Bieg Trzech Kopców to połączenie biegu górskiego z ulicznym i to w scenerii pięknego krajobrazu Krakowa. Na trasie znajdują się m.in. takie turystyczne atrakcje jak Wawel, klasztor sióstr Norbertanek, Skałka czy kładka ojca Bernatka. Najbardziej wyróżniającymi się punktami biegu są natomiast trzy tytułowe kopce: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Czy już nabrałeś ochoty do biegu?

 

SPIS TREŚCI:

1. Bieg Trzech Kopców zaprasza
2. Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim
3. Bieganie to radość!

 

 

1. Bieg Trzech Kopców zaprasza
Jeśli wstęp cię zachęcił, to organizatorzy zapraszają na start w pierwszą niedzielę października. Trasa ma długość 13 kilometrów, a limit czasu jej pokonania wynosi 2,5 h. Przed rokiem na trasie biegu stanęły 2043 osoby. Najszybciej pokonał ją Artur Kern, osiągając na mecie czas 42 minut i 22 sekund. Ostatni zawodnik na mecie osiągnął rezultat 2:11:52, a więc niecałe 19 minut przed określonym limitem.

 

To, co od ośmiu już lat przyciąga zawodników na start, to urokliwy krajobraz, rodzinna atmosfera, tysiące obserwujących zmagania ludzi (wśród nich setki prawdziwych kibiców), a także niezwykłość trasy, która zgodnie z międzynarodową terminologią została określona jako „anglosaska”. Oznacza to, że przebiega ona naprzemiennie, raz w górę, a raz w dół, a ¼ biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni.

 

Różnica przewyższeń sięga natomiast 160 metrów. Oto, jak bieg komentuje

jej ubiegłoroczny zwycięzca, Artur Kern: „Brakuje w Polsce biegów łączących bieganie górskie z ulicznymi. Przeważają biegi uliczne, dlatego Bieg Trzech Kopców cieszy się taką popularnością (…). Zamiast porywać się od razu na maratony czy półmaratony, polecałbym na początek właśnie ten bieg. Da w kość jak półmaraton, bo są górki, a jest mniej monotonny, wyróżnia się spośród innych wspaniałą atmosferą.”

 

2. Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim

Wartym zaznaczenia jest fakt, że bieg zyskał miano Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim. Każdy uczestnik może więc pochwalić się potem, że jest jednym z najszybszych mieszkańców Krakowa. Październik sprzyja biegowym imprezom w mieście królów Polski, dlatego trzy tygodnie

po nim organizowany jest Cracovia Półmaraton Królewski. Wielu biegaczy zaraz po finiszu na kopcu Piłsudskiego umawia się więc na kolejne zmagania.

  Fabryka Siły Sklep

3. Bieganie to radość!
Bieganie to radość! Tak stwierdza większość z tych, którzy kończą bieg Trzech Kopców. Na trasie podziwiają widoki, są dopingowani przez rodzinę, dzieci, znajomych czy zwykłych turystów. Ich zmagania są z kolei rejestrowane przez wielu fotoreporterów. Tysiące zdjęć ich autorstwa trafia potem do sieci. A jaka radość panuje, kiedy się na nich odnajdziemy!

 

Nie ma co ukrywać, Bieg Trzech Kopców to wyróżniająca się biegowa impreza w Polsce. Dla wielu Kraków pozostaje najpiękniejszym miastem Polski. Zwiedzić go a przebiec stanowi jednak różnicę. Unikatową

i niepowtarzalną. Zachęcamy do zapisów. My także tam startujemy!