Joe Weider to kluczowa, jeżeli nie najważniejsza, postać w świecie kulturystyki – twórca systemów treningowych, mentor i opiekun wielu profesjonalnych zawodników, a także człowiek, który na zawsze odmienił oblicze tego sportu. Firma sygnowana jego nazwiskiem od wielu lat prezentuje suplementy diety, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Niniejszy tekst stanowi krótką prezentację produktów, które spośród całej oferty prezentowanej przez tę markę, naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kilka słów o marce Weider
2. Weider Arginine Xplode
3. Weider Mega Mass
4. Weider Protein 80
5. Weider Protein Bar
6. Weider Pure Creatine

 

 

1. Kilka słów o marce Weider
Firma Weider jest producentem suplementów diety, które są sprzedawane w ponad 120 krajach całego świata. Sama marka funkcjonuje na rynku światowym już od przeszło 70 lat, a jej produkty po dziś dzień posiadają szerokie grono zadowolonych odbiorców. Wszystko za sprawą kilku prostych aspektów: innowacyjnych rozwiązań, wysokiej jakości wykonania oraz skutecznego działania pomagającego w osiągnięciu założonego celu.

 

2. Weider Arginine Xplode
Nasze zestawienie rozpoczynamy od boostera treningowego, który jak wskazuje sama nazwa, został oparty na jednym z fundamentalnych związków, który służy nasileniu produkcji tlenku azotu. Arginine Xplode to jednak nie tylko arginina, ale także kompleksowa mieszanka wielu składników umożliwiających wielopoziomowy rozwój siły i masy mięśniowej.

 

Tlenek azotu jest związkiem chemicznym o niezwykle istotnym znaczeniu dla każdego ćwiczącego. Wzrost jego zawartości w organizmie człowieka sprzyja w głównej mierze poprawie przepuszczalności naczyń krwionośnych i wzmożeniu transportu wartości odżywczych do mięśni. Efektem tego jest znaczne spotęgowanie efektu hipertrofii włókien, dzięki czemu rozmiar mięśnia ulega powiększeniu. Arginina pozwala też na obniżenie nadmiernego ciśnienia krwi oraz poprawę kondycji seksualnej, co z kolei jest skutkiem zwiększonego stężenia wspomnianego tlenku.

  Fabryka Siły Sklep

Arginine Xplode firmy Weider to także liczne dodatki, które dodatkowo nasilają działanie całego preparatu w procesie budowania siły i masy mięśniowej. Beta-alanina stanowi świetny sposób na zwiększenie ilości karnozyny – białkowego składnika włókien mięśniowych, który poprawia jakość ich pracy i prowadzi do polepszenia całkowitego efektu treningu siłowego.

 

Ornityna wraz z argininą (oraz cytruliną) stanowią główne związki cyklu mocznikowego, którego zadaniem jest zamiana toksycznego amoniaku do postaci wspomnianego mocznika. Proces ten pozwala na sprawne oczyszczenie ustroju ze szkodliwych i zbędnych metabolitów, a także stwarza idealne warunki do dalszego rozwoju tkanki mięśniowej.

 

Z kolei tyrozyna jest suplementem polecanym w celu usprawnienia pracy systemu nerwowego, gdyż zwiększa koncentrację oraz skupienie podczas ćwiczeń, a to z kolei jest wynikiem utrzymania odpowiedniego stężenia neuroprzekaźników – substancji warunkujących sprawny przepływ informacji pomiędzy neuronami. Cała formuła Arginine Xplode została dopełniona dużą dawką najważniejszych witamin, które dodatkowo potęgują pracę metabolizmu i uzupełniają ewentualne niedobory.

 

Preparat firmy Weider jest produktem ogólnodostępnym, który można zakupić zarówno w punktach sprzedaży odżywek dla trenujących, jak i w naszym sklepie internetowym. Cena Arginine Xplode za opakowanie o pojemności 500 g (co przekłada się na 16 sugerowanych porcji suplementu) wynosi 105 zł.

 

3. Weider Mega Mass
Odżywki białkowo-węglowodanowe, zwane potocznie gainerami, stanowią niejako jeden z podstawowych produktów każdego producenta suplementów diety. Marka Weider, nie pozostając w tyle za innymi firmami, przygotowała preparat, który dzięki swojej rozbudowanej formule i zawartych w niej składnikach pozwoli pokonać barierę szybkiego metabolizmu, która często utrudnia zbudowanie satysfakcjonującej masy mięśniowej.

 

Mowa o Mega Mass, którego skład stanowi mieszankę najwyższej jakości węglowodanów oraz kilku frakcji białkowych (tj. koncentratu białek serwatki, izolatu białek mleka, a także jajecznej albuminy). Wykorzystanie tak zróżnicowanych składników gwarantuje równomierną rozbudowę masy mięśniowej dzięki rozłożonemu w czasie procesowi przyswajania wspomnianych makroskładników. Skład gainera firmy Weider został dodatkowo wzbogacony o opatentowaną postać monohydratu kreatyny – CreaPure. Stanowi to kolejny dowód na maksymalne oddziaływanie suplementu na rozwój tkanki mięśniowej i zwiększenie rozmiarów naszych mięśni. Mega Mass to także dobre rozwiązanie pomocne w uzupełnieniu energii, która zostaje wykorzystana do realizacji dynamicznych i intensywnych treningów.

