Czy istnieje ktoś taki jak idealny facet? Kogo można określić mianem prawdziwego mężczyzny? W poniższym artykule duża dawka informacji

o tym, czego na pierwszy rzut oka nie znajdzie się w codziennym życiu facetów. Oczywiście tylko na pozór! Myśl jak facet i dowiedz się, jakie są najczęstsze mity dotyczące płci męskiej. Ten artykuł to prezent dla faceta.

 

SPIS TREŚCI:
1. Facet bez kompleksów
2. Idealny facet a okazywanie uczuć
3. Mężczyzna idealny a strach
4. O czym myślą mężczyźni?
5. Przystojny facet – kim jest?

 


1. Facet bez kompleksów
Koniec z tym! Oszukiwanie samego siebie to najgorsze, co może spotkać człowieka. Czas najwyższy przyznać się przed samym sobą, że ma się kompleksy. Nie ma potrzeby ukrywania swoich niedoskonałości przed kimkolwiek.

 

Jest w błędzie ten, kto uważa, że przystojny mężczyzna z sąsiedztwa nie ma kompleksów. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mają swoje niedoskonałości. To one stanowią u nich kompleksy. W przeciwieństwie do płci pięknej panowie nie mówią o nich otwarcie. Jest to spowodowane tym, iż w społeczeństwie obraz słabego mężczyzny jest odbierany bardzo źle.

 

Na całe szczęście kompleksy nie muszą oznaczać słabości psychicznej. Nikt z nas nie jest idealny. Wszelkie niedoskonałości można poprawić. Może to wymagać dużej cierpliwości i ciężkiej pracy, ale efekt będzie zawsze zadowalający. Z kolei kompleksy wynikające z niskiego wzrostu, postępującej łysiny czy braku idealnej figury należy po prostu zaakceptować. Akceptacja siebie to klucz do szczęścia w życiu.

 

2. Idealny facet a okazywanie uczuć
„Idealny facet nie okazuje uczuć". To kolejny mit. Utarło się, że prawdziwy mężczyzna nie jest osobą emocjonalną. Taką postawę kreują także filmy

z Hollywood. Propagują one obraz silnego, zamkniętego w sobie faceta. Podobno jest on ideałem kobiety. Jednak będąc szczerym, która kobieta wytrzymałaby dłużej w relacji pozbawionej jakichkolwiek uczuć?

 

Mężczyzna XXI wieku jest osobą, która łączy fizyczność z uczuciami. Kiedy trzeba, jest albo samcem alfa, albo potulnym barankiem. Niesie to korzyść dla każdego. Nie ma sensu kierować się w życiu wzorcami kreowanymi przez amerykańskie produkcje filmowe. W końcu film nigdy do końca nie odzwierciedla rzeczywistości. Fabryka Siły Sklep

 

3. Mężczyzna idealny a strach
„Idealny mężczyzna nie odczuwa strachu". Bujda! Skąd zatem wzięło się to stwierdzenie? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć, przyglądając się bliżej starożytnym dziełom. Dla przykładu – Iliada opowiada o wojnie trojańskiej, w której stają naprzeciw siebie nieustraszeni wojownicy. Są gotowi poświęcić życie w imię wyższych wartości. Nie bojący się bólu, cierpienia oraz śmierci. Najmężniejsi z mężnych.

 

Dzisiejsze realia bardzo odbiegają od tych, które były charakterystyczne do wyżej opisanych. Aktualnie prawdziwą odwagę powinno się umieć oddzielić od głupoty. Idealny mężczyzna powinien być na tyle odważny, aby wykazywać się zaradnością, kreatywnością, nie zrażać się porażkami, bronić swoich poglądów oraz umieć ochronić siebie i swoją rodzinę.

 

4. O czym myślą mężczyźni?
Kobiety dobrze wiedzą, jak poderwać faceta. Zdaniem wielu z nich wystarczy wymowny uśmiech, buziak w usta oraz spódnica mini. To zwykle potrafi usidlić przystojnego gościa. W końcu powszechnie wiadomo, że mężczyźni ciągle myślą o jednym. 

 

Myśl jak facet! Czy kobieta, która już podczas pierwszego spotkania oferuje całą siebie, może być dla faceta kimś więcej? Kobiety tak naprawdę nie wiedzą, o czym myślą mężczyźni. Kierują się przeczuciem i stereotypami. Prawdziwy mężczyzna od kobiety swoich marzeń oczekuje czegoś więcej niż jedynie fizyczności. Bardzo ważne są wspólne zrozumienie, zdrowe podejście do życia, opiekuńczość oraz poczucie humoru. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

 

5. Przystojny facet – kim jest?
Przystojny facet. Kto to? Czy będzie to wystylizowany facet z ogłoszenia na portalu matrymonialnym? Może będzie to osoba pozbawiona wad? A może osoba, która na co dzień potrafi zachowywać się szarmancko wobec kobiet?

 

Odpowiedź jest oczywista. Wystarczy, że facet zadba o siebie, dobrze się ubierze i będzie sobą. Wtedy może liczyć na zainteresowanie pań. Warto także wspomnieć, że kobiety cenią u mężczyzn bardziej charakter niż ich wygląd.