Nasz organizm potrzebuje witamin i minerałów, bez których jego funkcjonowanie zostaje zakłócone. Wśród nich znajduje się między innymi magnez oraz witamina B6. Ich rola w organizmie jest naprawdę ogromna. Na szczęście obecnie w sprzedaży dostępne są wysokiej jakości preparaty gwarantujące doskonałą przyswajalność. Dzięki temu szybko mogą uzupełnić ewentualne niedobory. Suplementem diety godnym polecenia jest bez wątpienia preparat Chela Mag B6. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej i poznajmy jego działanie i zalety stosowania.

 

SPIS TREŚCI:
1. Czym jest chelat?
2. Czym charakteryzują się cząsteczki chelatów aminokwasowych?
3. Czym objawiają się niedobory magnezu?
4. Chela Mag B6 – wskazania
5. Chela Mag B6 – najważniejsze informacje
6. Chela Mag B6 – składniki
7. Chela Mag B6 – uzupełnienie diety
8. Chela Mag B6 – dawkowanie
9. Chela Mag B6 – produkt roku 2015

 

 

1. Czym jest chelat?
Minerały, by mogły zostać przyswojone, a tym samym spełniły swoją funkcję, jon minerału powstający na skutek dysocjacji związku mineralnego musi zostać związany przez składniki organiczne. To właśnie ten proces określa się mianem chelatacji. Zachodzi on wówczas, gdy kation minerału jest łączony z cząsteczką – ligandem. Niestety, w naszym organizmie nierzadko dochodzi do poważnego zaburzenia, minerały, które dostają się do naszego organizmu, są z niego wydalane – organizm ich nie przyswaja. Preparat Chela Mag B6 to najlepszy dowód na to, że można skutecznie odtworzyć proces chelatacji. Pozwala to na tworzenie kompleksów chelatowych identycznych z naturalnymi. Ich przejście przez ścianę jelit odbywa się bez najmniejszych trudności. Już po wchłonięciu ma miejsce proces hydrolizy. W efekcie chelat rozpada się na glicynę oraz magnez elementarny.

 

2. Czym charakteryzują się cząsteczki chelatów aminokwasowych?
Przede wszystkim są one obojętne i bardzo stabilne chemicznie. Oznacza to, że nie dochodzi do ich dysocjacji na jony. Kwaśne pH panujące w żołądku nie wpływa na nie negatywnie. Nie wywołują one również podrażnień w układzie pokarmowym. Do wchłaniania dochodzi w świetle jelita – dokładnie w jelicie krętym oraz czczym.


3. Czym objawiają się niedobory magnezu?
Magnez to jeden z ważniejszych dla naszego organizmu pierwiastków. Jak się jednak okazuje, z jego niedoborem zmaga się mnóstwo osób – przyjmuje się, że nawet połowa populacji może cierpieć z powodu niedostatecznego poziomu magnezu w organizmie. Do pojawienia się niedoborów tego pierwiastka przyczynia się między innymi postęp cywilizacyjny oraz coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Do tego dochodzi bardzo intensywny tryb życia, który prowadzi większość z nas.

 

Dodatkowo wskazać można szereg czynników, które zwiększają niedobory magnezu. Zalicza się do nich:
– spożywanie zbyt dużych ilości alkoholu;
– palenie papierosów;
– picie dużych ilości kawy. Fabryka Siły Sklep


Nie można zapominać o nieodpowiednio skomponowanej diecie, w której na ogół brak jest składników dostarczających dużych ilości magnezu. Często nie przywiązujemy wagi do tego, co ląduje na naszych talerzach. W efekcie fundujemy sobie niedobory wielu pierwiastków i witamin.


4. Chela Mag B6 – wskazania
Jest to suplement diety, który został stworzony z myślą o osobach ze zwiększonym zapotrzebowaniem na magnez. W związku z tym powinny sięgać po niego ci, którzy:
– żyją naprawdę intensywnie;
– zmagają się z nadmiernym i długotrwałym stresem;
– ciężko pracują – zarówno fizycznie, jak i umysłowo;
– są aktywne fizycznie i intensywnie uprawiają sport;
– często sięgają po kawę, alkohol;
– palą papierosy.


Chela Mag B6 szczególnie polecany jest osobom zmagającym się z dużym stresem oraz tym, którym dokuczają skurcze mięśni i drętwienie kończyn.


5. Chela Mag B6 – najważniejsze informacje
Jest to suplement diety, w którym zawarty został magnez w formie chelatu aminokwasowego. Dodatkowo wzbogacono go witaminą B6, która znajduje się obecnie we wszystkich dostępnych na rynku preparatach dostarczających magnez. Chela Mag B6 charakteryzuje się najlepszą wchłanialnością. Witamina B6 wzmacnia działanie magnezu, jednocześnie współpracuje z nim w wielu procesach metabolicznych. Zażywając Chela Mag B6, można być pewnym, że zapotrzebowanie organizmu na magnez zostanie zaspokojone. Organizm będzie skuteczniej się regenerował, procesy zapamiętywania będą przebiegały sprawniej, znikną trudności z koncentracją, a odporność na stres się zwiększy.

 

6. Chela Mag B6 – składniki
W suplemencie znajduje się przede wszystkim diglicynian magnezu w postaci chelatu aminokwasowego magnezu Albion®. Dodatkowo w produkcie znalazły się:
– maltodekstryna,
– tlenek magnezu,
– stearynian magnezu,
– witamina B6.

Do wykonania otoczki została wykorzystana między innymi żelatyna.

 

7. Chela Mag B6 – uzupełnienie diety
Suplement ułatwia pokrycie zapotrzebowania naszego organizmu na magnez. Jest to sposób na zapewnienie sobie prawidłowej pracy układu nerwowego i mięśni. Decydując się na jego zażywanie, należy jednak pamiętać, że preparat nie jest sposobem na urozmaicenie diety i dostarczenie sobie niezbędnych składników odżywczych.

 

8. Chela Mag B6 – dawkowanie
Wystarczy zażywać jedną kapsułkę dziennie, aby dostarczyć sobie niezbędnej ilości magnezu. Preparat powinien być zażywamy po posiłku. Trzeba pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej przez producenta dawki.
Aby cieszyć się doskonałym zdrowiem, należy przede wszystkim stawiać na zdrowy tryb życia, który obejmuje aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie. Zażywając preparat, należy stosować się do określonej przez producenta dopuszczalnej dziennej dawki. Ważne jest także, aby przechowywać suplement w miejscu, do którego małe dzieci nie mają dostępu. Warto podkreślić, że Chela Mag B6 jest preparatem w pełni hipoalergicznym. Co to oznacza? Bez żadnych obaw mogą po niego sięgać również osoby mające skłonność do reakcji alergicznych.


9. Chela Mag B6 – produkt roku 2015
Suplement diety Chela Mag B6 został doceniony w roku 2015 przez farmaceutów. W niezależnym badaniu uznano Chela Mag B6 za „Produkt Roku 2015”. Tytuł ten pokazuje, że farmaceuci darzą suplement Chela Mag B6 ogromnych zaufaniem. Bez żadnych obaw polecają go również pacjentom poszukującym dobrego preparatu dostarczającego magnez.
Magnez to jeden z ważniejszych pierwiastków. Kiedy w naszym organizmie zaczyna go brakować, jesteśmy zmęczeni, trudno się nam skoncentrować, gorzej radzimy sobie ze stresem, drżą nam mięśnie. Chela Mag B6 to preparat, który idealnie nadaje się do tego, by zapewnić organizmowi niezbędną dawkę magnezu.