, że pewne rzeczy skoro są oczywiste dla nich, to będą tak samo zrozumiałe dla kobiety. Panowie, to nie działa w ten sposób. Tak samo jak nas denerwuje to, kiedy kobieta obraża się nie wiadomo o co

i nie chce rozmawiać, tak je irytuje skrótowa rozmowa.

 

Panie oczekują, że będziemy rozmawiać o swoich uczuciach. Dlatego warto czasem powiedzieć, że są dla nas ważne. Brak rozmów w związku powoduje frustrację i prowadzi do statusu „starego małżeństwa", które często jest prezentowane w serialach.

 

Rozmowy bardzo zbliżają do siebie. Jeżeli otworzymy się przed swoimi wybrankami, one to docenią i odwzajemnią się nam tym samym. Stworzymy silną więź i zbudujemy zaufanie. Istotne jest również, abyśmy potrafili mówić o tym, co nam nie odpowiada, zamiast udawać, że jest dobrze. Aby powiedzieć kobiecie, że coś nas irytuje, bardzo dobrze sprawdza się metoda FUKO (fakt, uczucia, konsekwencje, oczekiwania). Będzie to stanowczo lepsze niż powiedzenie np. „Jesteś gruba, schudnij". Inną dobrą metodą jest tzw. kanapka, czyli opakowanie złej rzeczy w dwie dobre.


3. Monotonia
Tym, co zniszczyło nieokreśloną liczbę związków, jest monotonia. Kobiety oczekują, że od czasu do czasu wymyślimy dla nich coś miłego. Zabierzemy je do restauracji lub zrobimy coś szalonego. Żeby to dobrze zobrazować, porównam to do seksu tylko w jednej pozycji. Niby miło, ale może się znudzić. Za inny przykład może posłużyć jedzenie ciągle tego samego na obiad. Choćby nie wiem jak ktoś lubił daną potrawę, po pewnym czasie nie będzie mógł na nią patrzeć.

 

Monotonia w związku niszczy relacje. Sprawia też, że kobiety szukają przygód. Warto zapamiętać, że bez względu na to, jak bardzo kobieta kocha swojego mężczyznę, jeśli ten o nią nie dba, to poszuka innego, który będzie to czynił. Moim zdaniem warto czasem wyjść poza schemat i zaskoczyć partnerkę. Okażemy jej tym zainteresowanie i uczucie. Zapunktujemy u niej – to pewne!