 

Odżywka Mega Mass jest jednym z flagowych produktów marki Weider, dlatego też produkt można zakupić w większości punktów zajmujących się sprzedażą suplementów diety dla sportowców, a także w naszym sklepie internetowym.

 

Gainer Mega Mass występuje w dwóch wersjach gramaturowych, których cena wynosi:
– 3000 g – 160 zł;
– 7000 g – 260 zł.

 

4. Weider Protein 80
Odżywka białkowa Protein 80 stanowi unikatową kompozycję aż czterech różnych frakcji proteinowych, które dzięki swoim odmiennym stopniom przyswajalności są transportowane w równomierny sposób. Firma Weider zdecydowała się wykorzystać w swoim produkcie albuminę pochodzącą z jajek, popularny koncentrat serwatki, mleczny izolat, a także kazeinian wapnia.

 

Rola białka w diecie osób ćwiczących jest niezwykle istotna. Cząsteczki proteinowe stanowią podstawę do rozbudowy naszego mięśnia, a także są jednym z głównych i zarazem naturalnych sposobów na nasilenie reakcji anabolicznych. Wszystko za sprawą zawartych w nich aminokwasów, które umożliwiają nasilenie tempa przemiany materii, znaczne ograniczenie powysiłkowego zmęczenia mięśni oraz jedną z najskuteczniejszych metod w przeciwdziałaniu niebezpiecznemu katabolizmowi. Protein 80 marki Weider dodatkowo odznacza się niewielką zawartością cukru i tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku preparatu. To doskonałe potwierdzenie wysokiej jakości wykonania produktów tego producenta.

 

Odżywkę białkową firmy Weider można zakupić w naszym sklepie internetowym. Preparat Protein 80 występuje w dwóch wersjach gramaturowych, których cena różni się od siebie. Małe opakowania (500 g) kosztują 61 zł, natomiast koszty dużych pojemności (2000 g) wynoszą 210 zł.

 

5. Weider Protein Bar
Batony białkowe stanowią rewelacyjny zamiennik dla niezdrowych słodyczy, które w przypadku diet ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej zostają wykreślone na stałe z jadłospisu. Firma Weider postanowiła zaprezentować własną linię zdrowych przekąsek, które mogą zostać wykorzystane jako świetny zamiennik dla bezwartościowych i tuczących deserów.

 

Weider Protein Bar to przede wszystkim wysoka, bo wynosząca aż 32%, dawka czystego białka. Oznacza to, że pojedynczy baton potrafi dostarczyć identyczną porcję protein jak klasyczna odżywka. Dodatkowym atutem tego produktu jest obniżona zawartość tłuszczu, która jest o około 50% mniejsza niż dawka zawarta w popularnych słodyczach. Protein Bar to także odpowiednia dawka zdrowych węglowodanów, które pozwolą na szybki zastrzyk energii i ograniczenie uczucia głodu na dłuższy czas.

 

Weider Protein Bar występuje w kilku wyśmienitych smakach, które nie odznaczają się chemicznymi domieszkami. Batony można zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców, a także w naszym sklepie internetowym, gdzie cena wynosi 8 zł za jedną sztukę.

 

6. Weider Pure Creatine
Pure Creatine jest suplementem diety, którego skład został oparty na kreatynie – najlepiej przebadanym i najdokładniej poznanym czynniku wykorzystywanym w sportowej suplementacji. Firma Weider postanowiła wykorzystać opatentowaną formę CreaPure charakteryzującą się nienaganną czystością i niezwykle wysoką jakością wykonania. Zostało to osiągnięte dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii produkcji.

 

Anabolizm – tak można łatwo opisać jednym słowem działanie kreatyny. Ten związek występujący naturalnie w ludzkim organizmie stanowi skuteczny sposób na nasilenie produkcji energii w postaci czystego adenozynotrójfosforanu. ATP z kolei jest wykorzystywane w szeregu reakcji metabolicznych naszego ustroju, także w rozbudowie masy mięśniowej czy redukcji tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze zbilansowaną dietą kreatyna stanowi bezpieczne i efektywne rozwiązanie służące zwiększeniu siły oraz wytrzymałości. Systematyczna suplementacja tym składnikiem pozwala na znaczne ograniczenie zmęczenia oraz zauważalne powiększenie rozmiarów naszych mięśni.

 

Marka Weider postanowiła wzbogacić skład preparatu dodatkiem chromu (sprzyjającego ograniczeniu apetytu i regulacji ciśnienia krwi) oraz witaminy B6 (normalizującej pracę systemu nerwowego).

Pure Creatine jest jednym z podstawowych suplementów kreatynowych w ofercie firmy Weider. Dlatego też dostępność tego produktu jest praktycznie bezproblemowa.

 

W naszym sklepie internetowym występują dwie wersje tej odżywki, których cena wynosi:
– 250 g – 50 zł;
– 500 g – 90 zł.