W tym artykule zaproponuję wam kilka piosenek, według mnie najlepszych, których słucham na treningu. Mam nadzieję, że któraś z nich wam się spodoba.

 

SPIS TREŚCI:

1. Muzyka – motywacja na treningu

2. Gust
3. Przykładowe utwory

 

 

1. Muzyka – motywacja na treningu

Przychodzimy na trening i czujemy, że brakuje nam siły i motywacji,

w zasadzie nic nie chce się nam robić. Często bywa tak, że wystarczy ulubiony kawałek i wszystko wraca do normy.

 

Ja również tak mam. Osobom, które jeszcze nie są uzależnione od muzyki (fakt, że takich osób jest mało), radzę jak najmniej z niej korzystać, ponieważ jeżeli przyzwyczaicie się, to w razie braku muzyki na kolejnym treningu ciężko będzie zrobić cokolwiek. Dlatego korzystajcie z pięknej pogody, rozmawiajcie ze znajomymi, ale nie izolujcie się od świata za pomocą słuchawek.

 

2. Gust

Trochę mnie zdziwiło pytanie, które otrzymałem w wiadomościach: „Jaka muzyka do Street Workout?”, ponieważ zależy to od gustów, o których się nie dyskutuje. Ja słucham właściwie każdej muzyki, oprócz disco polo (oczywiście nie chcę nikogo w tym miejscu obrazić). Postanowiłem napisać

o niektórych utworach i podzielić się z wami linkami do moich ulubionych piosenek.

  Fabryka Siły Sklep

3. Przykładowe utwory

Zaczynałem od piosenek typowo rockowych, a zwłaszcza podobał mi się wokal kobiet w takich piosenkach. Moim ulubionym zespołem był Nightwish, a zwłaszcza utwór „Wish I had an angel”. Zachęcam do przesłuchania

i sprawdzenia innych utworów tej grupy:


 

Ostatnio widzimy wzrost popularności tak zwanego trapu, rytm jest idealny dla wykonywania ruchów pod muzykę, różnego rodzaju kroków w powietrzu, wolnego wejścia do pozycji statycznych, przeskoków. Na ostatnich zawodach często przewijał się ten utwór (najlepszy bit zaczyna się od 1:12):

 

Oczywiście muzyka, której do tej pory lubię posłuchać, to dubstep, jeden

z moich ulubionych kawałków to:


 

Jest też parę piosenek, które będą zawsze mnie motywowały ze względu na ich znaczenie historyczne (były wykorzystane do filmików Denisa Minina, Hannibala):


 

 

Na tej liście nie mogło zabraknąć piosenki z filmu „Żółwie Ninja”:


 

I trochę szybszy motyw:


 

Na razie to tyle, ale jest jeszcze wiele piosenek, które mógłbym polecić. Mam nadzieję, że znajdziecie na tej liście coś dla siebie!